Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nomad

Alıntı yapılan: Kuzgun - 24 Ağustos, 2023, 12:19:37Dediğiniz macera İtalya'da yayımlanan Speciale Zagor dizisinin 11. sayısının ekinde yer alan 32 sayfalık bir macera.

Speciale Zagor yayımlanmaya başladığında ilk 11 sayısında "Volumetto allegato" adında ek kitapçıklar verildi. Bunların ilk 5 tanesi çeşitli bilgiler veren kitapçıklardı. Kalan 6 tanesinde ise Zagor'daki yan karakterlere ayrılmış 32 sayfalık maceralar yer aldı. Bir liste durumunda şöyle verebiliriz:

* L'eredità del pirata (Kazmakürek Bill)
* Il Bambino Rapido (Bat Batterton)
* Una canzone per Kimberly (Gitar Jim)
* La corsa delle Mongolfiere (Baron İcaro La Plume)
* Il colpo della pistola (Trampy)
* L'ombra di Kalì (Ramath)

Bunlardan yalnızca Kazmakürek Bill'le ilgili olanı "Korsanın Mirası" adıyla, Maceraperest Çizgiler'in yayımladığı Efsanevi Zagor Dizisi'nin 3. cildinde ek olarak verildi. Öbürleri ülkemizde yayımlanmadı.

Sizin sözünü ettiğiniz macera Speciale Zagor'un 11. sayınında verilen ek ve Ramath'la ilgili.

Zagor'u zamandizinsel olarak okumak için Lâl Kitap yayınlarını öneririm. Lâl Kitap'ın yayınlarında benzer durumlar için gerekli referanslar veriliyor. Örneğin Yeni Zagor'un 56. sayısında Ramath'ın bu macerasıyla ilgili geniş bilgi var. İlgili sayfası aşağıda.

işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık :)

Sağolasın Mesut abi.
Sayende bir gizem daha aydınlığa kavuştu. Senin gibi abilerimizin milli değer olarak korunması lazım. Yukarıdaki sorumun cevabını verebilecek kaç. kişi kaldı bu topraklarda.
Önemli bir maceraymış, bizde yayımlanmaması üzdü.
Yukarıdaki POSTAAA sayfasını da okumadan geçmişim fasiküle başladığımda.
Ki, normalde yaptığım bir şey değildir.

Kuzgun

Alıntı yapılan: Nomad - 24 Ağustos, 2023, 13:01:16işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık :)

Sağolasın Mesut abi.
Sayende bir gizem daha aydınlığa kavuştu. Senin gibi abilerimizin milli değer olarak korunması lazım. Yukarıdaki sorumun cevabını verebilecek kaç. kişi kaldı bu topraklarda.
Önemli bir maceraymış, bizde yayımlanmaması üzdü.
Yukarıdaki POSTAAA sayfasını da okumadan geçmişim fasiküle başladığımda.
Ki, normalde yaptığım bir şey değildir.

Yok... Ben Mesut değilim...  :)

Nomad

Alıntı yapılan: Kuzgun - 24 Ağustos, 2023, 15:20:54Yok... Ben Mesut değilim...  :)
Yaşlı zihnim 2. bir Kuzgun mahlasını ayrı bir yere konumlandıramamış.
Bu vesileyle Mesut abinin de kulaklarını çınlatmış olduk.

Tekrardan teşekkürler üstadım.

pizagor

Kuzgun, Kuzgun çizgiromanevi ve darkwood karışmış :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Hani nerde diye diye
Hanac sayıkladi gecelerce
Fümetticisi trolüyle
Göynümüzde sanki Kut'ül Amare

Halkın adamı Darkwood aşığı
O milyonların umut ışığı
Gordonların en yaķışıklısı
Geliyor Zagor'un Supermike'ı

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Şimdiye kadar çikan tüm Zagor serilerni hepsini okudum. Dediğim gibi burada yayimcılar ve stripzona.com sitesinde anlaşma var. Üç yıl sonra çizgiromanlar taranıp stripzona.com sitesine yükleniyor. Indir indirebildiğin kadar ve oku.

Asıl mesele şudur. Zagor hayatında ilk defa bir Türk ile tanıştı ve ikisi çok iyi arkadaş oldular.

Zagor severlere sorum şudur

Bu Türk kimdir, hangi macerada ve kimin sayesinde Zagor ile tanıştı

Cevabı bilen yazsin. Ben başka bir bölümde ileti yazmaya gidiyorum

Kuzgun

Alıntı yapılan: Saki - 10 Eylül, 2023, 16:47:08Şimdiye kadar çikan tüm Zagor serilerni hepsini okudum. Dediğim gibi burada yayimcılar ve stripzona.com sitesinde anlaşma var. Üç yıl sonra çizgiromanlar taranıp stripzona.com sitesine yükleniyor. Indir indirebildiğin kadar ve oku.

Asıl mesele şudur. Zagor hayatında ilk defa bir Türk ile tanıştı ve ikisi çok iyi arkadaş oldular.

Zagor severlere sorum şudur

Bu Türk kimdir, hangi macerada ve kimin sayesinde Zagor ile tanıştı

Cevabı bilen yazsin. Ben başka bir bölümde ileti yazmaya gidiyorum

Bu Türk, Zagor'da yiğit, sadakat sahibi ve mert bir kişi olarak tanıtılır. Bir zamanlar savaş alanlarında karşı karşıya geldiği bir Macar soylusunun can dostu ve özel sekreteridir. Dolayısıyla bu karakteri sevmişimdir. İri yarı ve göbeklidir. Adını yazmıyorum...  ;)

Saki

Samiš paša, Zagora Zagor efendi olarak hitap ediyor, Vampir Rakošinin akrabas albay Ķoraši sayesinde Zagor ile tanıştılar ve birbirlerini çok sevdiler. Zagor tamamen önyargıları olmayan bìridir. Bu macerada dìşi vapmir Ylenia Varga ilk defa karşimiza çıkıyor.

YzbVolkan

Zagor Piu maceralari cok mu vasat yoksa bana mı oyle geliyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

caretta

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 06 Ekim, 2023, 15:22:04Zagor Piu maceralari cok mu vasat yoksa bana mı öyle geliyor.

Hele de bu son çıkan 5.sayı. 4 adet içi boş ,ipe sapa gelmez hikaye. Okuyup bitirene kadar akla karayı seçtim kitabı da tekrar okumayayım diye kitaplığın en arkalarına sakladım. 6.sayıda dirilen ölüler var. Tam benim sevdiğim konulardan.
2024 başında yayınlanır umarım.

Kinowa59

Arkadaşlar, ben Zagor'un her serisini sevgiyle kucaklıyorum. Elbette bazı sayılar vasat olabiliyor. İtalya'da da bu şekilde yayınlanıyor. Mylos kitap'ın aylık Tex ve Julia yayını düzensizliğini protesto etmek için almaktan vazgeçtim. Lal kitap'in fumetti yayınlarına değer veriyorum , gözüm gibi bakıyorum.
 Fumetti de Lal kitap'tan başka kim kaldı ki .

aa

Son 20 yıldır istikrarını bozmayan tek yayınevi LAL. Tekrar tebrik ediyorum.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Arkadaşlar, son mesajımda ben Zagor Piu 5.sayıyı eleştirdim; Lal Kitabı değil. Maceralar çok sıradan idiler.
"Spoiler" olarak addedilecekse Hanac dostum mesajımı silebilir.

YzbVolkan

Haklısınız. Ben de okuyamayıp bıraktım.
Aylık seri dışında Zagor tat vermiyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

Gonor üzerinde gölgeler. Şimdi gördüm. Herhangi birinin haberi var mı?

Galad burada, Panko burada...