Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Caped Crusader

Bende DC'den daha doğrusu Warner Bros.'tan umudumu kestim.Özellikle Arrow gibi DC evreninin temelini atan diziyi Cinematic Universe'e bağlamadıktan sonra iyice soğudum. Dean'in de dediği gibi Gotham,Constantine, Flash gibi birçok dizi başlayacak ama hala Cinematic Universe ile alakası olmayacak.
Buradan Marvel gibi planlı gitme anlayışına sahip olmadıkları anlaşılıyor.Zaten Nolan'ın Man of Steel'den sonra bu filmden çekilmesi bence Nolan'ın baştan bu işin tırt olacağını anladığını gösteriyor.Yani Marvel in DC out diyorum ben ;D

dean

kadri kerem

DC'nin satışlar tepetaklak gidiyormuş zaten.

DC Comics Kan Kaybediyor! http://frpnet.net/haberler/cizgi-roman-haberleri/dc-comics-kan-kaybediyor

kadri kerem

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Kasım, 2013, 22:05:21
neyin ben affleck soku ya Bulent bro ya  ?

herkes bir aman ben affleck olmasin, aman ben affleck mi olurmus gibi yazip ciziyor her yerde, neden ?

Boy pos ve karizma olarak bugune kadar ki en iyi batman casting i olacak adam

60 kg luk incecik cop budak Christian bale yerine 10 kere  190 cm lik 100 kg Ben Affleck i secerim yemin ederim

aha alin bakin iste:

Ben kesinlikle katılmıyorum size. Christian Bale ile Affleck'i kıyaslamam bile. Bale'in üzerine Affleck'in Batman olması olacak iş değil. Bu arada Bale Batman filmlerinde 60 kilo değildi. Farklı filmleriyle karıştırıyorsunuz herhalde. (Bale hayranı olduğum için taraflı bakıyor da olabilirim.)

Gambit

Alıntı yapılan: kadri kerem - 12 Mayıs, 2014, 22:03:10
Ben kesinlikle katılmıyorum size. Christian Bale ile Affleck'i kıyaslamam bile. Bale'in üzerine Affleck'in Batman olması olacak iş değil. Bu arada Bale Batman filmlerinde 60 kilo değildi. Farklı filmleriyle karıştırıyorsunuz herhalde. (Bale hayranı olduğum için taraflı bakıyor da olabilirim.)

Christian Bale in oyunculugunu cok severim, ama batman miydi ? Degildi

Batman dediginiz adam insan vucudunu gelebilecegi en iyi noktaya getirmis 190 cm lik atletik birisidir.

PS: Bale in 60 kg olmadigini biliyorum, (Machinist filminde oyleydi) ama yine de bir 100 kg luk kasli atletik de degildi.

PPS: kesinlikle tarafli bakiyorsunuz :D

dean

Ben olaya şöyle bakıyorum. Christian Bale muhteşem bir oyuncudur, rolünüde iyi oynamıştır ama fiziksel özellikleri Batman'e uymamaktadır. Ben Affleck ise fiziksel olarak şu ana kadar ki en iyi Bruce Wayne olmaya çok yakın diyebilirim ama Ben Affleck'in de oyunculuğu tartışılır. O yüzden Ben Affleck oldu mu ? Olmadı mı ? Tartışmasına ben fragman gelene kadar nötr kalıyorum.

kadri kerem

Objektif bakmam imkansız bence de.  :( Çünkü Bale'in oyunculuğuna hayranım. Affleck'i de pek sevdiğim söylenemez. Bekleyip görelim bakalım. Filmi izledikten sonra yorum yapmak en sağlıklısı olacak. Yine de ağzıyla kuş tutsa beğenilmeyecek gibi geliyor Ben Affleck bana. Benim gibi önyargılı kişi sayısı çok.

Peki Batman kostümünü en iyi taşımış oyuncu kimdi şu ana dek sizce? Ya da şu ana dek Batman'in hakkını verebilen kimse olmadı mı?

dean

Alıntı yapılan: kadri kerem - 12 Mayıs, 2014, 22:39:26
Objektif bakmam imkansız bence de.  :( Çünkü Bale'in oyunculuğuna hayranım. Affleck'i de pek sevdiğim söylenemez. Bekleyip görelim bakalım. Filmi izledikten sonra yorum yapmak en sağlıklısı olacak. Yine de ağzıyla kuş tutsa beğenilmeyecek gibi geliyor Ben Affleck bana. Benim gibi önyargılı kişi sayısı çok.

Peki Batman kostümünü en iyi taşımış oyuncu kimdi şu ana dek sizce? Ya da şu ana dek Batman'in hakkını verebilen kimse olmadı mı?

Christian Bale'i bende çok seviyorum ve yine aynen Affleck'i çok sevmem (yönetmenliği iyidir) ama bahsettiğim fiziksel uyum. Dış kalıba baktığın zaman Affleck role daha uygun görünüyor, oyunculuk konusunda Affleck, Bale'in eline su dökemez o ayrı.

En iyi kimdi sorusuna da yine Christian Bale derim. Üstün oyunculuğu sayesinde sıyrılıyor. Benim dediğim uyum daha çok Robert Downey Jr - Iron Man, Hugh Jackman - Wolverine uyumları. Bazı roller var çizgi romanı bile değiştiriyor. Christian Bale'de bulamadığım uyum bu.

Ben Affleck'in dezavantajı geçmişteki Daredevil faciası ve Nolan'ın filmlerinden hemen sonra oynayacak olması. Avantajı ise Nolan'ın filmlerindeki kadar Bruce Wayne rolünde sorumluluk almayacak olması. Çok umudum olmasada kotarabilir rolü diye düşünüyorum açıkçası.

kalidor

Christian Bale'i Equilibirium filminde izlemiş miydiniz? Bence ebat olarak pek küçük değil. 1.83 cm'ymiş abimiz

Zamanının çocuk yıldızı olan Güneş İmparatorluğunda 13 yaşındaki Bale:

Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: dean - 12 Mayıs, 2014, 23:04:41
Çok umudum olmasada kotarabilir rolü diye düşünüyorum açıkçası.

ben iki sene Batman kostumu giydim halloween de, acikca soyleyebilrim ki, yani Batman i kotarmak icin ciddi kotu yonetmen ve ciddi kotu performans gerekir (Joel Schumaer - Val Kilmer veya George Clooney filmleri gibi)

ne yonetmen kotu, ne de Ben Affleck sizin dusundugunuz kadar kotu. Gelince film zaten, Suleyman hakliymissiniz diyeceksiniz  :D

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Mayıs, 2014, 23:40:20
Christian Bale'i Equilibirium filminde izlemiş miydiniz? Bence ebat olarak pek küçük değil. 1.83 cm'ymiş abimiz

sorun boy ve kilo dan cok Bale in benim gibi ince ve zayif gozukmesi. Ben de 81 kg yum ama isyerinde birlikte calistigimiz baska bir 81 kg luk arkadas benden % 10 buyuk duruyor mesela (kas - yumusak et olayi)

batman dedigimiz karakter, az iri durmali. Su gibi mesela

http://www.youtube.com/watch?v=XP0hCT-FyFY

kalidor

Tartışmasız en kötü Batman filmi George Clooney'li 4. film ve sonrasında da Val Kilmer'lı 3. filmdir. İlk 3 filmde Batman'in kreatörü Bob Kane'de danışman olarak cast'te yer almıştır ve Bob Kane'a (Robert Kahn) göre kendi Batman'ine tip olarak en yakın olan aktör Val Kilmer'mış.
Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Mayıs, 2014, 23:40:20

Zamanının çocuk yıldızı olan Güneş İmparatorluğunda 13 yaşındaki Bale:

Bir iki filmi hariç tüm filmlerini izlemişimdir. Hele bu ikisini kaç kez izledim sayısını unuttum. Boyu 1.88 diye biliyorum bu arada. Yoksa ben de 1.82'ye 85 kiloyum. Benden de Batman olur hani  ;D

dean

Gambit

Daha dun (resim ortada yokken) ben Affleck cok iyi oturacak vucut olarak demismiydim ne ?

Kulaklari sevmedim, belki uzatirlar sonra kostumun kulaklarini ama vucut boy pos AHA ISTE BATMAN dedirtmis bile