Avengers: Endgame (2019) - Phase 3/22

Başlatan dean, 22 Nisan, 2015, 13:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Posteri beğendim ve ilk fragmanı seyrettim.
Beklentimin ötesinde çok sade bir tanıtım olmuş.
Her ne kadar çizgi romanlarını tercih etsem de, süper kahraman filminde olması gereken aksiyon sahnelerini gözlerim aradı açıkçası.  ::)
Darkwood Sakinleri..

noir

eyoruk

Cate Blanchett filmin kadrosunda görünmüyor yine. Mutlaka bir sürpriz yapacaklar,yapmalılar.. :D
Görmemiz lazım Hela karakterini Thanos'un yanında.

dean

Geçtiğimiz aylarda film ile ilgili kostümler sızmıştı. Ben onları burada paylaşmak istemedim. İki sebebi vardı. Biri yüzde yüz doğruluğundan emin olmamamız. İkincisi ise gerçekse spoiler olmamasıydı. Dün Avrupa'nın bazı ülkelerinde Avengers: Endgame oyuncakları piyasaya çıkmaya başladı. Oyuncaklarda gördüğümüz gibi sızıntının doğru olduğunu öğrendik. Diğer önemli şey ise bu kostümlerin spoiler olmadığını ve filmin marketing'i sürecinde kullanılacağını artık biliyoruz. Önümüzdeki fragmanda büyük ihtimalle görünecekler. Kostümler şu şekilde.

Görüldüğü üzere Avengers filmlerde ilk kez tek takım kostüm giyecek. Normal şartlarda ben bunu sevmiyorum. X-Men filmlerini bu yüzden çok eleştiriyorum. Lakin Avengers çizgi romanlarında buna benzer şeyler yapıldı. Mesela ekip uzaya gideceği zaman normal kostümleri uzaya uygun şekilde revize etti. Bu bağlamda beğendim.

Diğer mevzuda bu kostümlerin zaten zorunluluk olması. Şöyle ki Avengers: Endgame'de ekibimizin Quantum Realm'i kullanması bekleniyor. Ya zamanda yolculuk edilecek ya da paralel evrenlere gidilecek. O yüzden Quantum Realm'de rahat hareket etmeleri adına korunaklı bir kostüm giymeleri gerekiyor. Zaten kostümlerin Ant-Man and The Wasp filminde Hank Pym'in giydiği Quantum Realm kostümüne benzediğini ve Avengers için modernleştirildiğini söyleyebiliriz.

Nightrain

Kostümler iğrenç desem? ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ocak, 2019, 13:47:58
Kostümler iğrenç desem? ::)

Sadece iğrenç ile bırakmıyoruz. Nedenlerini de istiyoruz :) Niye beğenmedin ?

ZGeralt

Ben de beğenmedim ama kostümleri genelde beğenmem zaten :) Belki metalik gri fazla "robotik" geldi gözüme bilemiyorum.

Ayrıca çizgi romanlarda da "kostüm" görmesek ne güzel olur. Günlük kıyafetlerle dolaşsalar, taytlı - pelerinli takılmasalar.

Bunun çok güzel işlediği örnekler var, ilk aklıma gelen Old Man Logan. The Punisher'da sadece kurukafa sembollü bir tişört var. Louis and Clark hikayesinde Superman sakal bırakmış ve siyah pantolan-sweatshirt gibi bir şey giyiyordu, hiç de garipsememiştim aksine hoşuma gitmişti.

:)

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 21 Ocak, 2019, 13:51:29
  Sadece iğrenç ile bırakmıyoruz. Nedenlerini de istiyoruz :) Niye beğenmedin ?

Beyaz renk yakışmamış, tasarımları da sırıtıyor bayağı. Özellikle Thor'un kostüm hiç olmamış.

Nomad

44 yıllık stormtrooper köstümlerini boyamışlar, olmuş Avengers Endgame kostümü.
Parası neyse verelim çocuklara düzgün bir elbise alsınlar.

NIC

Zagor kostümü giyseler daha güzel olurdu :D Hiç beğenmedim...

dean

Kostümler ile ilgili yorumları şu şekilde okudum.

Söyleriz Avengers'a zamanda yolculuk yapmayai Quantum Realm'e kot pantolon ve T-Shirt ile girerler. Neyse şakası bi' yana bu kostümler zaten ana kostümler değil. Bu kostümleri normal kostüm olarak düşünmemek lazım. Aynı Hank Pym'in de olduğu gibi biraz astronot kostümü tadı var. Quantum Realm için bu. Dünya dışına çıkış kostümü bu. Bütün karakterler normal kostümlerine upgrade alarak filmde boy gösterecekler zaten.

Yalnız bu kostümler ilgili şöyle bi'şey var. Quantum Realm'e girdiklerinde karakterlerin etrafında çok fazla CGI kullanıyorlar. Ant-Man and The Wasp'ın Quantum Realm sahnelerini hatırlayabiliriz. O sahnelerde aynı zamanda çok büyük bir hareketlilik var. Zannediyorum ki sahnelerin anlaşırlılığını bozmamak ve yoğun görsel efektli sahnelerde seyirciyi yormamak adına beyaz ağırlıklı sade bir tasarım tercih etmişler. Bu kostümleri gördüğümüz sahnelerin çoğunda ciddi CGI olacağını düşüyorum. Çekimler sürerken New York savaşına dönüldüğü set fotoğrafları sızmıştı. O fotoğraflarda giydikleri normal kıyafetler bile CGI uygulanmak üzere işaretlenmişti.

dean

eyoruk

Oldukça iyi. Filmde farklı göreceğiz ama iyi.  :D

Nightrain

Tamamı yeni görüntülerden oluşuyor, güzel. Filmin genel havası Winter Soldier gibi olacak sanırım. Umarım saçma sapan espriler ile güzelim sahneleri mahvetmezler.

dean

En sonunda orijinal altılı bir arada geldi. Filmde kahramanlarımızın kullanacağı ana kostümler bunlar olacak. Thor'da bir değişiklik görünmüyor. Avengers: Infinity War kostümüyle devam ediyor. Iron Man kolları sarı olan ve çizgi romanlarındaki klasik kostümüne benzeyen bir zırh giymiş. Çok beğendim. Captain America en sonunda pullu kostümüne kavuşuyor. MCU boyunca Captain America'nın kostümleri hep daha iyiye evrildi. Bu kostümde baya yerinde. Black Widow kızıl saçlarına dönmüş. Kostüm daha zırhımsı. Sol eline dikkat. Muhtemelen Quantum cihazı var. Hawkeye, başlıksız Ronin kostümünde. Özletmişti kendisini. Hulk ise hiç olmadığı kadar Bruce Banner'a benziyor. Bunun sebebi Avengers: Endgame'de kontrolün Bruce Banner'da olacak olması. Bence güzel bir detay olmuş. Hoşuma gitti.