İkigami - Marmara Çizgi (10 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 12 Ekim, 2019, 12:39:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

teşekkürler, not alıyorum bunu. İleride ikinci baskı yapacak olursak düzeltelim. Gözden kaçmış :(

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Şubat, 2020, 21:44:42
Not: ikinci öykünün baş karakteri Asakura Hanımın ismi ilk sayfalarda Asukara şeklinde birden fazla defa yanlış yazılmış, sonraki sayfalarda düzeltilmiş. Yayıncılar görürse diye eklemiş olayım.

Draka

Sanırım 10 cilt sürecek. Marmara çizgi seriyi devam ettirecek mi acaba? Ona göre satın almayı düşünüyorum.

Ekleme: Kitabı kitapçıda inceleyince çaktım olayı. Her bölüm bağımsız bir hikaye imiş. Hikaye yarıda kalacak korkusu olmayınca satın aldım.

hanac

İkigami Cilt 3

HAYAT KARANLIKTIR, ÖLÜM DE KARANLIKTIR... O YÜZDEN KENDİ BAŞIMIZA PARLAMAK ZORUNDAYIZ.

BU ÜLKEDE ULUSAL REFAHI KORUMA YASASI ADINDA BİR YASA VAR.
BU YASA KAPSAMINDA, İNSANLARA YAŞAMIN DEĞERİNİ HATIRLATMAK VE ÜLKEDEKİ REFAHI KORUMAK ADINA RASTGELE
SEÇİLMİŞ GENÇLERE "İKİGAMİ" ADINDA, ONLARA ÖLECEKLERİNİ BİLDİREN BİR KART TESLİM EDİLİYOR. BU KARTI TESLİM
ALMAK, O KİŞİ İÇİN GERİYE YAŞAYABİLECEĞİ SADECE BİR GÜNÜ KALDIĞI ANLAMINA GELİYOR. "İKİGAMİ OLMASAYDI
İNSANLAR YAŞAMIN DEĞERİNİ ANLAYAMAZDI... DEMEK Kİ ASIL PROBLEM BİZZAT TOPLUMUN KENDİSİNDE."
ARDINDA BİR İZ BIRAKMADAN YOK OLUP GİTMEK... BİR İNSAN GÖZÜ AÇIK GİTMEMEK İÇİN GERÇEKTEN NE YAPABİLİR?

BÜYÜK SES GETİREN ÇARPICI SERİNİN ÜÇÜNCÜ KİTABI KARŞINIZDA!

12,8cm x 18,2cm, 224 Sayfa, Siyah-Beyaz, 23 TL, Kasım 2020
Yazar: Motoro Mase, Çeviri: Alp İlkkurşun, Editör: İlke Keskin

hanac

İkigami Cilt 4

YAŞA... BAŞARMADAN ÖLME.

BU ÜLKEDE ULUSAL REFAHI KORUMA YASASI ADINDA BİR YASA VAR.

BU YASA KAPSAMINDA, İNSANLARA YAŞAMIN DEĞERİNİ HATIRLATMAK VE ÜLKEDEKİ REFAHI KORUMAK ADINA RASTGELE
SEÇİLMİŞ GENÇLERE "İKİGAMİ" ADINDA, ONLARA ÖLECEKLERİNİ BİLDİREN BİR KART TESLİM EDİLİYOR. BU KARTI TESLİM
ALMAK, O KİŞİ İÇİN GERİYE YAŞAYABİLECEĞİ SADECE BİR GÜNÜ KALDIĞI ANLAMINA GELİYOR. "SENİ YAKACAĞIM. NE KADAR KIZDIĞIMI BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERMEK İSTİYORUM. BU TAM DA ULUSAL REFAHA YAKIŞIR, ONURLU BİR ÖLÜM DEĞİL Mİ? İTİRAZIN VARSA, CEHENNEMDE GÖRÜŞÜRÜZ." ABSÜRT OLAN BİR ŞEY VARSA, O DA AKLINI ÇELDİRMEDEN HAYATINA DEVAM EDEBİLMEKTİR.

BÜYÜK SES GETİREN, ÇARPICI SERİNİN DÖRDÜNCÜ KİTABI KARŞINIZDA!

12,8cm x 18,2cm, 240 Sayfa, Siyah-Beyaz, 23 TL, Kasım 2020
Yazar: Motoro Mase, Çeviri: Alp İlkkurşun, Editör: İlke Keskin

nicholaihel

Ohhh çifter çifter, bir de haftasonuna yetişecek şekilde çıksaydı keşke :)

İdrava

Aslında merak ediyorum bu seriyi. Ama sanırım ayrı ayrı hikayeler hep...

nicholaihel

Üç ve dördüncü ciltleri bir çırpıda okudum. Seri aynı kıvamda devam ediyor. Daha önceki gibi her cilt müstakil iki ikigami hikayesinden oluşuyor. Ama her hikayede görevli kişimiz yine Fujimoto. Ayrı hikayeler bu serinin hem dezavantajı hem avantajı. Mesela çok aralıklı çıktığı için aynı yayınevinin Lone Wolf serisinin sayıları her çıktığında alıyorum ama okumuyorum. İpin ucu kaçtı. Unutuyorum. Burada ise müstakil olunca rahat okunuyor ama (şimdilik) kompleks bir örgü olmuyor.

Şimdilik dedim, çünkü bu iki sayı itibariyle kitaplardaki ortak karakterler olan Fujimoto ve ofisinde beraber çalıştıkları ekibi daha yakından tanımaya başladık. Geçmişleri, yasayla olan fikirleri... oradan da bir ilerleyiş yavaş da olsa var.

Üçüncü cilt bir parça daha sıradan, daha yeşilçamvari öykülerden oluşuyordu. Gerçi konusu ve japonlar birleşince hep bir yeşilçam tadı alıyorum. Spoiler vermeden bu kadarla yetineyim. Dördüncü ciltteki iki hikayeyi ise çok daha beğendim ve vurucu buldum.

Sade, beyaz şömizleri, şömiz altında her ciltte koydukları motto cümleleri ile ben bu seriyi severek takip etmeye devam edeceğim.

Mrtekin

Yalnız Kurt'tan sonra en çok sevdiğim 2. manga oldu. 3. ve 4. ciltler etkileyici hikayelere sahip. Daha çok ilgiyi hakeden bir manga.
They drew first blood...

dean

Ölemem... Kim Olduğumu Gösterene Kadar Asla. Bu Ülkede Ulusal Refahı Koruma Yasası Adında Bir Yasa Var. Bu Yasa Kapsamında, İnsanlara Yaşamın Değerini Hatırlatmak Ve Ülkedeki Refahı Korumak Adına Rastgele Seçilmiş Gençlere "İkigami" Adında, Onlara Öleceklerini Bildiren Bir Kart Teslim Ediliyor. Bu Kartı Teslim Almak, O Kişi İçin Geriye Yaşayabileceği Sadece Bir Günü Kaldığı Anlamına Geliyor. Yasal Duvar... Sanırım Burayı Boyaması Gereken Kişi Benim. Ulusal Refah İçin Ölen Grafiti Çizeri....

Bu Kadarını Yapmaya Hakkım Olduğundan Eminim. Sonuçta Yasal Olarak Ölecek Kişi Benim. Büyük Ses Getiren, Çarpıcı Serinin Beşinci Kitabı Karşınızda!

Sayfa Sayısı: 240
  Etiket Fiyatı: 23 TL

nicholaihel

1 ve 2 sonra 3-4 çifter çifter gelmişti hep. Bu sefer 5 numara tek mi çıkacak acaba? İkili basım güzel doyumluk oluyordu.

nicholaihel

Beşinci sayıyı da beğenerek okudum. Yasa ve sistemi her geçen cilt daha çok sorguluyor, farklı yönlerden bakıyoruz. Ferdin menfaatleri, toplum menfaatleri, devlet birey ilişkisini bu absürt yasa üzerinden kendi dünyamız ile ilgili iyice sorgulamalara başlatıyor.

Ayrı ayrı ikigami hikayeleri devam ediyor ama Fujimoto'yu daha yakından tanımaya başlıyoruz. Daha merkeze oturuyor Fujimoto ve düşünceleri. Bu cilt bir kırılmanın hemen öncesinde bitiyor gibi. Bakalım.

hanac

Cilt 1 ve 2, 2. Baskılarını yapmışlar. Tebrikler.

hanac

İkigami Cilt 6 - Meydana Çıkan Gerçek

12,8cm x 18,8cm, 232 Sayfa, Siyah-Beyaz, 23 TL, Temmuz 2021
Yazar: Motoro Mase
Çeviri: Alp İlkkurşun
Editör: İlke Keskin

ÖLSEN BİLE ARDINDA YAŞAYACAK BİR ŞEY BIRAK. BU ÜLKEDE ULUSAL REFAHI KORUMA YASASI ADINDA BİR YASA VAR.
BU YASA KAPSAMINDA, İNSANLARA YAŞAMIN DEĞERİNİ HATIRLATMAK VE ÜLKEDEKİ REFAHI KORUMAK ADINA RASTGELE SEÇİLMİŞ GENÇLERE "İKİGAMİ" ADINDA, ONLARA ÖLECEKLERİNİ BİLDİREN BİR KART TESLİM EDİLİYOR. BU KARTI TESLİM ALMAK, O KİŞİ İÇİN GERİYE YAŞAYABİLECEĞİ SADECE BİR GÜNÜ KALDIĞI ANLAMINA GELİYOR. ULUSAL REFAHI KORUMA YASASI ADINA ÖLDÜRÜLMENİN İNSANLIK ONURUNA HAKARET OLDUĞUNU UMURSAMAYAN HÜKÜMET YETKİLİLERİNE NASIL BOYUN EĞERİZ!? KENDİ VATANDAŞLARINI KATLEDEN SİSTEMİN TEMSİLCİLERİNİN BU GERÇEĞİ FARK ETMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ.

BÜYÜK SES GETİREN, ÇARPICI SERİNİN ALTINCI KİTABI KARŞINIZDA!

nicholaihel

Marmara büyük dağıtım kanallarıyla yaşadığı sorunlar sebebiyle stoklara hızlı sokmadığı için artık üzülerek Marmara kitaplarını hızlı edinemiyorum. Forumda hemen çizgi roman siteleri diyecekler ama onların hem kargo ücretsiz limitleri çok yüksek hem de her yayınevi kendisi nispeten uygun diğer yayıncılar için yeterli indirim yok. Yukarıda görülecektir normalde cilt gelir gelmez yorum yapmışım örneğin. Neyse başlıkla tamamen ilgisiz olmasın, tekrar baskılara sevindim. Son  sayıyı da ilk fırsatta almaya çalışacağım. Dikkatimi çeken noktalar olursa da buradan paylaşırım.

OZAN BALIM

Marmara Dükkan siteye birkaç alternatif kargo sıfırlayan kitap eklese ne güzel olurdu. Hilal 2 ve 3 olabilir mesela.