Büyülü Rüzgar Okumaları

Başlatan mersan0, 09 Ocak, 2019, 21:17:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mersan0

Büyülü Rüzgar Sayı =108 Sürgün, Yazan=Manfredi, Çizen =Biglia, Talami, 109=Kanunsuzların Yolu, Yazan=Manfredi, Çizen =Barbati.

Dakotaların(düşmanlarının verdiği adla siuxlar) büyük reisi Oturan Boğa genaral Custerin öldüğü Litle Big Horn savaşından sonra Kanada topraklarına geçmiştir. Kanada da barış içinde yaşamasına izin verilmiştir ama abd hükümeti Oturan Boğanın Kanadadan çıkarılması için baskı yapmaktadır.
Oturan Boğanın köyü Walsh Kalesi etrafında gittikçe artmaktadır ve 5 bin kişiyi bulmuştur. Etrafta bulunan zengin av hayvanları ve özellikle büyük bizon sürüleri nedeniyle açlık çekilmemektedir. Yanlız kızılderelilerin yerleştiği bölgede melez bir topluluk olan Metisler bulunmaktadır ve bu topluluk Dakotaları kendileri için tehlikeli görmektedir.
Metislerin köyünde eğlence yapılmaktadır ve bu eğlenceye iki Dakota gençi de katılmak ister. Yanlız iki kızıldereli tepkileri üstüne çeker ve dayak yerler. Köyden kovulurlar. İki genç kızıldereli Metislere bir ders vermek için onlardan iki at çalarlar ve öbür atlardan daha farklı olan iki damgalı atı çalarlar.
Dakota köyünde dostlarımız Büyülü Rüzgar ve Poe, Oturan Boğa tarafından karşılanır. Kendilerine bir kulübe gösterilir. Bu kulube de dinlenirlerken kırmızı ceketlerin köye geldiği haberi gelir. Kale komutanı Binbaşı Walsh abd montanadan çalınan 30 atı aramaktadırlar ve Oturan Boğanın köyündeki atların arasında çalınan atlardan ikisini yani genç kızılderelilerin Metis köyünden çaldıkları iki atı bulurlar. Binbaşı çok sinirlenir ve yaptıkları iyiliklere rağmen abd den at hırsızlığı yaptığını düşündüğü için Oturan Boğaya hakaret eder ve onu yumruklar. Köyde büyük bir kargaşa çıkar, Oturan Boğa ve Büyülü Rüzgarın çabaları ile infial bastırılır. Büyülü Rüzgar çalınan atları ve sorumlularını bulacağını söyler, Poe yu Binbaşının yanına verir ve kendisi suçluları aramaya başlar.
109.sayıda hırsızları aramak için geldiği Metis köyünde, reis ile tanışan Büyülü Rüzgarın gözüne bazı gariplikler çarpar. Metislerin ellerinde son model silahlar vardır. Metislerde Büyülü Rüzgarın eşyalarını karıştırırlar ve onun gizli servis için çalıştığını gösteren belgeyi bulurlar ve yaptıkları kaçakçılığı araştırdığından şüphelenirler. Büyülü Rüzgarı tuzağa düşürüp bayıltan Metis lideri ve iki adamı, onu bir arabaya koyup iş yaptıkları kaçakçılara götürürler. Kaçakçıların reisi köyde yoktur ama ikinci adam olan ünlü bir silahşör dostumuz Ned Ellisi çok iyi tanımaktadır.
Şimdilik serbest kalan dostumuz Metis köyünden gelen iki atı sorar ve kaçakçıların montanadan at çaldığını, banka soyduğunu yaptıklarını öğrenir. Bu suçları işleyen haydutların sarp ama güvenli uzun bir yoldan Kanada topraklarına geldiklerini ve buradaki kalontorlar ile ganimeti paylaştıklarını öğrenir. Bu arada Oturan Boğa ve Binbaşı Walsh önce Metislerin köyüne ordan kaçakçıların köyüne doğru ilerlemektedir. Kaçakçıların esas şefi süpriz bir şekilde ortaya çıkar ve esas süpriz o zaman anlaşılır. Bu Oturan Boğaya da silah satmış olan bir melezdir ve dostumuzu çok iyi tanımakyadır.

mersan0

Büyülü Rüzgar Sayı =110 Yamyamlar.
Yazan=Manfredi Cizen=Siniscalchi

Dostlarımız hala Kanada da Walsh kalesi yakınındadır. Bundan önceki macerada geçen olayların açığa çıkması ile melez Metisler ile Oturan Boğanın Siuxlarının arası durulmuştur. Yanlız hem kanadalı hem abd li beyazlara yakın olan creeler her iki toplumuda endişelendiriyordur. Dostumuz Poe nun abd ye dönmek için son günüdür ve onu görmeye kaleye gelen dostumuz Büyülü Rüzgar kale komutanı Bimbaşı Walsh ten Cree topraklarında ölüm olayları meydana geldiğini, iki Creee savaşçısının öldürüldüğünü, bunları öldürdüğünden şüphenilen orman kadınını öldüren Creee büyücüsünün kalede tutuklu olduğunu ama kadın öldürüldükten sonra da bir kişi öldürüldüğünü öğrenir. Binbaşı olayları kalede tutuklu Creee büyücüsünden öğrenmesini ve olayı incelemek için Creee köyüne gitmesini ister. Çünkü kalede tutuklu olan büyücü yüzünden Creeelerin kaleye baskın yapmalarından çekinmektedir. Büyücü ile görüşen Büyülü Rüzgar yamyam kadın Duzunukva ve 3 kızının hikayesini öğrenir. Bir kızını öldürdüğünü, öbür ikisinini de ancak kendisinin öldürebileceğini söyler. Bu öğrendiklerini Binbaşıya anlatır ama Binbaşı ormanda aç bir ayı olduğuna inanır ve bunun için bir sürek avı başlatmaya niyetlidir. Büyülü Rüzgar Siuxların düşmanı olan Creee köyüne gitmeden önceki gece Duzunukvanın kızlarının birisinin Metis avcılarından birisini öldürdüğünü rüyasında görür. Köye giderken tuzak kuran bir vahşi kadın ona saldırmak ister ama boynundaki ilaç ve tılsım kesesi buna engel olur. Kadın kaçtıktan sonra öldürülen Metisin cesedini bulur. Cesedi gömdükten sonra gittiği köyde duzunukva ve kızlarının hikayesini tam öğrenir ve kalan iki kızın peşine düşer, bu arada Binbaşının sürek avıda başlamıştır.

mersan0

Büyülü Rüzgar Sayı=94 Göldeki Dehşet.
Yazan=Manfredi, Çizen=Leomacs

Göl kenarında balıkçılık yapan Kutanai kabilesinin çok zengin bir at sürüsü vardır ve bu atları her akşam gölün içinde bulunan bir adacığa götürürler ki civar kabileler atlarını çalmasın. Yanlız o akşam çok büyük bir balık atlara ve götüren savaşçılara saldırır, iki savaşçı feci şekilde ölür, adaya giden bir tanesi atlarla birlikte rehin kalır. Dostumuz o civardadır ve Kutanailere yardıma hazırdır. Kutanailer gölde yaşadığını düşündükleri büyük ruh yaukekamın kendilerine saldırdığını düşünür. Atlar gölde hapistir, kabile bir haftadır gölde balık avına gidememektedir. Büyülü Rüzgar ve kabile şefi gidip adadan atları ve rehin kalan savaşçıyı kurtarır ve canavar saldırmaz. Bundan cesaret alan yerliler balık avına çıkar, av tuzaklarının bir kısmı bozulmuştur. Göle dalan Büyülü Rüzgar kayaların altında büyük bir mağara keşfeder ve burada çok büyük bir balık iskeleti vardır. Mağradan dışarı çıkarken büyük bir gölge yanından geçer ve kayıklara saldırır. Amansız bir av başlamıştır.

mersan0

Büyülü Rüzgar Sayı 95=Agorafobi, Yazan=Manfredi, Çizen =Giuseppe Barbati

Poe kadın şair bir dostunu ziyaret etmektedir. Şairimiz odasından, bahçeye dahi çıkamamaktadır. Aynı anda Oregona giden bir göçmen ailesinin genç kızıda aynı dertten muzdariptir ve arabanın tentesi altından çıkamaz. Göçmenler yerlilerin uğursuz saydığı bir su birikintisinin kenarında konaklarlar ve korkunç yaratıkların saldırısına uğrarlar. Canavar 3 erkek kardeşi bakışları ile korkudan öldürür, bir erkek kardeşinin korkan kızı alıp atla kaçmaya çalışması boşunadır, tam saldırıya uğrayacakken yardımlarına oradan geçmekte olan Büyülü Rüzgar yetişir. Bazı çakıllardan bir daire çizer ve canavarlar sürüsü bu daireyi geçemez. Dostumuz göçmenlere tehlikeli bölgeden çıkmaları için yardım eder yanlız canavarları atlatmak kolay olmayacaktır

mersan0

Bir iki macera daha yazayım ve 100.sayıya gelip arayı kapatayım istedim ama acaip uykum geldi. Kapak resimlerini koyararsan sevinirim hanac kardeşim

Nemo

Eline saglik Mersan abi. Benim de amacim zaman buldugum ilk firsatta BuyuluRuzgar'i en bastan tekrar okumak araliksiz.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: mersan0 - 17 Şubat, 2019, 00:50:37
Bir iki macera daha yazayım ve 100.sayıya gelip arayı kapatayım istedim ama acaip uykum geldi. Kapak resimlerini koyararsan sevinirim hanac kardeşim

Hallettim Murat abi.

mersan0

Büyülü Rüzgar Sayı 95 in çizerini biri söylesin, künyeyi yazmayı unutmuşum, hanac da ona resim koymamış iyimi

haysat

Çizen : Giuseppe Barbati

95.Sayının resim olayını hallettim..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Bir ara bende hızlı bir giriş yapmıştım Büyülü Rüzgar okumalarına ama bazı sorunlardan dolayı ertelemek zorunda kaldım.

16. sayı sonrasına devam edeyim bende yavaş yavaş...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !