Akira - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 27 Aralık, 2019, 15:10:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Kaç haftadır bekliyordum, sonunda haber geldi ve verdim siparişi Old Boy ile.

Çok merak ediyorum.  8)
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

İnancomic

Fiyatı 68 tl şaka mi bu fiyatlardan dolayı artık çizgi roman hobimi bırakıyorum yavaş yavaş

yalcinerol345

dean

Bloodslince

Alıntı yapılan: İnancomic - 30 Nisan, 2020, 20:42:16
Fiyatı 68 tl şaka mi bu fiyatlardan dolayı artık çizgi roman hobimi bırakıyorum yavaş yavaş

Sayfa sayısı ve boyutunu düşünürsek çok anormal gelmedi bana. %45 indirimle alınca da sorun etmedim, normalde tek fiyat olsa evet ben de bu yorumu yapardım. Kapaklarda şömizli, normal kapak değil.

Ve tabii ki hak veriyorum, ülkemizde çizgi roman fiyatları çıktıkça çıkıyor, normal baskıların fiyatları bile ortada.

Birçok etken var ama girmek istemiyorum, fiyat konusunu konuşmaktan yoruldum ben. Basit HC çizgi romanlar 150 lira etiketle çıkıyor, cidden komik, neyse...
Çok zor olmadı.

worldman

aitor03

orijinali siyah beyaz olan, marvel'ın girişimiyle epic baskıları renklendirilen, ardından dark horse'un şikayetler üzerine siyah beyaz bastığı bir manga.
bildiğim kadarıyla sadece cilt girişlerinde katsuhiro otomo'nun çizip renklendirdiği paneller var.

Mrtekin

Akira'nın baskısı elime geçti, keyifle okumaya başladım.

Mükemmel bir baskı olmuş. Hem Gerekli'nin kendi sitesinde hem de Babil'de %45 indirimli olarak satılıyor ve parasına bence kesinlikle değer...

Hem Akira'nın hem de Oldboy'un basımlarına çok titizlenilmiş, özenilmiş. Ben çok memnun kaldım. Kendi adıma Gerekli'ye bu eserlerde gösterdikleri özen için teşekkür ederim.
They drew first blood...

afu

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Mayıs, 2020, 14:22:07
Akira'nın baskısı elime geçti, keyifle okumaya başladım.
Mükemmel bir baskı olmuş. Hem Gerekli'nin kendi sitesinde hem de Babil'de %45 indirimli olarak satılıyor ve parasına bence kesinlikle değer...

Aynı indirim oranına sahip kitaplarda yayınevinin sitesinden alım yapmamız onlara hem destek olacak, hem de bu güzel baskıları için de gerçekten teşekkür etmiş olacağız.

5-10 lira fark bile olsa ben yayınevlerinin direkt internet satışlarından almayı tercih ediyorum. Bu desteği tüm çizgi roman yayıncıları hak ediyor düşüncesindeyim.

Mrtekin

Alıntı yapılan: afu - 07 Mayıs, 2020, 15:57:07
Aynı indirim oranına sahip kitaplarda yayınevinin sitesinden alım yapmamız onlara hem destek olacak, hem de bu güzel baskıları için de gerçekten teşekkür etmiş olacağız.

5-10 lira fark bile olsa ben yayınevlerinin direkt internet satışlarından almayı tercih ediyorum. Bu desteği tüm çizgi roman yayıncıları hak ediyor düşüncesindeyim.

Açıkçası ben; Babil'in stoklarına girmediği için; Gerekli'nin sitesinden aldım. Genelde diğer kitap siparişlerim ile birleştirerek alım yaptığım için Babil'i daha çok kullanıyorum. Günümüzdeki ekonomik konjonktür; insanları internet indirimlerinin daha sıkı takibi ile bir kargo parasının maliyetini dahi düşünmeye mecbur bırakabiliyor; buna göre hareket edilmesini de hiç de yadırgamıyorum.

Bana göre şu andaki en önemli destek, kitabın nereden alındığından ziyade; satın alınması...

Akira gibi kült bir eserin yayınlanmış olması; bence senenin en önemli olaylarından biri; basımı da mükemmel olmuş; o yüzden verilen paranın her şekilde değeceğini düşünüyorum. Umarım kalan ciltlerde kısa aralıklarla tamamlanır.

Bir de Japonların Türkiye piyasasına telif verirken, anormal şekilde titizlendikleri söyleniyordu. Bu tür kült eserlerin basımı, diğer teliflerin verilmesini de kolaylaştıracaktır.
They drew first blood...

Bloodslince

Akira bugün geldi... Hikayesini animeyi izleyenler zaten biliyor. Bilmeyenlerde izlesin lütfen. :)

Bu fiyatı hak etmiş mi? Kargoyu açtığınızda diyor ki, ben bundan daha fazlasını ederim.  ;D Gerekli'nin HC'ları çok pahalı olmuyor, Akira'nın da HC'ı olsa muazzam olurmuş lakin yanlış bilmiyorsam 6 seri olacak, o yüzden yapmazlar.

Boyut ve baskı olarak cidden çok beğendim, şömizi muhtemelen yanlışlıkla iki adetti, bana da sürpriz oldu.  :D

Dış şömiz, kapak, kapağın içi gerçekten mest ediyor insanı. Tek eleştirim, Gerekli Şeyler aşırı geç kargolama yapıyor.

Gerekli'nin hep dükkanından aldığım için malum durumdan internetten ilk defa aldım, siparişi verdikten tam 14 gün sonra elime geçti. 1,5 haftada anca kargoladılar, gerisi de kargonun aşırı yoğun çalışmasından kaynaklandı ki, o konuda hiç sorun etmedim, bu salgında dahi durmadan çalıştılar, haklarını helal etsin kargo çalışanları, kuryeler...

Kesinlikle alın ve okuyun, ben birazdan başlayacağım. Yanına Old Boy'u da aldım, o da gayet güzel, boyutu Uzumaki ile aynı.

Kısacası arşive kesinlikle katın.  8) Merak eden, görsel isteyen olursa ekleyebilirim.
Çok zor olmadı.

dean

Alıntı yapılan: Bloodslince - 14 Mayıs, 2020, 23:14:05
siparişi verdikten tam 14 gün sonra elime geçti. 1,5 haftada anca kargoladılar,

İlginç. Benim siparişim ile cildi elime alışım arasında 44 saat var. İki gün bile dolmadan geldi.

Bloodslince

Alıntı yapılan: dean - 14 Mayıs, 2020, 23:21:38
İlginç. Benim siparişim ile cildi elime alışım arasında 44 saat var. İki gün bile dolmadan geldi.

Şimdi tekrar baktım, tam 8 günde kargoya teslim edilmiş, karantina günleri vs de var ama durum bu maalesef. Gerekli Şeylere gitmem 35-40 dk, gidemediğim için kargomun gelmesi 14 gün.  ;D ;D ;D ;D
Çok zor olmadı.

guneseral

Gerekli nin dükkana gidip alanlardanim  ama 68 TL den satılan kitaba 60 TL ödedim ... internet üzerinden
Sipariş etse idim 45 TL kusur ödeyecektim...araba park parası vakit kaybı vb cabasi  ...
Alacağım başka kitaplar da vardı  onları erteledim internet üzerinden alacağım

Bir daha Kadıköy e inip kitap alırsam vursunlar beni ....1 kitap diye çıkıp 3 5 KITAP alıyorduk
Çevre ekonomilere katkımız oluyordu çay kahve yemek vb .....

Preacher Penguen kitabevi son çıkan ürüne yerinde indirim yapmayınca onlarida almadım
% 35 40 indirim  görmeden hareket edersem kütüphanemi yakacağım  ..

En vahşi indirimleri bekleyen kıllanan adam olacağım ...Yasasin internet kitapciligi yaşasın aras kargo vb vb...