Fantastik Dörtlü - John Byrne Omnibus - Felix Koleksiyon

Başlatan kırkambar, 09 Temmuz, 2023, 12:38:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: darbove - 20 Aralık, 2023, 18:54:06Max 3000 bekliyordum. 125$ civarından çıkmış oldu ve 90gr kuşe. Ayrıca tükenmiş gözüken galactusu arayış flx varyantı 10 limitle tekrardan set halinde satışa açmaları ayrı üzdü. 1 gün içinde haber vermeksizin 1900 lira olan düzeltilemezi de 2750 olarak güncellediler. Ne yalan söyleyeyim istemsiz hayal kırıklığı yaşadım. Belki de beklentimi gereksiz yüksek tutmuştum. Presstij varyant kapağı çıktığında nihai kapak seçimimi yapacağım.

Omnibus'u 115 gr basabilirdim ama 976 sayfalık Irre'nin bile ağırlığı ortadayken kitabın kendisini taşıması bakımından o riske girmek istemedim... Ki marvel de gramaj olarak omnibuslarda aynı ağırlığı kullanıyor... Ayrıca bir sonra ki cilt 2'nin kalınlığı 1200 küsür sayfa olacağından o riske hiç giremezdim... 90 gr maliyetten dolayı değil cildin daha sağlıklı olmasından dolayı yapılmış bir tercih... ;)

Galactus'u arayış Felix Varyantı tekrardan basmadık... Set yapmak için ayırdığım 10 adet Felix Varyantı set yapıp siteye ekledim... Numaralar mevcut 77 içinden veriliyor... Sizi üzdüysek özür dilerim ama etik dışı bir durum yok...

Irredeemble konusunda ise FD Omnibusun etiket fiyatı 3650 tl olunca fiyat güncellemesine gittik ki elimizde kalan sınırlı miktarda ki kitabı Fd omnibusun etiket fiyatına  yakın bir fiyatlandırma da yapabilirdim ama bunuda yapmadık...

Bu sefer sanırım beklentilerinizi karşılayamadık bunun içinde özür dilerim... Ama samimi olarak söylüyorum bir daha ki sefer beklentilerinizi bizimle paylaşırsanız muhakkkak bir orta yol bulur yada değerlendiririz... :)

Bu son hafta arayanlara, tavsiye verenlere, sohbet edenlere heyecanımı paylaşanlara gerçekten teşekkür ederim... Şahsi numaram sitede var çokta ulaşılmaz değilim... Yoğunluktan anında cevap veremezsem muhakkak dönüş yaparım.

Bu bizim hobimiz... Maksat keyif almak... Niye binlerce lira harcıyoruz... Talep etmek hakkınız, hakkımız... Bu bağlamda kaliteyi istemekte hakkımız...

John Byrne FD benim hayalimdi... Son 1200 sayfa kaldı... Araları, eksik parçaları tamamlayabilir miyim bilmiyorum... Ama bu beni mutlu ediyor... Belki herkes benim aldığım keyfi almıyor... Bu hazzı ve nostaljiyi başka bir çizgiromanlardan alanlar muhakkak vardır...

Sevgili Özgür ne diyorsa doğrudur... Ama bu işi cilt cilt bitiremezdim... Daha yapacak çok iş basacak çok çizgiroman var... Özgür için fasikül bastık... İdare etsin... ;D

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Temmuz, 2023, 06:52:09Ortaya çıkacak ürünün maliyetindeki döviz girdi oranının yüksekliği nedeniyle, orijinalinin o anki dolar karşılığı TL bazında neyse onun yüzde yirmi eksiği olur diye tahminleyeyim.

Yalnız, iyi tahmin yapmışım ;D Cildin orijinali 125 USD, yüzde 20 düşünce 100 USD, bunun TL karşılığı da 2910 falan mı bugün  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Alıntı yapılan: BAHADIR - 20 Aralık, 2023, 22:13:46Omnibus'u 115 gr basabilirdim ama 976 sayfalık Irre'nin bile ağırlığı ortadayken kitabın kendisini taşıması bakımından o riske girmek istemedim... Ki marvel de gramaj olarak omnibuslarda aynı ağırlığı kullanıyor... Ayrıca bir sonra ki cilt 2'nin kalınlığı 1200 küsür sayfa olacağından o riske hiç giremezdim... 90 gr maliyetten dolayı değil cildin daha sağlıklı olmasından dolayı yapılmış bir tercih... ;)

Galactus'u arayış Felix Varyantı tekrardan basmadık... Set yapmak için ayırdığım 10 adet Felix Varyantı set yapıp siteye ekledim... Numaralar mevcut 77 içinden veriliyor... Sizi üzdüysek özür dilerim ama etik dışı bir durum yok...

Irredeemble konusunda ise FD Omnibusun etiket fiyatı 3650 tl olunca fiyat güncellemesine gittik ki elimizde kalan sınırlı miktarda ki kitabı Fd omnibusun etiket fiyatına  yakın bir fiyatlandırma da yapabilirdim ama bunuda yapmadık...

Bu sefer sanırım beklentilerinizi karşılayamadık bunun içinde özür dilerim... Ama samimi olarak söylüyorum bir daha ki sefer beklentilerinizi bizimle paylaşırsanız muhakkkak bir orta yol bulur yada değerlendiririz... :)

Bu son hafta arayanlara, tavsiye verenlere, sohbet edenlere heyecanımı paylaşanlara gerçekten teşekkür ederim... Şahsi numaram sitede var çokta ulaşılmaz değilim... Yoğunluktan anında cevap veremezsem muhakkak dönüş yaparım.

Bu bizim hobimiz... Maksat keyif almak... Niye binlerce lira harcıyoruz... Talep etmek hakkınız, hakkımız... Bu bağlamda kaliteyi istemekte hakkımız...

John Byrne FD benim hayalimdi... Son 1200 sayfa kaldı... Araları, eksik parçaları tamamlayabilir miyim bilmiyorum... Ama bu beni mutlu ediyor... Belki herkes benim aldığım keyfi almıyor... Bu hazzı ve nostaljiyi başka bir çizgiromanlardan alanlar muhakkak vardır...

Sevgili Özgür ne diyorsa doğrudur... Ama bu işi cilt cilt bitiremezdim... Daha yapacak çok iş basacak çok çizgiroman var... Özgür için fasikül bastık... İdare etsin... ;D

eyvallah

Evet makul bir tercih. Ben de öyle varsaymıştım.

Ayrılan ürünlerin daha şeffaf bir şekilde sunulması daha hoş olabilirmiş ve sosyal medyadan duyurmak prestij açısından daha hoş olabilirmiş. Öbür türlü insanlar haliyle varsayımlarda bulunacaktır. Böyle bir aksiyon alınacaksa şeffaf olunması ve sosyal medyadan bilgilendirmesi insanların farklı şeyler düşünmesine engel olacaktır.

Bu durumda güncelleme yapılmadan önce bunu almak isteyen insanların ve fd omnibusla beraber sipariş verebilecek potansiyel müşteriler için harcamasını öne çekmek adına sosyal medyadan yapacağınız fiyat güncellemesini haber verebilirdiniz onu tercih etmediniz. Tabi belirttiğiniz gibi bu konuda zorunluluğunuz yok.

Mutlaka paylaşıyor olurum. Prestijiniz için bol keseden insanlara umut dağıtmaktan çekinmediğim gibi. :)

Heyecanınızı paylaşmakla beraber misyonunuz için sempati de besliyorum.

Her şey gönlünüzce olsun.

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Alıntı yapılan: İnancomic - 20 Aralık, 2023, 22:04:51Maalesef çok pahalı beni aşıyor bu para ile baya cilt alıp okunabilir diye düşünüyorum bu benim fikrim yargilamayin lütfen  ;D

Hayır yargılanacaksın
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Emeğinize sağlık Ömer abi, inşallah nice omnibuslar görürüz.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Forsythe

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Aralık, 2023, 18:42:47Oldukça makul bir fiyat. Orjinallerinin neredeyse 4000 TL olduğu düşünülürse.

Mrtekin

Ömerin kendi çizdiği yolda devam etmesi, benim çok hoşuma gidiyor. Güzel kitaplar bastı, basacak. Çr sevenler için bu kitaplar gerçek bir kazanım.

Fiyat için birşey demeyim. Ama limitli kolleksiyoncularını da çok da üzmez gibi. Memlekette bugün pahalı gelen 1,2 ay sonra ucuz oluyor. Bu gibi kitapların yıllarca şahsi kolleksiyonlarda kalacağını düşünürsek, bir nevi yatırım olarak da düşünülebilir.
They drew first blood...

pizagor

Baskı - dağıtım vs. aşamalar ve tahmini tarihler hakkında Felix'ten bir güncelleme alabilir miyiz?

BAHADIR

Net tarih belli olmamak kaydıyla dağıtımın şubat ayına sarkacağı öngörülüyor...

Ön sipariş ürünlerde dağıtım tarihini tutturmakta zorlandığımız için özür...

Önümüz hafta net bir güncelleme daha geçeriz inşallah... :)

pizagor

Bilgi için teşekkürler sayın BAHADIR.

Birinci omnibus çıksın da artık sonrasında ikinci cildin takvimini sormaya başlarız. Hakkım bakidir :)

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

darbove

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Ocak, 2024, 10:03:08Net tarih belli olmamak kaydıyla dağıtımın şubat ayına sarkacağı öngörülüyor...

Ön sipariş ürünlerde dağıtım tarihini tutturmakta zorlandığımız için özür...

Önümüz hafta net bir güncelleme daha geçeriz inşallah... :)

Bir tık can sıkıcı haber olmuş. Son gün değil de olacak gecikmenin biraz daha erkenden sosyal medyadan duyurulması kitle tepkisini minimum düzeyde tutmak için yerinde bir karar olabilir. Sonuç olarak 20.sinde ön sipariş açmışken, ön siparişlerin durumunu bu tarihten sonra öğrenmek biraz garip kaçabilir. Forum iletisi değil de sosyal medya paylaşımı veya sitede duyuru şeklinde yapılabilir. En azından benim görüşlerim bu yönde, sevgiler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

İletişim, hele ki bugünkü imkanların yarattığı kolaylığı biliyorken, çok mühim. Kesinlikle katılıyorum. Kitapların baskısından, paketlenmesinden vesairesinden fotograflarla gidişatı görmek ne güzel olur. Bir yandan da heyecanı canlı tutar.

pizagor

Haftasonu omnibus'ın fatura maili gelmiş, yakında da keyfini süreceğiz demek ki...

Animvader

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Ocak, 2024, 08:37:12Haftasonu omnibus'ın fatura maili gelmiş, yakında da keyfini süreceğiz demek ki...

Siz yazınca baktım gönderen adı Yengeç yerine daha kurumsal bir şey olabilir bu arada yayınevine duyrulur ;D