Büyülü Dükkan - Kadıköy

Başlatan Kagan, 02 Ağustos, 2010, 18:39:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

İlyas ve "büyülü dükkan" için 41 kere maşallah..bir çok çizgi roman sevdalısını ,kardeşi ve çalışma arkadaşları ile yarattığı samimi atmosferle son derece iyi ağarladılar..bu dükkan çizgi roman severlerin yüzünü ağartan köşelerden biri olmaya devam edecek..  :)  :)
bir teşekkürde "hennessy"'e yani Murat'a..ev sahipliği ve muhabbeti ile günün en önemli gönüllüsüydü galiba..bir de çektiği resimlerle bulunduğumuz anları sizlere taşıdı..Murat, İlyas ve ekibini  en önemli anlarda kadraja aldı..resimlerde bizler de varız ,yani "altın madalyon" forumundan arkadaşlar..Ercan,Murat, Hasan (admin),Sinan,Murat'ın star wars yazıları yazması için transfer ettiği yeni arkadaşımız..-ki sanırım onunla o bize kendisini tanıtınca tanışabileceğiz ve bu arada düzenli yazılar yazması için Murat'ın Hasan ile 1000 dolar üzerinden anlaşacağını kulaklarımla duydum  ;D - ,
  ara ara sohbet imkanı bulduğumuz "hızır bey" çizeri Talat Güreli,hemen yanımızda Ersin Burak gibi bir usta,çizgi roman araştırmacısı Yener Çakmak, Türkiye'de bilim kurgu dergiciliğinin önemli bir döneminin tanığı-yayıncısı (Atılgan bilim kurgu dergisinin başı çeken ismi..)ve pek çok dergi ve bilim kurgu kitabının koleksiyoneri Bülent Akkoç Murat'ın sayesinde bizlere ulaşıyor..Ercan ve Sinan arkadaşımla tanışmaktan,Hasan ve Murat,Poe,Mesut -ki bize son zamanlarda katıldı..- ile biraz daha çizgi roman konuşabilmekten çok mutlu oldum..darısı "bahar toplantılarına"..  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Sevgili yunusmeyra biz mutlu olduk seni aramızda görmekten dolayı.Günün en güzel özetini yaptın bize okumak düşür tekrar görüşmek üzere
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Siz hangi fotoğrafta varsınız sevgili yunusmeyra?Diğer saydığınız arkadaşları az çok tanıdım.

altay1944

Dostlar alttaki kitap sanırım arslan bey..üzerindeki çanakkale ile ilgili olan kitap benim istediğim bilgi Ersin beyin sayfalarını karıştırdığı kitap.Bilgisi olan var mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yunusmeyra

Alıntı yapılan: caretta - 24 Şubat, 2013, 20:39:29
Siz hangi fotoğrafta varsınız sevgili yunusmeyra?Diğer saydığınız arkadaşları az çok tanıdım.

sol baştaki benim..

yunusmeyra

Alıntı yapılan: altay1944 - 24 Şubat, 2013, 20:48:17

Dostlar alttaki kitap sanırım arslan bey..üzerindeki çanakkale ile ilgili olan kitap benim istediğim bilgi Ersin beyin sayfalarını karıştırdığı kitap.Bilgisi olan var mı?
o kitabın ilk sayfaları yanlış hatırlamıyorsam "strip" çizgi roman dergisi ve bir gazetemizde de yayınlanan Ersin Burak çizim-senaryo ve renklendirmesiyle ortaya çıkan Peygamberimizin hayatını anlatan çizgi romanından sayfalar..ancak bir de, yine emin olmadığım;bahsettiğim çizgi roman bu boyutta bir kitap olarak  basıldı mı? (ancak ersin burak çalışmalarına gözatıp bir şey söylemek lazım,yanılıyor olabilirim..)

yunusmeyra

bir de Talat abi ile muhabbet esnasında Hasan'ın bahsettiği bir konu vardı..hızır bey"'in renkli yayınlanıp yayınlanmadığı..Talat abi kendi tam hatırlayamadı..bizde o anda "hızır bey"in türkiye çocuk sayfalarındaki örneklerini gözümüzün önüne getirsekte böyle bir renkli sayfa hatırlayamadık..ancak sonraki yıllarda "hızır bey" fasikül halinde verilirken kapakları için yapılan renklemeler vardı..ama eve gidince görsel örnek bulamasamda 1990'ların sonuna doğru dergide tekrar baskısı yapılan "hızır bey"in Talat abi tarafından suluboya ile ve birazda aceleyle renklendirilmiş halleri olduğunu anımsadım (tabii hafızam beni yanıltmıyorsa  ::) )

V

Hızır Bey,Türkiye Çocuk'ta renkli olarak ta yayınlandı ama dediğin gibi Tarkan "alalacele" renklendirilmiş bir şekilde yayınlandı..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Fotoraflardan gördüğümüz kadarıyla güzel bir gün geçmiş.Bu arada ilyasın pastasıda güzelmiş.Gelemedik ama gönlümüz oradaydı..... 8) :D :)

Gambit

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 24 Şubat, 2013, 22:01:46
bir de Talat abi ile muhabbet esnasında Hasan'ın bahsettiği bir konu vardı..hızır bey"'in renkli yayınlanıp yayınlanmadığı..Talat abi kendi tam hatırlayamadı..bizde o anda "hızır bey"in türkiye çocuk sayfalarındaki örneklerini gözümüzün önüne getirsekte böyle bir renkli sayfa hatırlayamadık..ancak sonraki yıllarda "hızır bey" fasikül halinde verilirken kapakları için yapılan renklemeler vardı..ama eve gidince görsel örnek bulamasamda 1990'ların sonuna doğru dergide tekrar baskısı yapılan "hızır bey"in Talat abi tarafından suluboya ile ve birazda aceleyle renklendirilmiş halleri olduğunu anımsadım (tabii hafızam beni yanıltmıyorsa  ::) )

Hizirbey in renkli basilmis versiyonlari var diye biliyorum zira bazi renkli orjinal cizimler (Talat Gureli nin) benim koleksiyonda mevcut.  Su anda is bilgisayarimda yok ama evdeki bilgisayardan paylasirim bir ara ornek sayfa

Pulluk

Pastadan haberim olsaydı kesin gelirdim  ;D :P :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Büyülü Rüzgar

23.02.2013 Cumartesi günü organize ettiğimiz bu güzel buluşmadan kareleri, yüzden fazla fotoğrafımız olduğu için, aşağıda verdiğimiz linkten üyelik gerektirmeden görebilirsiniz. (Sizler de bu karelerde olabilirsiniz.) Bu güzel günde desteğiniz bizleri bir hayli mutlu etti ve sizlerin desteğiyle çizgi romanı her geçen gün bir adım daha ileri taşıyacağız.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.277594605705361.1073741825.202070583257764&type=1&l=221bb7f8d0

yunusmeyra

DAMPYR

Buluşma bayağı güzel geçmiş.orada olamasakta gönlümüz sizinleydi... 8) :D :)

Gambit

Uzun zamandir haftasonlari yogun oldugu icin gidemedigim buyulu dukkan in yeni yuzunu toplanti icin geldigim dun gece is sonrasi gorme sansim oldu.  Oncelikle Ilyas kardese beni kapatmata yakin kabul ettigi icin ve missfirperverligi icin tesekkurler ( bkz kacmayayim erkenden diye kepengi kapatti :) )

Dukkan cok buyuk aydinlik ve cok cesitli cizgi romanlar iceren harika ferah bir yer olmus

Onumuzdeki aylarda - yillarda, bundan 10 sene once hayalini kuramayacagimiz harika bir dukkana sahip olacak Turkiye

Basarilarinin devamini dilerim