2021 Mart - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 05 Mart, 2021, 19:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Alıntı yapılan: afu - 01 Nisan, 2021, 23:42:01
Çizgi Düşler (cizgiromansepeti.com), Marmara Çizgi (dükkan.marmaracizgi.com.tr), Presstij, Arkabahçe, Jbc vb yayınevleri, yayınlarını ilk olarak kendi sitelerinde satışa sunuyorlar. Belli bir süre sonra diğer internet kanallarına veriyorlar. (nedeni geç para tahsilatı, iadelerin geç ve kötü durumda gelmeleri, ödenen yüksek komisyon)

Destek için yayınları kendi yayınevi sitelerinden almamız iyi olur düşüncesindeyim.
İndirim oranları da daha iyi olabiliyor ya da birazcık daha fazla.

Takdir sizlerin  :)

Tam bu konuda birşeyler yazmak, sormak için girdim foruma. Bu mesajı gördüğüm iyi oldu.

İki aydır online kitap sitelerinde (babil, eganba, odakitap vs) alacağım çizgi romanlar bir türlü hazır stoğa girmiyor. 5 günde temin, 3 günde temin şeklinde yazıyor. Oysa pek çok kitap stok adediyle bulunuyor ellerinde. Öyle olunca da neredeyse aynı gün gönderip memnun ediyorlar.

Çizgi romanlarda bu niye yavaşladı anlamadım. Geçen ay Harleen stoklara girer girer diye bekledim. Gelmedi. Sipariş verince de temin süresi bekledim. Şimdi de Marmara'nın yeni çıkanlarında benzer sorun mevcut. Onları da en son iki gün önce verdim artık, yine temin bekliyorum.

Gelelim kendi sitelerinden öncelikli alma işine. Onda da sıkıntılar var. Bir kere kargo limiti yüksek, 250 lira. Düzenli alanlar için sıkıntı. Bu limiti aşmak için epey biriktirip almak lazım. O ay marmaradan sadece 2 kitap, atıyorum çizgi düşlerden 1 kitap var alacağım. Miktar tutmuyor. Diğer husus başka yayınevleri için çok cüzi indirim yapmaları genelde. Hatta bazen kendi yayınları bile bi ufak pahalı olabiliyor. Çizgi roman dışı alışverişlerle, diğer kitaplarla birleştirme mantığı da diğer büyük kitap sitelerine yönlendiriyor insanı maalesef.

haysal

Zaten onlar da bu gücü kullanarak yayınevlerini baskı altına alıyorlar.
%50-%60 indirimlere zorlamalarının üstüne bir de ödemelerini iadelerle yapmaya çalışmaları işin tuzu biberi oluyor.
Diğer yayınların satış adetleri sürümden kazandıracak kadar yüksek olduğundan onları çok da rahatsız etmiyor olabilir ancak
işi sadece çizgiroman olan çizgi düşler, marmara, jbc gibi yayınevlerini bu düzen artık nefes alamaz hale getiriyor.
Çizgi düşler özelinde söylersem; bir süredir ödemeler konusundaki adaletsiz tavırlarını değiştirmeleri yönünde uzlaşmaya uğraşıldığından, yeni yayınlar DR grubuna gönderilmiyor.
Kargo limitini düşürmek biraz zor ve zaman alacak maalesef. Kargo firmalarından yüksek indirim oranı alabilmek için satış adetlerinin yükselmesi gerek, o zaman ancak limit düşebilir.