Crossover - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 26 Nisan, 2022, 17:36:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Crossover Cilt 1 – Çocuklar Zincire Bayılır

Fiyat: 95₺
Yazar: Donny Cates
Çizer: Geoff Shaw
Sayfa Sayısı: 168
Kağıt Cinsi: 3. Hamur

Gerçeklik parçalayan yepyeni bir maceranın ilk perdesi!
    Fantezi olduğunu düşündüğünüz her şeyin... gerçek olduğunu hayal edin. Sonra da gerçekliğin öldüğü... ve her şeyin mümkün olduğu bir dünyada bize katılın...

OLAY, bildiğimiz haliyle dünyayı değiştirince Ellie, Otto ve Ava, sihirli Colorado'da dört renkli bir yolculuğa çıkıyor. Yiğit ve kahraman ekibimiz, kubbeyi parçalayıp gerçeği ortaya çıkaracak bir yol ararken aralarına gizemli (ve tanıdık?) süper kahramanlar katılıyor.

İnancomic

3. Hamur 95 tl maşallah 3.hamurdan sonra hangi kaliteye düşülecek acaba

ghostrider

Merhaba iyi günler Crossover cilt 2 de iç sayfaların bir tanesinde yırtık sayfa var ;basım hatası mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Kauss

Benim aldığım ciltlerde yırtık vb yoktu. Crossover ilk yayınlandığında ki, hype durumunu hatırlıyorum. Acaba abonelik açtırsam mı diye çok düşünmüştüm. İyi ki açtırmamışım. Cates' in gerçekten iyi işi var mı ? Bir kaç serisini okumuşumdur, hiç birinde woow olmadım. Bir venom serisini merak ediyorum, çok konuşulmuştu. Eğer onu da okuyup, beğenmezsem Case'in bana hitap etmediğine karar vereceğim.

ferzan

Geçen sene ilk cilt çıktığında alıp okumuş, çok beğenmiş, ikinci cildin bir seneden önce gelmeyeceğini bilerek yarım kalmıştım. Cates, izin alabildiği çizgi romancıların ve tabi ki kendi bağımsız çizgi romanlarının karakterlerinden absürt bir dünya yaratmış. Çizgi roman evreninin bizim evrenimizle kesişmesi ve bizim boyutumuzda istenmeyen "tramlı" insanların ortaya çıkması, ortalığı karıştırması; Robert Kirkman, Brian K. Vaughan ve başka yazarların evlerinde ölü bulunma haberlerinin son dakika olarak geçmesi ve saire gibi ilginç detaylarla gerçekten keyifli bir okumalık vaat etmiş ve beklentimi boşa çıkarmamıştı. Ne var ki aradan bir sene geçti, ikinci cilt çıktı, arka arkaya şöyle güzel bir okuma yapayım diye ilk cildi bir daha okumaya başladım ama bitiremedim. Bir senede ne değişti de ben ilk okuyuşumda çok beğendiğim kitabı ikinci okumamda yarım bıraktım, dolayısıyla ikinci cilde geçemedim, anlayamadım. Bir ara tekrar deneyeceğim.

Bu arada, bu kitabın kağıdı için 3. hamur bilgisini aldığımda "ee yuh ama" demiştim. Daha 2. hamurda bile bazı serileri çamur eden Marmara, 3. hamurda beni nasıl delirtecek diye peşin sinirlenirken, ilk cilt elime geçtiğinde gördüm ki ucuz kağıda yapılmış en güzel, en canlı ve en kaliteli baskıyla karşı karşıyayım. O zaman Southern Bastards ile Karanlıkta Sevdiğin Ben 'in ne günahı vardı? Bunlar gözümde en kötü basımlar olduğu için altını çiziyorum, yoksa ikinci hamurda idare ederin bir tık altı kötü denebilecek basımlar da var. Hele yerlilerden Kötü Kedi Şerafettin ve Çizgi Roman Çetesi 'ne hiç girmiyorum bile. 20 sene önceki albüm baskıları, hatta 25 sene önceki dandik kağıda dergi baskıları bile daha kaliteliydi. Neyse, en azından Crossover, Marmara 'nın ucuz kağıda en eli yüzü düzgün basılmış işlerinden biri ve bu kaliteyi kesinlikle kuşeye yeğleyebilirim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Crossover Cilt 2 – 10 Sent Salgını

Bu sırada... Olay'ın yankıları devam ederken bir katil gölgelerde dolanıyor!

Çizgi roman kurgusu boyutu, beş yıl önce bizim gerçek dünyamıza geldi. Ve artık kaosun içinden yeni bir tehdit yükseliyor. Birisi ya da bir şey, ülkenin her yerinde çizgi roman yazarlarını öldürüyor. Bu seri katilin yarattığı dört renkli katliama ve en çılgın yazar telifli karakterlerden birinin hikâyeye girişine tanık olun!

Yayın Tarihi: Mart 2023
Yazar: Donny Cates
Çizer: Geoff Shaw
Sayfa Sayısı: 168
Kağıt Kalitesi: Enzo Creamy
Fiyat: 195 ₺  Mart 2023 Fiyatı 145 ₺

pizagor

Alıntı yapılan: ghostrider - 10 Nisan, 2023, 12:14:08Crossover cilt 2 de iç sayfaların bir tanesinde yırtık sayfa var ;basım hatası mı?

İnanması güç ama basım hatası. Aynı sayfa aynı yerden üç farklı satış noktasındaki ondan fazla kitapta yırtık. Kitabın üçüncü ya da dördüncü yaprağı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Crossover, orijinalinde yayınlanmış 13 fasikülüyle bizde de tamamlanmış seriler arasındaymış meğerse. Tamamlanmış yazdığıma bakmayın, aslında yanıltıcı: Cates hikayeyi bir yere bağlamadan, gelecek ay 14. fasikülde yeni 'story arc'ımıza başlıyoruz havasında bitiriyor ama o devam fasikülü yıllardır çıkmamış. Wikipedia da serinin Ağustos 2022'de beklemeye alındığını yazmış. O bekleme fazı acaba gün gelecek de yeniden devinime dönecek mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Lemarchand

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Aralık, 2023, 08:43:42Crossover, orijinalinde yayınlanmış 13 fasikülüyle bizde de tamamlanmış seriler arasındaymış meğerse. Tamamlanmış yazdığıma bakmayın, aslında yanıltıcı: Cates hikayeyi bir yere bağlamadan, gelecek ay 14. fasikülde yeni 'story arc'ımıza başlıyoruz havasında bitiriyor ama o devam fasikülü yıllardır çıkmamış. Wikipedia da serinin Ağustos 2022'de beklemeye alındığını yazmış. O bekleme fazı acaba gün gelecek de yeniden devinime dönecek mi?

Donny Cates bu sene bir trafik kazası geçirdi, kafatasında bir hasar meydana gelmiş. Şu an iyileşme sürecinde diye biliyorum. Hatta son altı ayını hatırlamadığını vs. söylemişti bir yerde.

rumar80

Bill Mantlo'nun da başına benzer bir şey gelmişti. Ama o komada idi.