Fables - Masallar / Arkabahçe

Başlatan pearl jam, 03 Ağustos, 2011, 11:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aaciltan

Alıntı yapılan: Nemo - 20 Eylül, 2018, 17:30:28
Umarım bu en karanlık gecenin, bir de en aydınlık günü olur  ??? :-\
Gönül ister ki bu temenni gerçekleşsin; ama içinde yaşadığımız ülke şartlarında çok zor gözüküyor...

Nightrain

Artık kimse hardcover basmaya yanaşmaz. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

68 TL nedir? Şaka mı bu?  ??? İndirimle bile 47.60 TL. Son 1 yıldır -JBC hariç- çizgi roman al(a)mıyordum para ayırıp. Bu gidişle hiç al(a)mayacağım.

worldman

Kaç sayfadır bu cilt?Sayfa sayısı fazla diye mi acaba bu tutar belirlenmiş ???

haziran00

Aldım bugün matbaadan gelir gelmez
240 sayfa kitap arkadaşlar örneklerinin 2 katı

haziran00

Alıntı yapılan: Winchester - 20 Eylül, 2018, 17:27:05
Evet 10.cildin etiket fiyatı 68 lira. Arkabahçe her zaman diğer yayınevlerine göre bence pahalı ve kalitesini yansıtmıyor. Birde kur artışı fiyatları vurdu.Bakalım kendilerinden takip ettiğimiz DC yayınlarının fiyatları ne olacak.
En karanlık geceye girdik okumadan.

Bu arada yayımevlerinin genel olarak tüm kitapları aynı matbaalarda basılıyor o yüzden birinin birinden daha kaliteli ya da kalitesiz olması söz konusu değil :)

frodo

Sandman 5 192sayfa etiket fiyatı 36 lira. YKY'nin başlıklarının fiyatını yazmama gerek yok.İki yayınevi ve JBC nin baskısını elime alınca ben bir fark hissediyorum. Belki çizgi roman yayıncıları İthaki ve YKY'ye kadar imkanlara sahip değil ama bu yinede fazla pahalı bence. Tabi ki bu benim düşüncem farklı düşünen varsa saygı duyarım.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Jedmau

Alıntı yapılan: haziran00 - 20 Eylül, 2018, 21:15:57
Bu arada yayımevlerinin genel olarak tüm kitapları aynı matbaalarda basılıyor o yüzden birinin birinden daha kaliteli ya da kalitesiz olması söz konusu değil :)

Yanlış bilgi :) Öyle birşey yok.

Nightrain

Alıntı yapılan: haziran00 - 20 Eylül, 2018, 21:15:57

Yooo. Gayet var. Sürekli dağılan Arkabahçe ciltlerini hatırlatırım. Benim Daredevil'ların bazıları dağıldı, bazılarının ise arası açılmıştı.

haziran00

Alıntı yapılan: Jedmau - 20 Eylül, 2018, 22:23:22
Yanlış bilgi :) Öyle birşey yok.

Biliyorum, biliyorum JBC'yi ayrı tutacaktım üşendim yazmaya maç seyrederken :P

haziran00

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Eylül, 2018, 22:35:13
Yooo. Gayet var. Sürekli dağılan Arkabahçe ciltlerini hatırlatırım. Benim Daredevil'ların bazıları dağıldı, bazılarının ise arası açılmıştı.

Valla dükkanda deneme yaptık, birkaç kitabı parçalamaya çalıştık ısrarlarımıza rağmen dağılmadılar, elimdeki ciltlerde keza sağlam. Tüm marveller; şimdilerde belki matbaalar sertifika almış olabilir ve matbaa sayısı artmış olabilir tek bir matbaada basılıyordu öncesinde  Ahmet abide çağrı yapmıştı varsa sıkıntılı kitabınız değiştirelim diye

Nightrain

Alıntı yapılan: haziran00 - 20 Eylül, 2018, 23:02:04
Valla dükkanda deneme yaptık, birkaç kitabı parçalamaya çalıştık ısrarlarımıza rağmen dağılmadılar, elimdeki ciltlerde keza sağlam. Tüm marveller; şimdilerde belki matbaalar sertifika almış olabilir ve matbaa sayısı artmış olabilir tek bir matbaada basılıyordu öncesinde  Ahmet abide çağrı yapmıştı varsa sıkıntılı kitabınız değiştirelim diye

Sonradan yeniden basmışlardı. Onlarda sıkıntı yok zaten.

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Eylül, 2018, 09:13:31
Sonradan yeniden basmışlardı. Onlarda sıkıntı yok zaten.

Bende de eski sayılarda problem var.

Sorunu çözdüler gibi, yeni baskılarda şikayet azaldı ya da yok gibi.

pizagor

Alıntı yapılan: memospinoz - 20 Eylül, 2018, 20:39:42
68 TL nedir? Şaka mı bu?  ??? İndirimle bile 47.60 TL. Son 1 yıldır -JBC hariç- çizgi roman al(a)mıyordum para ayırıp. Bu gidişle hiç al(a)mayacağım.

Sirenler yıllar önce çalmaya başladığında bu platformda çokça dile getirdik. Anafikir şuydu: Şu sınırlı okur kitlesi bu kadar çok yayını ayakta tutamaz ki bu değerlendirmede devalüasyon ve enflasyon etkisi falan yoktu hiç. Artık bu konu özelinde konuşmaya - yazışmaya gerek yok bana kalırsa. Önümüzdeki günlerde yaşanacak olan 'Survival of the fittest'. Başlıkta yazılanlar da aslında çözüm beklentisiz bir nevi içini dökme, kederini paylaşma, bunun da farkındayım ama okur olarak düşündüklerimiz bugüne kadar olduğu üzere ileride de birşeyi değiştirmeyeceği için bekleyelim ve hayatta kalanları görelim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Bu fiyatlandırma politikasıyla Arkabahçe'nin çok da uzak olmayan bir gelecekte yayınlar satmıyor diye çoğu yayını sonlandıracağını düşünüyorum. Umarım yanılırım. Tabii bu başlıkta yazdığım için Arkabahçe dedim ama bu aynı mantalitedeki tüm yayınevleri için geçerli.