Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Teks San Francisco'da!
        Temmuz ayında Çizgili Düşler Klasik Seri 171.sayıda "Çin Mahallesi"adlı maceraya başlayacak.San Fracisco'da geçen bu macerada Ah-Toy
adlı Çinli bir kadının kurduğu acımasız bir çetenin yaptıklarını okuyacağız .Bu macera Karakoç fasikül Teks'lerde 321-332 ve 186'lık Ceylan Teks'lerin
88-93.sayılarında yayınlanmıştı.San Francisco deyince akla polis şefi Tom Devlin gelir.Şimdi gelin Teks'in "Frisco'lu"maceralarını hatırlayalım:
        San Francisco'da geçen  ilk macera orijinal 61-63 sayılar olan "Kanunsuzlar Şehri"adlı maceradır.Altın Teks aynı sayılar.Süper Teks 34-36
fasiküllerde de yayınlanmış olan bu macerada Tom Devlin yoktur.85-86 sayılarda "Barbarlar Sahili"adlı macerada liman bölgesini kontrolleri altında
tutan Shanghai Kelly ve Johnny Devine adlı haydutlarla mücadele ettiği macerada ilk kez Tom Devlin görünür.Carson'a Tom'u eski bir dostu olarak
tanıtır.Orijinal 154-156 sayılarda "Elmas Jim'in İntikamı"adlı macerada dostlarımızın yolu bir kez daha San Francisco'ya düşer.Elmas Jim merhum
Shanghai Kelly'nin kardeşidir.Kit'in kaçırılıp Karasakal adlı korsan tarafından Büyük Okyanus'a götürüldüğü bu macerayı hatırlarsınız.Altın Teks 154-156 ve fasikül Teks'lerin 232-240 sayılarında bu macera yayınlandı.
         Yayınlanacak olan "Çin Mahallesi" dördüncü San Francisco macerası olacak.Bir de San Francisco maceralarında Teks'in başvurduğu Lefty
Potrero'nun jimnastik salonunun iri kıyım elemanları var.Bunlar da salon,esrar tekkesi yıkmak için Teks'in kullandığı "yıkım ekibi"!

pizagor

Atilla Ağabey, bütün bunları ezberden yazıyor olamazsınız değil mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Özgür Bey dostum 1970'den itibaren bütün Teks arşivim var.Ayrıca başka kaynaklardan ,listelerden de yararlanıyorum.San Francisco derken Alameda Hotel ve sahibi Mike Tracy'i de unutmamak gerekir.Teks'in başka San Francisco maceraları da var ama ben bu Temmuz ayında yayınlanacak
olan maceraya kadar olanları hatırlattım.
         Bu arada fellik fellik aramama rağmen çizgiliköstebeğin sorusunun yanıtını bulamadım.Bir yerde rastladım ama bir türlü hatırlamıyorum.

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 30 Haziran, 2014, 17:45:20
Caretta abi kazanir.  :)

Caretta bey, belki cevabı birkaç gün sonra verir; diğer yarışmacılara bir şans tanır :)

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 30 Haziran, 2014, 19:43:29
Özgür Bey dostum 1970'den itibaren bütün Teks arşivim var.Ayrıca başka kaynaklardan ,listelerden de yararlanıyorum.San Francisco derken Alameda Hotel ve sahibi Mike Tracy'i de unutmamak gerekir.Teks'in başka San Francisco maceraları da var ama ben bu Temmuz ayında yayınlanacak
olan maceraya kadar olanları hatırlattım.
         Bu arada fellik fellik aramama rağmen çizgiliköstebeğin sorusunun yanıtını bulamadım.Bir yerde rastladım ama bir türlü hatırlamıyorum.

Abi, o zaman bir ip uçu vereyim; arama kısmını 1980'lerden sonrasına daraltabilirsin....

NIC

Tex galaksi yayınlarında var bu yazı hani şu meşhur zhendanın dönüşü'nün olduğu

köstebek

Alıntı yapılan: NIC - 30 Haziran, 2014, 20:07:13
Tex galaksi yayınlarında var bu yazı hani şu meşhur zhendanın dönüşü'nün olduğu

Sevgili Nic,
birinci aşamayı geçtin... kimin söylediğini de belirtirsen, kitabını seçebilirsin!

NIC

çevirmenimi soruyorsunuz kitabın içinde kimin söylediğini mi?

NIC

Bahsettiğiniz yazı kitabın hemen başında üst puntoda var.Galaksiyi bildiğim aşkın güngör kurmuştu sonra Ali recan hakları satın aldı diye biliyorum.Ali recan söylemiş olabilir bu mantıkla

eğer kitabın içindeki bir karakter söylemiş ise tüm kitaplara tek tek bakmam gerekir

NIC

Kitabın içindeki isimler şöyle ama hangisi yazmış bilmiyorum;

Necaatin Sinanç-Murat Tosun-Ertuğru Çubukçuoğlu böyle devam ediyor birkaç kişi daha var.Bunlardan biride olabilir

Birde Kitabın içinde Dylan Dog reklamı yapmışlar yakında diye.Ve tabi galatasaraıyın meşhur Manchester zaferinede değinilmiş(fenerliyim  ;) )

caretta

Köstebek Bey bulmamızı istediğiniz sözler Galaksi Tex 3.sayıda "Okuyucu Mektupları"bölümünde var.Osmangazi-Bursa'dan Ömer Bahadır yazdığı
mektuba bu alıntı ile başlamış.65-66 sayfalar.

NIC

Ömer bahadır tanıdık geliyor Forumdan birimi?

V

"İstemem,eksik olsun.."

köstebek

Alıntı yapılan: NIC - 30 Haziran, 2014, 21:17:07
Ömer bahadır tanıdık geliyor Forumdan birimi?

Sevgili Nic,
kitabını seç... İstanbul'daysan kadıköy2den veriririz, ya da özelden bir adres gönderirsen o da olur...

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 30 Haziran, 2014, 21:14:12
Köstebek Bey bulmamızı istediğiniz sözler Galaksi Tex 3.sayıda "Okuyucu Mektupları"bölümünde var.Osmangazi-Bursa'dan Ömer Bahadır yazdığı
mektuba bu alıntı ile başlamış.65-66 sayfalar.

Abi, yine son anda atağını yaptın... :)