2022 Eylül - Çizgi Roman Listesi

Başlatan hanac, 08 Eylül, 2022, 09:58:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Zagor Piu Cilt 1 dir o zaman, 5 kısa macera var içinde

TKnKT

LAL'in tüm kitapları Eylül listesine yetişti. (edited)

Alıntı yapılan: Vassago007 - 29 Eylül, 2022, 13:50:51
Yeni maceralar bülten geldi, Dörtgöz'ün anlattığı 5 macera

Bülten talebinizi nasıl gerçekleştirdiğinizi öğrenme imkanım mevcut mu?
"The man who opens topics faster than his shadow"

Nemo

Alıntı yapılan: hanac - 29 Eylül, 2022, 15:39:21

Hasan abi, Zagor Piu serisi Maxi serisinin bitimiyle basladi. Bir nevi onun devami sayilabilir. Su ana dek sanirim 6 sayi cikti.
Özel Alfa Ajanı

Vassago007

Alıntı yapılan: TKnKT - 29 Eylül, 2022, 17:45:56
    Dylan Dog 87 ve Zagor KM 126 Eylül listesine yetişti.

Bülten talebinizi nasıl gerçekleştirdiğinizi öğrenme imkanım mevcut mu?

Yayımcılara yollanıyor oradan öğrendim :)

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 29 Eylül, 2022, 15:39:21

Aşağı yukarı 40'ar sayfalık hikayeler. İyi bir hikaye anlatmak için 'Fumetti standartlarına göre' oldukça kısa. Pek umudum yok açıkçası. Okuyan dostların yorumlarına göre alıp almama kararını vereceğim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Şu kapağın güzelliğine bakınız. Dört göz amcamız gene tayfasıni toplamış hikayeleri anlatıyor. Fiyatı da bence makul. Birde Pincinelli, Zagor'un saçlarını kuaförden yeni çıkmış gibi bakımlı çizmese; yani orman havasına uygun çizse. Bu fumetti yoksunluğunda yeni bir Zagor serisi yayınlayan Lal kitap'i kutluyorum. Ayşe hn ve Bahadır bey'e çok teşekkür ediyorum.

BAHADIR

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2022, 08:18:32
Aşağı yukarı 40'ar sayfalık hikayeler. İyi bir hikaye anlatmak için 'Fumetti standartlarına göre' oldukça kısa. Pek umudum yok açıkçası. Okuyan dostların yorumlarına göre alıp almama kararını vereceğim.

Eyyyy Pizagor...

Kısa anlatımlarda çok derinlikli hikayeler olmasa da vurucu bir şeyler yakalamak bazen mümkün olabiliyor... Ayrıca bu serinin 2. sayısı Şarolla'nın (Chiarolla) çizdiği ve Poe'nun kahramanlarımızı peşinden sürüklediği bir macera... Şimdi ilk sayıyı almayıp 2. sayıyı mı alacaksın... :o

Bu arada Şarolla'yı (Chiarolla) malum ilk kez AD'den çıkan, bizde İşgalciler adıyla yayınlanan hikaye de (uzun ve sağlam bir saganın ara hikayesi) okumuştuk. Şarolla (Chiarolla) dinamik ve aynı zamanda  Zagor'a evrim atlatan çizgileri ile bende bir kaç çizer ile birlikte ayrıcalıklı yerini korumaya devam ediyor... Ama gene de sanki ilk çizimleri daha iyiydi diyesim var... ;)

Başa dönecek olursak her kısa hikaye kötü hikaye demek değildir... Anlatım önemli... Bu konuda İspanyollar'ın eline tabii ki kimse su dökemez ama gene de Zagor Zagor'dur...

Karalamayalım lütfen... ;)

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Eylül, 2022, 09:26:01
Eyyyy Pizagor...

Kısa anlatımlarda çok derinlikli hikayeler olmasa da vurucu bir şeyler yakalamak bazen mümkün olabiliyor... Ayrıca bu serinin 2. sayısı Şarolla'nın (Chiarolla) çizdiği ve Poe'nun kahramanlarımızı peşinden sürüklediği bir macera... Şimdi ilk sayıyı almayıp 2. sayıyı mı alacaksın... :o

Bu arada Şarolla'yı (Chiarolla) malum ilk kez AD'den çıkan, bizde İşgalciler adıyla yayınlanan hikaye de (uzun ve sağlam bir saganın ara hikayesi) okumuştuk. Şarolla (Chiarolla) dinamik ve aynı zamanda  Zagor'a evrim atlatan çizgileri ile bende bir kaç çizer ile birlikte ayrıcalıklı yerini korumaya devam ediyor... Ama gene de sanki ilk çizimleri daha iyiydi diyesim var... ;)

Başa dönecek olursak her kısa hikaye kötü hikaye demek değildir... Anlatım önemli... Bu konuda İspanyollar'ın eline tabii ki kimse su dökemez ama gene de Zagor Zagor'dur...

Karalamayalım lütfen... ;)

Eyyyyy BAHADIR,

Öyle olacak, böyle olacak; sizinkiler hep temenni. Karalama da yok bu arada, sadece 40 sayfada iyi hikaye çıkmasının zor olduğunun şüphesi, endişesi var ki tavsiye ederseniz alacağımı da söylüyorum. Gerçi siz alıp da okumazsınız ya, bu gerçeği de bir köşeye koyalım. Artık yaş kemale erdi, kötü kitaplar okuyacak kadar genç değilim. Dolayısıyla ayırdığım süreye değecek, pişman etmeyecek kitaplar peşindeyim. İster Chiarolla 192 sayfalık tek bir macera panellemiş olsun, isterse rahmetli Edward Munch çizmiş olsun; kötü yazılmış bir hikayeyse benim hayatımdan çalmasın. Ve Zagor iyi hikaye konusunda oldukça seyrek rastlanır bir konuma evrildiği için tedirgin olmam, yorum beklemem gayet makul bir durum...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2022, 10:10:13

Eyyyyy BAHADIR,

Öyle olacak, böyle olacak; sizinkiler hep temenni. Karalama da yok bu arada, sadece 40 sayfada iyi hikaye çıkmasının zor olduğunun şüphesi, endişesi var ki tavsiye ederseniz alacağımı da söylüyorum. Gerçi siz alıp da okumazsınız ya, bu gerçeği de bir köşeye koyalım. Artık yaş kemale erdi, kötü kitaplar okuyacak kadar genç değilim. Dolayısıyla ayırdığım süreye değecek, pişman etmeyecek kitaplar peşindeyim. İster Chiarolla 192 sayfalık tek bir macera panellemiş olsun, isterse rahmetli Edward Munch çizmiş olsun; kötü yazılmış bir hikayeyse benim hayatımdan çalmasın. Ve Zagor iyi hikaye konusunda oldukça seyrek rastlanır bir konuma evrildiği için tedirgin olmam, yorum beklemem gayet makul bir durum...

Birşey daha eklemem lazım:

Kötü hikayeler alacak kadar zengin de değilim :)

BAHADIR

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2022, 10:10:13
Gerçi siz alıp da okumazsınız ya, bu gerçeği de bir köşeye koyalım.

Bu ağır oldu... :o

Bu arada; ilk sayıda ki son hikayenin çizimleri Martin amcadan da yakından tanıdığımız Espesito Bros'a ait... Kısa bir hikaye olsa da Zagor'da Espesito Bros okumak farklı bir deneyim olacak... ;)

hanac

Liste güncellendi...
40 Yeni Yayın, 5 Tekrar Baskı, 2 Özel Edisyon oldu bile.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=17259.msg237701#msg237701

Kitap görseli üzerine tıklayarak, kitabın forum içerisindeki başlığına gidebilir ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=17259.msg237720#msg237720

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Eylül, 2022, 10:35:26
Bu ağır oldu... :o

Rivayet olur ki sadece yayınladığınız kitapları okuyormuşsunuz  ;D

BAHADIR

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2022, 10:40:31
Rivayet olur ki sadece yayınladığınız kitapları okuyormuşsunuz  ;D

Adı üstünde rivayet... Rivayetlere kulak asmamak gerek...

Ama bir yandan göz, akşamları ışık sorunsalı, işlerin getirdiği yoğunluk, uyku ve kitap arasında verilen dramatik ama zor kararlar... Kitapları alsakta eskisi kadar okuyamıyoruz... Ama bu belden aşağı vurmanızı gerektirmez Eyyy Pizagor...

Konudan sapmayalım lütfen... :o

Dylandog

Lal kitap teks'in yayın haklarını alırsa tadından yenmez hem yeni  sayılar hemde eski sayıları yayınlarsa yeni okuyucuda kazanır fummetinin son kalesi lal kitap'a selamlar

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 08 Eylül, 2022, 09:58:40
Pek yakında burada....

Hatırlatmak gerekirse Eylül ayı bitti. Dilerseniz toplu görselden vazgeçelim.