Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Temmuz, 2014, 11:46:58
Belki de orada, o sırada Tex fanatiği biri vardı ve bu cümleyi çocukların genç dimağına kazımaya çalışıyordu. O isimsiz kahramana saygılarımla...

Yine Ömer Bahadır diyeceğim ama galiba yaşı tutmuyor.  :)

caretta

Milliyet Çocuk fasikülleri bende var ama dergiden çıkmış olarak.Onlarda da bu ibare yok.Demek ki derginin içinde bu ifade yazılmış.1970'lerde çıkmış
Karakoç fasikül Teks'lerin tamamını sakladım ama Milliyet Çocuk dergisini saklamadım.Bu soruda daha önce yazdığım gibi bir ters köşeye yatırma
durumu oldu köstebek bey.Zeynep Hanım'ın eski editoryal yazılarını el altında bulunduruyorum.Olası bir soru gelmesi halinde...

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 03 Temmuz, 2014, 11:51:59
Yine Ömer Bahadır diyeceğim ama galiba yaşı tutmuyor.  :)

Tutmasın zaten...

köstebek

Caretta bey'in o uzun ve doyurucu General Davis tahlilini okuduktan sonra durup dururken bir Teks okuma isteğine kapıldım.
Tam da elimin altında İlker Beyciğimin dükkanın yürüttüğüm (bir ara yerine koyarız) ve "küçük büyük herkesin mecmuası" olan bir süper Teks cilt 2'yi elime aldım. Epey bir süre okuduktan sonra sigara molası verirken, o ciltleri veya fasikülleri daha çok beğendiğimi (boyutları, ele oturuşları vs) fark ettim.
Belki nostalji hissi, belki artık yaşlılık inatçılığı, ama hem Oğlak hem de bizimkiler onların yanında biraz yavan kalıyor.
Neyse, bu da böyle bir anı olsun...

caretta

Bu cildi bilinçli seçtiyseniz bravo köstebek bey!Orijinal 46-47 sayıları içeren bu ciltte Don Manuel ve  Çinli Wang'ın Teksas City'de kurdukları suç
örgütüne karşı Teks ekibinin mücadelesi anlatılır. Böylece yeni yayınlayacağınız "Çin Mahallesi adlı maceraya da hazırlık yapmış oldunuz.Eski
fasikül Teks'ler güzeldir,tercümeleri de iyidir.Ama sizin bastığınız Teks'ler de gayet güzeller köstebek bey...

köstebek

yok be abi, elime o geldi...

Ama süper tekslerin baskısı çevirisi falan, bence daha sonraki ceylanlardan ve diğerlerinden çok daha iyi.

köstebek

teks klasik 2 ve Yeni Maceralar 2'yi sonunda bugün dağıtmaya başladık.
İlk kitaplarda öyle küçük ve genel bir yazıyla durumu kurtarmaya çalışmıştık. Ama bu sayılardan itibaren Teks'lerdeki editoryal yazılarının da bir sahibi oldu: Orhan Berent.
Hayırlı olsun, uzun uzun yazsın;  keyifle okuyalım.

Darısı Julia'ya ... Onu da bir doktora vereydik, iyi olurdu...

HacıGeraltEmmi

Yazmayayım diyordum anca bu kadar dayanabildim.
Teks Oğlaktan kurtuldu diye sevinirken Çizgi Düşler hayallerimizi beter duman etti :-[
Gül gibi 4 lü ciltlerimizden olduk. Gariban tayfası olarak alıyorduk ne güzel uygun fiyata.
Şimdi bunları almaya kalksam en iyi ihtimal her cilt 20 tl x 2=40 tl
Oğlakın çıkaracağı kalın ciltleri de alıp kapatacağım Teks defterini.
Tekrar tekrar okurum artık en başından başlayıp.

pardus88

Oğlak yayınlarında dörtlü cilt avantajı vardı uygun fiata alabiliyordun birde 2.ele çabuk düşüyordu uygun fiattan  alıyorduk çizgidüşlerin yayınları güzel ama genel olarak pahalı 300 sayfa kitapta 30tl  400sayfa ;olanda renki tex batmanla hemen hemen aynı fıat  bu fiatlardan almak zor biraz fiatları indirmeleri lazım bence

NIC

Oğlak altın kutu texleri de çıkarırmı acaba?Ben onları bekliyorum 2 kutuluk malzeme vardı ellerinde

caretta

Altın Madalyon'da Teks ile ilgili yazanlar çok.Sizin editoryal yazılarınızı da ilgiyle okuyacağız Orhan Bey.

NIC

Hem editör yazılarınızı hemde burdaki yazılarınızı merakla bekliyorum

Heyecanınızı hiç kaybetmemeniz dileğiyle...

hanac

Alıntı yapılan: berent - 20 Temmuz, 2014, 21:13:21
Şimdi de değerli arkadaşımız Cizgiliköstebek'in dediği gibi Çizgi Düşler'in çıkardığı Klasik Teks ve güncel Teks dizilerinde editör yazılarını ben kaleme alıyorum. Çocukluktan itibaren sadık bir biçimde okuyucusu olduğum bu kahramanlar hakkında yazıp, çizmek beni mutlu ediyor. Selamlar, sevgiler.

Selamlar bizden.

Editöryel yazılarınızda başarılar.

ercoktay

Alıntı yapılan: berent - 20 Temmuz, 2014, 21:13:21
Sevgili arkadaşlar, hatırlayan vardır 2002-2007 arasında Lal Kitap'ta Zagor ve Atlantis (Martin Mystere) editör yazılarını ben yazıyordum. Arada Levent Cantek önderliğinde birçok arkadaşımızla 10 sayı Serüven dergisini ve 2003'te yine Levent'in derleyeciliğiyle İletişim Yayınları'ndan Çizgili Hayat Kılavuzu'nu çıkarmıştık. Şimdi de değerli arkadaşımız Cizgiliköstebek'in dediği gibi Çizgi Düşler'in çıkardığı Klasik Teks ve güncel Teks dizilerinde editör yazılarını ben kaleme alıyorum. Çocukluktan itibaren sadık bir biçimde okuyucusu olduğum bu kahramanlar hakkında yazıp, çizmek beni mutlu ediyor. Selamlar, sevgiler.

Daha haftasonu konuştuk. Orhan abinin buralarada birşey yazması ne güzel olur diye. Sevindim Teks editöryal yazıları için. Tek sorun ben yakın zamanda almayı planlamıyorum :)

NIC

Tex maxi 13 vahşi batı yollarında hikayesini okuyorum.Hikayede yok yok tüm batı klişeleri kullanılmış harika bir macera.Biraz araştırdım hikaye Winchester '73 filminden yola çıkarak senaryolaştırılmış.İzleyen varmı bu filmi?