2021 Nisan - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 03 Nisan, 2021, 10:38:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

darkwood

YKY ve Çizgi Düşler Nisan ayına hızlı bir giriş yaptı, bakalım bu güzel bahar ay bize daha neler getirecek.  8)
Darkwood Sakinleri..

samalasio99

Baş komiser nevzat çizgi roman dimi..
Bide evvelden internette gördüm ben bunları tekrar baskımı yeni bir serimi.bilgisi olan lütfen yazarsa...?

caretta

Alıntı yapılan: darkwood - 03 Nisan, 2021, 13:41:18
YKY ve Çizgi Düşler Nisan ayına hızlı bir giriş yaptı, bakalım bu güzel bahar ay bize daha neler getirecek.  8)
İnşallah kucak dolusu Teks ve Zagor da getirir Mesut Bey...

DAMPYR

Alıntı yapılan: samalasio99 - 03 Nisan, 2021, 14:05:59
Baş komiser nevzat çizgi roman dimi..
Bide evvelden internette gördüm ben bunları tekrar baskımı yeni bir serimi.bilgisi olan lütfen yazarsa...?

Başkomiser Nevzat Hakkında İnternette Bulabildiğim Bilgi Şöyle :

Ahmet Ümit''in yazdığı, İsmail Gülgeç''in çizdiği Başkomser Nevzat, Türkiye''de edebiyat ve çizgi romanın buluştuğu nadir örneklerden...
Başkomiser Nevzat, Ahmet Ümit'in Karanlıkta Koşanlar, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kavim ve İstanbul Hatırası, Sultanı Öldürmek ve Beyoğlu'nun En Güzel Abisi adlı romanlarında yer alan kurgusal bir karakterdir. Ayrıca Ahmet Ümit'in çizgi romanları Çiçekçinin Ölümü ve Tapınak Fahişeleri'nde de ana karakterdir. Karanlıkta Koşanlar'ın televizyon uyarlamasında Uğur Yücel, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir'in sinema uyarlamasında ise Çetin Tekindor tarafından canlandırılmıştır.

Karakter hakkında çeşitli detaylar
Yazar Sevin Okyay, Radikal'deki yazısında Başkomiser Nevzat karakteri hakkında aşağıdaki ayrıntıları sıralamıştır :

Nevzat, alaturka bir İstanbulludur.
Balat'ta oturmaktadır.
Zaman zaman onu yolda bırakan 58 model Renault marka bir otomobile sahiptir.
Osmanlı mutfağı ile Türk sanat müziğini sever.
Sevgilisi Evgenia'nın işlettiği Tatavla meyhanesine gittiğinde, rakı refakatinde Müzeyyen Senar şarkıları dinler.
Karısını ve kızını, bir patlama sonucu kaybetmiş ve olayın failini hiçbir zaman bulamamıştır.
Yalnız, hüzünlü, suskun bir adamdır.
Yanında laboratuvar uzmanı Zeynep ve yardımcısı Ali komiser vardır. İkisi 'Kavim' romanında yakınlaşmaya başlamışlardır.

Tapınak Fahişeleri 2011 de Piyasaya Çıkmış Şimdi Sanırım 2.Basım Olarak Yeniden Çııkıyor.Çiçekçinin ölümüde Daha Önce Ciltli  olarak Doğan Kitaptan Çıkmış Fiyatıda 107,10 TLOlarak Satılıyormuş Sanırım Tüm Seri Toplamaydı.Yani Hepsi 2.Kez ykyden Basım

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 03 Nisan, 2021, 14:37:32
İnşallah kucak dolusu Teks ve Zagor da getirir Mesut Bey...
Bide Dampyr ve Julia :)

samalasio99

Alıntı yapılan: DAMPYR - 03 Nisan, 2021, 14:38:31
Başkomiser Nevzat Hakkında İnternette Bulabildiğim Bilgi Şöyle :

Ahmet Ümit''in yazdığı, İsmail Gülgeç''in çizdiği Başkomser Nevzat, Türkiye''de edebiyat ve çizgi romanın buluştuğu nadir örneklerden...
Başkomiser Nevzat, Ahmet Ümit'in Karanlıkta Koşanlar, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kavim ve İstanbul Hatırası, Sultanı Öldürmek ve Beyoğlu'nun En Güzel Abisi adlı romanlarında yer alan kurgusal bir karakterdir. Ayrıca Ahmet Ümit'in çizgi romanları Çiçekçinin Ölümü ve Tapınak Fahişeleri'nde de ana karakterdir. Karanlıkta Koşanlar'ın televizyon uyarlamasında Uğur Yücel, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir'in sinema uyarlamasında ise Çetin Tekindor tarafından canlandırılmıştır.

Karakter hakkında çeşitli detaylar
Yazar Sevin Okyay, Radikal'deki yazısında Başkomiser Nevzat karakteri hakkında aşağıdaki ayrıntıları sıralamıştır :

Nevzat, alaturka bir İstanbulludur.
Balat'ta oturmaktadır.
Zaman zaman onu yolda bırakan 58 model Renault marka bir otomobile sahiptir.
Osmanlı mutfağı ile Türk sanat müziğini sever.
Sevgilisi Evgenia'nın işlettiği Tatavla meyhanesine gittiğinde, rakı refakatinde Müzeyyen Senar şarkıları dinler.
Karısını ve kızını, bir patlama sonucu kaybetmiş ve olayın failini hiçbir zaman bulamamıştır.
Yalnız, hüzünlü, suskun bir adamdır.
Yanında laboratuvar uzmanı Zeynep ve yardımcısı Ali komiser vardır. İkisi 'Kavim' romanında yakınlaşmaya başlamışlardır.

Tapınak Fahişeleri 2011 de Piyasaya Çıkmış Şimdi Sanırım 2.Basım Olarak Yeniden Çııkıyor.Çiçekçinin ölümüde Daha Önce Ciltli  olarak Doğan Kitaptan Çıkmış Fiyatıda 107,10 TLOlarak Satılıyormuş Sanırım Tüm Seri Toplamaydı.Yani Hepsi 2.Kez ykyden Basım

Sağol aby bilgi için.
ben bunu muhakak alacam...set alacam diye bekledim çok denk gelmedi..şimdi var Şükür

DAMPYR

Alıntı yapılan: samalasio99 - 03 Nisan, 2021, 15:26:00

Sağol aby bilgi için.
ben bunu muhakak alacam...set alacam diye bekledim çok denk gelmedi..şimdi var Şükür
Polisiye Seviyorsan Bide Çizgi Düşlerden Çıkan Juliayı da Dene Derim Eminim Onuda Çok Seversin

aitor03

Ahmet Ümit'in Başkomser Nevzat serisinde ilk iki kitabı (Çiçekçinin Ölümü ve Tapınak Fahişeleri) rahmetli İsmail Gülgeç, üçüncü kitabı Apdülkadir Elçioğlu (Aptulika) çizmiştir, notunu düşelim.

Maalesef çizimlerden herhangi bir örnek bulamadım. İsmail Gülgeç eğer bundan 30+ sene önce girişip yarım bıraktığı İnce Memed gibi bir şahesere imza attıysa (karelemeler ve renkler olağanüstü kaliteli, frankofonlara taş çıkartacak denli güzeldi) ilk iki kitap gözü kapalı alınır. Üçüncüsü için bir şey diyemeyeceğim, şahsen Aptulika'nın çzigisini pek beğenmem.

caretta

Çizgi Düşler Teks Yayınlarına şarkılı gönderi. Refik Fersan'ın Uşşak şarkısı:

"Bekliyorum günlerdir, gelmiyorsun sen a güzel / Hayalinle, sevginle yalnız kaldım a güzel /
Buluta mı büründün, görünmüyorsun a güzel / Hayalinle, sevginle yalnız kaldım a güzel /

hanac

haysal

"Onla bunla" derken nezaket sınırlarını aştığınızın da farkındasınızdır (ya da umurunuzda değildir)
ama İtalyanca bilseydiniz Türkçe okumanıza gerek kalmazdı. (bir de böyle düşünün ya da düşünmeyin, yormayın kendinizi)

Vassago007

Haysal abi, forum artık bilgi alışverişinden ziyade nezaket sınırlarını aşan '' o bunu bassın bu onu bassın o bunu basamıyorsa öyle yapsın'' gibi anlamsız cümlelerin kurulduğu bir yer haline geldi. Yöneticilerin kesinlikle bu durumlarla ilgili uyarı veya uzaklaştırma uygulamalarına başvurmalarını arzu ediyorum kendi adıma.

DAMPYR

Alıntı yapılan: haysal - 04 Nisan, 2021, 11:09:30
"Onla bunla" derken nezaket sınırlarını aştığınızın da farkındasınızdır (ya da umurunuzda değildir)
ama İtalyanca bilseydiniz Türkçe okumanıza gerek kalmazdı. (bir de böyle düşünün ya da düşünmeyin, yormayın kendinizi)
insanlara kızmayın Lütfen Fumetti severler Özlemlerini Sıkıntılarını Dile Getirmeye Çalışıyorlar. evet biraz kırıcı olmuş bunu yaparken daha iyi bir uslup kullanalım Arkadaşlar.Çizgi Düşler Kalbimizde Taht Kurmuş Yayınevlerden biri Size karşı Kimsenin Bi Art Niyet Olduğunu sanmıyorum...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Vassago007 - 04 Nisan, 2021, 13:14:45
Haysal abi, forum artık bilgi alışverişinden ziyade nezaket sınırlarını aşan '' o bunu bassın bu onu bassın o bunu basamıyorsa öyle yapsın'' gibi anlamsız cümlelerin kurulduğu bir yer haline geldi. Yöneticilerin kesinlikle bu durumlarla ilgili uyarı veya uzaklaştırma uygulamalarına başvurmalarını arzu ediyorum kendi adıma.
Forum Hala Bilgi Alışverişi Yapılan Biyer Ben Genelde Listelerle yada Başka konularla Okurları Bilgilendirmeye Çalışıyorum Siz Fumetti Sevmiyebilirsiniz Ama bi Şekilde onlarada Saygılı olabilirsiniz Nasıl Biz Size Saygılıysak .Abartantarı Ben Kendi Adıma Uyardım.Burası Her türden Çizgi Roman Severlerin Formu.Bunu Düşünüp Birbirimize Karşı Saygılı Olmayı Öğrenmeliyiz