Ocak 2011 Yayınları Satış Rakamları

Başlatan pearl jam, 07 Haziran, 2011, 01:17:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Arkadaşlar merhaba. Başlığı görüp de satış rakamlarını öğreneceğini zannedenler yanıldı, öncelikle onu söyleyeyim :)

Satış rakamlarını katılımınız sayesinde hep beraber belirlemeyi umuyoruz. Satış rakamlarını belirleme biraz fazla iddialı oldu tabii. Küçük bir kamuoyu araştırması diyelim en iyisi. İyi de neden? diye soranları hemen aşağıdaki müthiş ikna edici nedenlerimizi okumaya davet ediyorum :

1- Öncelikle merakımızı gidermiş olacağız ( en önemli fayda  ;D )

2- Sektör için önemli bir veri olacak. Hangi kitap ne hızda satılıyor daha net görebilecekler.

3- Bu da  yayın stratejilerinin okur beklentisi ile doğru orantılı olmasını sağlayabilir.

4- Alacağı kitabın satışlarının düşük gitmesini gören vefalı okur destek amacıyla kitabı bir an önce satın alacak (zorlama oldu biraz :) )

5- Foruma katılım artacak. Yayınevleri altın madalyonu daha çok takip edecekler. Belki daha ciddiye alacaklar.

6- Yayınevleri için en beleşinden bir tüketici araştırması olacak. Tamam zaten biliyorlar satışlarının ne kadar olduğunu ama satış hızı konusunda bence daha sağlam bir veri olur. ( tekrara düştüm farkındayım )

Gördüğünüz gibi zorlama da olsa 6 süper nedenimiz var bu ankete katılmak için. Daha da çoğaltılabilir tabii. ( Ben 5 dakikada bu kadar bulabildim  :) )

Anket sürekli açık kalacak ve ilerde diğer ayların yayınlarını da listeleyip ayrı başlıklar altında açacağız. Ocak ayı yayınlarından atladığım varsa listeye eklemem için uyarmanız yeterli. 

Herkese şimdiden teşekkürler.

pearl jam

Ocak yayınlarında 42 de 6 yapmışım. Ne çıksa almışım valla  ;D

pearl jam

3 oyumuz oldu bile. Bone ve Yürüyen Ölüler 3 de 3.

HacıGeraltEmmi

Çok güzel bir fikir. Hem yayıncıya hem okuyucuya faydalı olacaktır, tebrikler. Oyum vatana millete hayırlı olsun  ;D

mcyz

Biz de babamla birlikte şimdilik 42 de 10 yapabildik :D

Sonradan ekleme yapmak mümkün olacak mı?

HacıGeraltEmmi

Ben 10 numara  ;D alışveriş yapmışım. Yalnız ocak ayında çıkan süper cilt tex (yanlış hatırlamıyorumdur inşallah) vardı sanki  ???

ferzan

42'de 1... ::) :-[
    O da Büyülü Rüzgar 100.sayı...Üstelik mayısın ilk haftası alabildim İstanbul'da...Büyülü Rüzgar'ın 100.sayısını,İlyas Abi'nin Büyülü Rüzgarı'ndan almak ise ayrıca enteresan olmuştu benim için... :)
    Geçtiğimiz Kasım itibariyle yıllar sonra geri kazandığımı sandığım kondüsyonum,meğer sadece o ay izinli olarak ziyaretime gelmiş...42'de 1 netim var...7-8 sene önceki tutucu zihniyetimde olsaydım,bu rakam canıma kıymama yeterdi kederimden... ;)
Neyse ki dünya değişiyor,zaman değişiyor,düşünceler değişiyor...42'de 1 yahu...İnsan içine çıkacak yüzüm yok...42'de 1 yapan biri demek,eve alınmayacak adam demek...Ne kız verirler,ne bir işin ucundan tuttururlar 42'de 1 yapana...Belki ben affederim ama çizgiroman asla affetmez bu ihanetimi...Boynum kıldan incedir... :)
    Öte yandan,bu tarz bir anketin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu da idrak etmiş oldum...Bir boşluk daha dolmuş sanki ama o boşlukları dolmadan farkedemiyor insan...Dolmadan önce o boşlukları farkedebilen ve dolduran herkese selam olsun...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

labirent

Bu anket çok iyi düşünülmüş, tebrikler. Bu arada 42 yeni yayının 10 'unu almışım ki bütçeme göre hiç fena değil.

rumar80

42'de 14 ile burun farkı ile öne geçtim.
   Yürüyen ölüleri almama sebebim de bütün setin İngilizcce olarak bende olması. Yoksa 15 olacakmış.

hanac

Tarkan Kurt

hennessy

tabiki Volto Nascosto - 2 - Yürüyen Ölüler - 5 - Greystorm - 2 devamlarınıda 10 gözle bekliyoruz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Çekirdek ve Bone Aralık ayında, Uçma Sanatı şubat ayında yayınlanmıştı. Ama yinede Ocak ayı çok bereketliymiş.  Ben 42'de 8 yapmışım. Daha alacaklarımda var üstelik bu listede. Ekleme yapma şansımız olacak mı. Bu ay mesela Çekirdek , Ken Parker ve Siperlerdeydik ekleniyor listeye.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

42 de 20 yapmışım.Valla Hasan abi senle ben batacaz bu hesaba göre.İşimiz çok zor hanımlara göstermeden de sokmak zor olacak eve ;D

Tarkan Kurt

Anket sürekli açık kalacağına göre sonradan alacaklarımızı da ekleyebilmek için, oyu geri alma ve yeniden oylama gibi bir seçenek olmalı.