Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Dc cephesinde öyle bir bomba patladı ki dün, acayip. Wonder Woman belli oldu;

Gal Gadot;

dean

Jason Momoa'nın Doomsday'i oynama ihtimali varmış.

dean

- Dwayne Johnson'ın Dc ile görüşmesinin bu filmle alakalı olduğu tahmin ediliyor. Zaten Johnson'ın "2014'te birlikte çalışacağız" demesi, 2014'te prodüksüyonu başlayacak başka Dc yapımı olmadığı düşünülürse bir nevi onaylama sayılabilir. Rol konusunda iki tahmin Lobo veya Green Lantern (John Stewart) olduğu yönünde)

Açıkçası olası bir Justice League filminde Green lantern olarak John Stewart'ı görmeyi hiç istemiyorum. Takım dinamiği açısından bakılırsa Hal Jordan'ın varlığı filme çok ama çok şey katar.

- Filmde Wonder Woman'ın rolünün Iron Man 2'de ki Black Widow tarzı olacağı söyleniyor. Bir başka dedikoduya göre ise Wonder Woman'ın kökeninin bir şekilde Kripton'a bağlanacağı yönünde.

Şimdi şöyle bir durum var. Ben çizgi roman uyarlamalarında ki bu anlamsız değişiklik yapma uğraşından sıkıldım gerçekten. Kırk yıl düşünsem bu kadar saçma bir fikir gelmez heralde aklıma. Wonder Woman ile Kripton'u birbirine bağlamanın ne mantığı vardır ki ? Umarım dedikodu olarak kalır.

dean

- iki gün öncesine kadar Amy Adams senaryo hazır, herşey yolunda 2-3 haftaya çekimlere başlıyoruz derken. Bugün WB/DC ikilisi film tam 10 ay erteledi ve inanılmaz büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Filmin yeni vizyon tarihi 6 Mayıs 2016

Darth Vader NO!

tommikser

Çok önemli olduğunu düşünmüyorum.İzlenecek dünya kadar film var sonuçta.

dean

-  Warner Bros.'tan gelen habere göre Jesse Eisenberg Lex Luthor, Jeremy Irons ise Alfred olarak seçilmiş.

Dc/Wb ortaklığını tebrik ediyorum. Filmi bekleyenine hayırlı olsun diyorum ve ben balkondan aşağı atlamak üzere gidiyorum.

Nightrain

BU kadar karakter tek film için çok fazla. Doomsday'i 3.filme saklamalılar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

dean

Olursa hiç şaşırmam bu saatten sonra.

Nightrain

Sırf Justice League'e bağlayacağız diye tonla karakter dolduracaklar, sonuç hüsran olacak.

dean

Gal Gadot, Wonder Woman için vücut çalışmaya devam ediyor.

dean

Holly Hunter, Callan Mulvey ve Tao Okamoto filmin kadrosuna katıldı. Karakterlerinin ise çizgi romanlarda olmadığı ve film için yaratıldığı belirtildi.

dean

Zack Snyder her ne kadar "bu Superman'in devam filmi, Justice League ile alakası yok" desede filme Justice League üyesi katmaya devam ediyor. Tiyatro kökenli oyuncu Ray Fisher filme Cyborg olarak katıldı.

Bu durumda 7 tane Justice League karakteri olması lazım diye düşünürsek 4 tanesi seçildi bile. Elimizde Superman, Batman, Wonder Woman ve Cyborg var. Kaldı Flash, Green Lantern ve Aquaman. Yarın öbür gün onlarda seçilir, Zack Snyder "ne alaka bu hala Superman filmi" der.

Nightrain

Bu film fena patlıyacak. Superman ve Batman dışından diğer karakterlerin hiçbirinin origin filmi yok. Ekibe nasıl katılacaklarını falan nasıl sığdıracaklarsa tek filme.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Nisan, 2014, 12:34:53
Bu film fena patlıyacak. Superman ve Batman dışından diğer karakterlerin hiçbirinin origin filmi yok. Ekibe nasıl katılacaklarını falan nasıl sığdıracaklarsa tek filme.

Benimde pek umudum yok filmden. Dc hemen Justice League'e ulaşmayaca çalışıyor ama DC Cinematic Universe için ellerinde 1 karakter var o da Superman. Diğer karakterlerin özellikle daha önce hiç sinema filmi çekilmemiş karakterlerin Originlerini tek filmde anlatmaya çalışmak felaket olabilir. Neticede bu animasyon değil. Sinema filmi.

Batman vs. Superman ilk duyurulduğunda Superman'in devam filmi olmak ile beraber Batman'in DC Cinematic Universe için origin'ini anlatıp olaydan rahatlıkla sıyırabilecekler gibi göründü ama film gün geçtikçe Justice League'e dönüyor. Bu da daha önce sinemaya uyarlanmamış bir çok karakterin tek filme sıkışması anlamına geliyor. Wonder Woman gibi bir karakter neden Batman vs. Superman filminin yancısı olarak karşıma çıksın ki ?

Wonder Woman çok önemli bir karakterdir. Marvel'ın Black Widow karakteri ile sinemada yaptığının 10 katını yapabilecek bir karakterken kendi filmini yıllardır hak eden bir karakterken (bence) kesinlikle kendisine uymayan bir aktris ile Batman vs. Superman'ın yancısı olarak aktarılmak Wonder Woman'a hakarettir.

Dc'nin en önemli sorunlarında biride şu anda Green Lantern karakteri. 2011'de çekilen filmi evrenin bir parçası olarak kabul etmiyorlar. 3 sene geçmişken Hal Jordan karakterine de Reboot yapmak istemiyorlar. Bu durumda elde John Stewart kalıyor. Neticede 2011'de ki filmi saymadıklarına göre Green Lantern'in olayınıda baştan anlatmaları lazım hemde Hal Jordan'sız. Justice League'de Hal Jordan göreceğimize John Stewart görmekte cabası.

Gelelim Flash'a şuanda Flash'ın dizisi çekiliyor. Hemde Arrow'un Spin-off'u olarak. DC Cinematic Universe'e Arrow'u katmayacağını duyurdu bu durumda mantıken Flash'da film evrenine katılmayacak. Dizi televizyonda oynarken sinemada da başka bir Flash karakteri yaratılmak zorunda. 2016 için film dendi ama o'da olmadı. Zaten dizisini yaparken filminide başka bir kadro ile yapmak saçma olacağından Flash'ta Justice League'e kaldı.

Bunlar hep plansız programsız hareket etmekten oluyor. Marvel canavar gibi bir sistem kurdu. Filmleri ile dizileride pekala birbirine bağladı. Şimdi dört yeni dizi daha geliyor ve hepsi MCU'nun içinde. DC; Gotham, Constantine, Flash gibi bir çok dizi hazırlıyor ama bunların hiçbiri tabi Arrow'da dahil film evrenini ilgilendirmiyor.

Zaten Zack Snyder'in Man of Steel vizyondana girince "şimdi devamında neler yapabileceğimize bakacağız" demesindende plansızlık anlaşılıyor. Sen bir evren planlıyorsan ilk adımdan planlı hareket etmen gerekir. Marvel, Cinematic Universe'ü kurarken 2006'da hazırlık yapıp iki sene sonra iki ayrı film ile harekete geçmişti.

Herneyse koskoca Warner Bros. ve Dc en iyisini onlar bilir ;)