Haziran 2010 Yayınları Satış Rakamları

Başlatan pearl jam, 18 Temmuz, 2011, 12:40:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Sami Abi formumuzun sessiz çoğunluğu genelde ödüllü yarışmaları bekliyor. Türkiye'de 30 yaş üstü hemen hemen herkesin çizgiroman üstüne söyleyeceği iki kelam olduğu için çok dikkate almamak lazım bazı yorumları. Bu arada forum tarihimizde bence verilen en iyi ödül olan Ödüllü X-Men konusunu kazanan arkadaşın istatistikleri de göz dolduruyor ;) Takipteyim ;D
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

dylan dog, zagor, vampirella birinciliği kovalıyor. Thorgal gerilerde kaldı maalesef  :(

pearl jam

Kullanılan oy : 28

1- Dylan Dog - 26.........: 17 ( % 61 ) - Hoz Comics

2- Zagor - 99................: 15 ( % 54 ) - Lal Kitap

3- Vampirella- 1............: 14 ( % 50 ) - Gerekli Şeyler

4- Thorgal -4.................: 12  ( % 43 ) - Çizgi Düşler

Mister No KM -19                             - Lal Kitap

Büyülü Rüzgar - 93                          - Lal Kitap

hanac

Yengeç gemisini okuyan diğer 3 arkadaşa soruyorum.

İpucu - İpucu - Vorsicht - Achtung

Çizgiromanda başroldeki çocuk ne oluyor, ölüyor mu ?

Yoksa tutuklanıp götürülüyor mu ?

pearl jam

Deli gücük pek satmamış. Benim de her seferinde elimin gittiği ama bir türlü alamadığım bir kitap. Baskı kalitesine göre fiyatı biraz pahalı diye hatırlıyorum

Ama eninde sonunda alacağım :)

Diğer eninde sonunda alacağım ama bir türlü alamadıklarım : tarkan ve ken parker

kalidor

Deli Gücük 1, ikincisine göre daha iyiydi. İçindeki nesir hikayeler de enfesti. Tabi daha uzun bir dönemin çalışması olduğundandır. 2. kitaptaki Enver Paşalı, Ömer Seyfettin'li hikaye favorim. Bu yıl inşallah 3. kitabı çıkarırlar.
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Deli Gücük Türk çizgi romanları içinde hazırlanışı, içeriği ve kurgusuyla önem verilmesi gereken bir eser. Herbiri ayrı yazar-çizer kadrosunun elinden çıkan hikayeleri,  kendi kültürümüzden beslenen öğeleriyle daha çok özen ve önem gösterilmeyi hak ediyor gerçekten. Gereken ilgi gösterildiği takdirde daha güzel çalışmaların önünü açabilecek yapıda olduğunu düşünüyor ve herkesi sahip çıkmaya davet ediyorum. Fiyat konusunda diğerlerinden daha fazla olduğunu düşünmüyorum. 240 sayfalık bir kitap için 20 tl gibi bir etiket fiyatı piyasa şartlarında makul bence.

pearl jam

Alıntı yapılan: designer73 - 20 Temmuz, 2011, 16:03:52
240 sayfalık bir kitap için 20 tl gibi bir etiket fiyatı piyasa şartlarında makul bence.

20-tl'yse makulmüş gerçekten. Ben daha fazla gibi hatırlıyodum. En kısa sürede almak lazım. Böyle kaliteli, cesur yayınlara biz de destek vermezsek kim verecek zaten?

V

Satışı az bahanesiyle yayını durdurulan Dylan Dog önde götürüyor oylamayı. ???
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: pearljam - 20 Temmuz, 2011, 16:19:18
20-tl'yse makulmüş gerçekten. Ben daha fazla gibi hatırlıyodum. En kısa sürede almak lazım. Böyle kaliteli, cesur yayınlara biz de destek vermezsek kim verecek zaten?

D&R da ilk cilt 18, 2. cilt 15 liradan satılıyor  ;) Kadıköy'de daha da ucuza bulmak mümkün olabilir belki.

hanac

Arkadaşlar, bu tip anketlerin faydalarından biri de istenilen satışı yakalayamamış yayınları burada kısaca tanıtmak olabilir.

Deli Gücük için arkadaşlar gerekenleri yazmış.

Ben de Yengeç Gemisi'ne dikkat çekmek istiyorum.

Manga tarzındaki bu çr gerçek bir olayı anlatmaktadır, insanlık dışı şartlarda çalışmaya zorlanan insanların dramı çok iyi anlatılmış. Gerçekten etkileyici bir eser.

tommikser

Senin itkin sayesinde şu yengeç gemisini okumak lazım oldu abi en kısa zamanda alacam  ;D

pearl jam

Yengeç gemisiyle ilgili güzel eleştiriler okumuştum  ( bkz : http://derinhakikatler.blogspot.com/2010/07/gemide-devrim.html ) ben de alacağım.

hanac

Kullanılan oy : 36

1- Dylan Dog - 26.........: 21 ( % 58 ) - Hoz Comics

Zagor - 99................: 21 ( % 58 ) - Lal Kitap

3- Vampirella- 1............: 18 ( % 50 ) - Gerekli Şeyler

4- Thorgal -4.................: 17  ( % 47) - Çizgi Düşler

Büyülü Rüzgar-93......: 17 ( % 47)  - Lal Kitap

HacıGeraltEmmi

Son dönemlerde suya sabuna dokunan eserler daha çok ilgimi çekiyor. Örnek; Filistin, Güvenli bölge gorazde, yalınayak gen... Yengeç gemisi'ni de bu vesileyle listeme aldım 8)