2020 Nisan - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 02 Nisan, 2020, 22:36:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Mrtekin

Galiba uzun senelerden beri ilk defa bu ay; hiçbir fumetti basılmadan tamamlanacak gibi...
They drew first blood...

dayıcomics

Enteresan yav, bu ay hiç fumetti basılmaması.

pizagor

Çizgi Düşler'den iki adet Neil Gaiman kitabı geldi şeklinde bir duyum aldım. Doğru mu acaba bu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Nisan, 2020, 10:52:07
Çizgi Düşler'den iki adet Neil Gaiman kitabı geldi şeklinde bir duyum aldım. Doğru mu acaba bu?

biri bağımsız biri neil gaiman 2sinin de sert kapak seçeneği mevcut fiyatlarını bilmiyorum
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

memospinoz

Sert kapak ve karton kapak arasında boyut farkı (en x boy oranı) olması üzdü.  :(

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Nisan, 2020, 17:23:39
Sert kapak ve karton kapak arasında boyut farkı (en x boy oranı) olması üzdü.  :(
Bu olmak zorunda. İçindeki sayfalar karton kapaktakiyle aynı boyda olduğu dikkate alınırsa, harf cover kapağın her yönde kitabın en az yarım santim dışa doğru geniş olması gerektiğini düşünmek lazım.

Aynı durum Teksin aynı zamanda renkli olan dev albüm serisinin hard cover ciltli 15. sayısında da mevcut. Kitaplıkta aynı serinin diğer kitaplarına göre daha yüksek ve geniş duruyor.

memospinoz

Pegasus'un yayımladığı Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabı iki edisyonda da aynı boyuta sahip. Başka yayınevlerinden başka örnekler de sayılabilir.
Farklı olanlar da var tabii ama demek istediğim oran-orantı takıntılı bünyeler için ve rafta görüntüye takıntı durumunda kafayı takanlar için hoş bir durum değil. Tersine aşırı gıcık edici. İkisini de alsam yan yana dizemem yani, o derece kötü görünüyor.

Ama burada boyuttan daha fazla kafaya takılması gereken husus aradaki fiyat farkı bence. Yine Pegasus'un üzerinden gidersek, Pegasus gibi aşırı pahalı satış politikası güden bir yayınevinde bile Tüfek, Mikrop ve Çelik ciltsiz 70 iken ciltli 100, yani fiyat farkı %50 bile değil.

can amca

Alıntı yapılan: Mrtekin - 28 Nisan, 2020, 02:19:26Galiba uzun senelerden beri ilk defa bu ay; hiçbir fumetti basılmadan tamamlanacak gibi...

Bitti bile !!