2023 Mayıs - Çizgi Roman Listesi

Başlatan TKnKT, 27 Nisan, 2023, 11:58:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Zagor ozel seri maxiden daha guzel oluyor. Insallah renkli Zagor u da basarlar. Onlar da guzel oluyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

caretta

Yayınevi sahipleri özveri ile kitap basıyorlar. Teşekkürler de neyi ne zaman yayınlayacaklarını net olarak belirtemezler mi? Bayram ertesi çıkacak, hafta sonu raflarda,14 Mayıs'ta seçim var; seçimlerden sonraya kaldı gibi söylemler beni
artık rahatsız ediyor. Toplu sipariş vereceğim. Bekletiyorum.
Aylık Teks ve Julia konusunda da artık beklentim yok. Çizgi Düşler Özel sayıları da 15 gündür dillendiriliyor.
Artık usanç verdi.

karlıova

Fumetti muhabbetini balla bölersek, bu ay çıkanlardan "Her Şeye Rağmen" BD türünde çok güzel bir grafik roman örneği. Fransızcasından okudum. Sevgiye dair incelikli senaryosu ve çok hoş desen ve renkleriyle keyifli bir eser. Barcelonalı sanatçı Jordi Lafebre Frankofon piyasasında yükselen genç bir yıldız. Ekte bir iki link bıraktım daha fazlasını merak edenlere

https://www.bdtheque.com/series/19674/malgre-tout

https://en.wikipedia.org/wiki/Jordi_Lafebre

Çizgi Düşler çok iyi bir seçim yapmış bu işi yayınlayarak, maliyeti de gayet makul buldum.

Mrtekin

İki soru:

1- Drifters mangası ile ilgili bilgi sahibi olan?

2- Avatar'ı yayınlayan Eksik Parça Yayınevi yeni bir yayınevi mi? Bastıkları seri ile ilgili bilgi sahibi olan? Seri, Avatar-2'ye mi dayalı?

Tüm yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
They drew first blood...

darbove

Alıntı yapılan: Mrtekin - 05 Mayıs, 2023, 07:21:00İki soru:

1- Drifters mangası ile ilgili bilgi sahibi olan?
Hellsing'in mangakasından bir seri şuan Japonya'da 6 cilt çıkmış durumda. 7.cildi toparlayacak materyal var ama ciltlenmemiş halen. Mangaka kafasına ve keyfine göre bölüm veriyor.

Konuya gelecek olursak. Kısaca tarihi kişilikler bir şekilde başka dünyaya gidiyor. Orada savaşıyorlar. Animesini yıllar evvel izlemiştim detay hatırlamıyorum  :-\
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

YzbVolkan

Tex 3 halen matbaadaymis. Julia gelecek ay cikacakmis.

Zagorlari ogrenemedim. Haberler Bayram beyde.

DAMPYR

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 05 Mayıs, 2023, 15:39:06Tex 3 halen matbaadaymis. Julia gelecek ay cikacakmis.

Zagorlari ogrenemedim. Haberler Bayram beyde.
Teksçileri kızdırdılar Julia'danda vazgeçeli yıl oldu bu periyotla bu iş olmaz alanlara hayırlı olsun...

YzbVolkan

Julia satsa sik basarlardi. Galiba pek satmiyor. Teks icin biraz beklemek lazım.Ben ciktigi surece alacagim.
Belki Bayram beyin dedi gibi guzel gunler goruruz. Seneye de ekonomi duzelirse period da duzelir.

Nightrain

Bu ülkede fumetti ancak bu kadar satıyor. Yayınevim olsa zerre bulaşmam. Sadece Corto Maltese basarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kinowa59

Merhaba yzbvolkan. Benimle ilgili iletiniz de, " belki Bayram bey'in dediği gibi güzel günler görürüz " diye yazıyorsunuz. Lütfen, şu söylediklerime inanınız. Güzelden de öte süper güzel günler göreceğiz. On yıllardır süren en büyük sorunumuz, Dünya şairi Nazım Hikmet'in bir şiirinin sonunda belirttiği gibi " kısacası, dilim varmıyor söylemeye ama , kabahatin çoğu sende kardeşim " sözcüklerinin bu dönemde gevsediğini, köleliği savunan kölelerin azaldığını  görüyorum. Bugün Muğla_ menteşe de 91 yaşında , yaşlı bir yurttaş ile konuştum. Adam, oğlu tarafından tekerlekli sandalye ile getirilmiş. " Amca, nasıl buluyorsun kalabalığı " dedim. " Ben bu yaşıma geldim böyle kalabalık görmedim " dedi. Toplum olarak yaşadığımız çirkinlikler hepimizi mutsuz kıldı. Hep birlikte göreceğiz. Çok çok kısa bir süre sonra, gene toplum olarak yaşayacağımız güzellikler hepimizin mutluluğunu sağlayacaktır. Bundan en ufak bir şüphem yok.

Kinowa59

Çok çok sağlam bir kaynaktan edindiğim gizli istihbarata göre, Mylos Tex No 3 önümüzdeki hafta mutlaka çıkıyor. Çizgi düşler'in iki adet Zagor özel ciltleri de 6 Mayıs cumartesi günü gelmezse, önümüzdeki hafta mutlaka geliyor. Ama genede 6 Mayıs cumartesi günü gelme ihtimali var.

DAMPYR

Bayram Bey umut içinde yazdığınız ileti gerçekten çok güzel inşallah dediğiniz güzel günler en kısa sürede gelir.O 2013 yılındaki bol çeşit çizgi roman günlerini gerçekten çok özledim, bazen yayınevlerine kızıp umutsuz iletiler yazıyorum. Ama günümüz şartlarında onlarında yapacağı birşey yok.Onlardan istediğim tek şey Lal Kitap gibi istikrarlı olmaları eğer bunu yapamıyacaklarsa hiç Aylık yayın işine bulaşmasınlar...

aa

Evet ya, LAL gibi bir yayınevi bir daha gelmedi, Fumetti açısından biraz HOZ comics bu istikrarı sağlamıştı ama o da kitap yayınını bıraktı.
Esse Gesse Hayranı...

afacanx

Martin Mister 40 yıl özel sayısı Türkiye'de geçiyor Hiç kimse değinmemiş Bence son derece ilginç bir sayı olacak

Vassago007