Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Marcello begendigim bir cizer. Enteresan bilgi tesekkurler
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

Macerayi biliyorum, bence Alfonso Font daha iyi

Kinowa59

On gün kadar önce TLF ettiğimde Tex willer No 6 hazır olduğunu, ancak yanında bir adet daha Tex ( aylık olsa gerek) olması için Eylül başını bulabileceğini, Sayın İlker özer bey tarafıma bildirmiştir. Duyurular.

YzbVolkan

Telif hakkìnda bir sey dedi mi Bayram bey?

Kinowa59

Telif konusunda birşey konuşmadık.

Saki

Dedim ya, Alfonso Font çok daha iyi iş çikarmıs Marcellodan.

Zaten Marcelloyu hiç bir zaman Tex ve Zagor için uygun gormedim.

Ha John Parade, Dr. Justice, Il Cavaliere Sconosciuto için gerçekten çok uygundur.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Bu Guns of Durango yazılı Western romanımdır acaba, yaşadığım yerde çok varıdı böyle yazılı Western romanları, Doc Hollyday, Shane...kapak resimleri her zaman çok güzel olurdu...

Kinowa59

" Zaten marcello' yu Tex ve Zagor için uygun bir çizer olarak görmedim" dedikten sonra Alfonso font' un Marcello'dan daha iyi bir çizer olduğunu ifade eden sayın saki dost. Birkaç örnekle bu ifadenizin tam aksini iddia edeceğim. Yıllardır en güzel Tex macerası olarak kabul edilen, oğlak Tex No 6 da başlayıp No 9 da son bulan " Karson" macerasının çizeri Marcello' dur. Lütfen o maceradaki fırtınalı, yağmurlu havadaki çizimlere birkez daha bakınız. Birde ( bence) büyük boy Tex albümleri içinde en güzel senaryo olan No12 Katiller' in çizeri A.font' un o karikatürize çizimlerine birkez daha bakınız. Gene karlı, fırtınalı bir ortamda geçen " 607 No' lu Tren macerasında marcello'nun bu iklimi nasıl etkileyici çizdiğini bütün Tex sever dostlardan birkez daha bakmasını rica ediyorum. Oğlak maceraperest Tex'lerde kuzeyde Kanada da geçen bir macerada ise A. Font o muhteşem dağları ve karlı iklimi hiçte güzel olmayan bir biçimde çizdiğini de göreceksiniz. Diğer Tex sever dostlar lütfen sizlerde bu konudaki düşüncelerinizi belirtiniz. Selamlarımla.

Kinowa59

Alfonso font'un Zagor çizmediğini biliyorum. Onun için Zagor çizimiyle ilgili Marcello ile A. Font arasında tercih belirtemem.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

O zaman burada Hasan bir anket açsın..

Carlo Marcello mu

Alfonso Font mu

Hangi çizer sizin için daha iyidir diye  :D

Kinowa59

Sayın saki dost, çok doğru söylüyorsunuz. Kesinlikle hasan bey anket açmalı ve C.R. Marcello'nun Alfonso font'tan daha iyi bir çizer olduğunu, oylama sonucu bütün forum üyeleri görmelidir. Marcello'ya ilk oy benden.

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 07 Eylül, 2022, 23:44:43
O zaman burada Hasan bir anket açsın..

Carlo Marcello mu

Alfonso Font mu

Hangi çizer sizin için daha iyidir diye  :D

Tex çizerlerinde bu anket yapıldı zaten

Font 14 oy, Marcello 11 oy aldı.  ;D

http://altinmadalyon.com/altin/teks-maceralari/tex-cizerleri/

YzbVolkan

Herkesin zevkine saygìm var. Ben de Bayram bey gibi Marcello yu Font'a tercih ederim.

Telif konusunda degisiklik olmus.
Mylos kitap Texin telifini almìs.Dedikodular dogruymus.