Yeni TARKAN serisi

Başlatan haysat, 23 Şubat, 2018, 00:54:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mutarad

Fasikül serisinde daha önce hiç yayınlanmayan Milano'ya giden yol macerası yayınlanıyor. Ayrıca Çoban Çantası adlı ayrı bir çalışmasıda var Sezgin Burak'ın
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

kharon

Alıntı yapılan: s.b - 28 Nisan, 2018, 17:19:33
Benim gibi bir çok kişide bu takımın mevcut olduğundan eminim. Öyleyse bu yayınlanan fasikülü neden almamız gerektiğini bir arkadaş bana izah etsin.

Hicbir izahi olamaz bence s.b; Tarkan severlerde bunlar zaten var. Neden tekrar tekrar ayni seyler alinsin ki? Hele haftalik fasikul gibi hicbir yerde kalmamis arkaik bir formatla?!

(Daha once yarim kalmis bir macera ve Coban cantasi pekala kitap olarak basilabilirdi.)

Halbuki CR okuyan yeni genc bir kusak var onlarin begenilerini yakalayacak yeni maceralar yazilip cizilmesi gerekirken bu formatta eski maceralarin verilmesinin sonu belli diye dusunuyorum ilk gunden.

Geriye iki sey kaliyor benim aklima gelen ;
ya belli bir yasin ustunde haftalik fasikul olayini yasamis kisiler nostalji amaciyla alir
yahut desdek olmak icin alanlar olabilir

s.b

Kapakta Maryo'nun Kuşları yazıyor. Yani incecik fasikülün içinde hem eski macera hem de yeni olan Milano'ya Giden Yol adlı macera var. Peki bu yeni macera fasikülün içinde kaç sayfadır arkadaşlar?

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Okuyanlardan, alıp eline inceleyenlerden duyduğum en büyük şikayet maceralara sadece beşer sayfa ayrılması.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

Aslında her şey geçen sene Tarkan dergisinin 50. yıl dönümü ile başladı.
Hürriyet gazetesinin kupon karşılığı başlatmış olduğu Çizgi roman furyasına Tarkan'da dahil oldu.
Gümüş Eyer isimli macera 4 kitap halinde siyah beyaz olarak basılıp okuyuculara dağıtıldı.
Aslında devam edecek belki de tüm seriyi yayınlayacaklardı. Fakat talep olmadığını bahane ederek devam kararından vazgeçtiler.

Bu zaman diliminde Beylikdüzü'nde açmış olduğum "BEYKENT ÇİZGİ" çizgi roman standında imza günü düzenlemek istiyor, çizgi roman adına bir şeyler yapmak istiyordum. Ne yapabilirim, nasıl olur diye düşünürken  Hikmet Yamansavaşçılar, Tan Burak, Hüsnü Çoruk ve Ümit Kireççi ile irtibata geçtim.
Olumlu sonuçlanan bu girişimlerden sonra, gerekli hazırlıklar yapılmaya başlandı.
(bir kaç aksaklık dışında güzel bir etkinlik oldu.)

Beni kırmayarak bu etkinliğin içinde bulunan dostlara teşekkür ederim.

Bu imza gününden sonra Tan Bey'le Tarkan çizgi romanını nasıl ve hangi yayın evinden çıkarabiliriz diyerek  görüşmeye ve telefondan bilgi alış verişinde bulunmaya başladık.

Sevgili Köstebek'in de yardımları ile bir kaç yayın evi ile görüşüldü. Fakat olumlu bir sonuç çıkmadı.
En son görüştüğümüz yayın evi Hürriyet'in promasyonunu ve Turkuvaz yayınlarının depolarında ki Tarkan dergilerini bahane ederek basmadılar.

Tan Bey bu olaylardan sonra Tarkan Çizgi romanını kendi imkanları ile basacağını söyledi. Ben kendisine bu işin o kadar kolay olmadığını ve zor bir sürecin kendisini beklediğini anlattım.

Olsun dedi, en azından kendi istediğimiz gibi kimseye minnet etmeden gidebildiğimiz kadar gideriz dedi.
Taktir ettim ve her türlü yardıma hazır olduğumu kendisine ilettim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Tan Bey öncelikle sosyal medya üzerinden çizgi roman okuyucularına ulaşıp Tarkan çizgi romanının nasıl basılması gerektiği yönünde anketler düzenledi.

Aslında kafasındaki planda Babası SEZGİN BURAK'ın yaptığı gibi dergi formatı vardı. Anketlerde de bu yönde istekler gelince "Nostaljik TARKAN dergi formatı " tekrar doğmuş oldu..

Tarih o kadar güzel denk gelmişti ki "14 Şubat  2018".

Sevgililer gününde eski bir dostta eski bir kahramana eski bir sevgiliye merhaba diyecekti çizgi roman okuyucusu.

Tan Bey heyecanlı okuyucu da sabırsızlıkla çıkacak olan Tarkan dergilerini beklemeye ve sosyal medya üzerinden sorular sorarak ilk dergiye kavuşmayı beklemeye başladı.

Tan beye  dağıtım işi ne olacak dediğimde "ABONELİK SİSTEMİ " yapacağını kafasında ki belli bir sayının onu kurtaracağını söylemişti.

Gerçi o rakam beni tatmin etmemişti ama kendisi hesaplarını yapmış ve ilk sayıyı matbaaya yollamıştı.

İlk sayı Tarkan'ın daha önce (25 Kasım 1970) yine ilk sayısın da yayınlanan "Maryo'nun Kuşları" macerası ve (Dergi veya kitap olarak hiç bir yerde yayınlanmayan,) "MİLANO'YA GİDEN YOL" macerası ile başladı.

Tarkan okuyucuları için harika bir deneyim yeni bir heyecan dalgası hemen etkisini gösterdi. Bir çok olumlu yaklaşımlar ve güzel yorumlar gelmeye başladı.

Tarkan dergilerini yeniden okumak hele haftalık nostaljik olarak gidip satış noktalarından almak okuyucuya çok iyi gelmişti.

Tan Burak herkes alıp okusun "okutsun" diyerek dergi fiyatını 5 lira gibi komik bir rakamda tutarak okuyucuyu bir kez daha şaşırtmıştı.

16 sayfa ve 5 liralık derginin 1. sayısı tükenmiş ve ikinci baskısı yapılmıştı.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 27 Nisan, 2018, 07:19:40
14. sayı son olacak diye duydum.

15. sayı çıktı, haberi veren arkadaş yanılmış.  :)

Sinan Başak

Ben bugün 16'yı aldım.

schizo

Desteklenmesi gereken bir yayın

nejat hüseyin özal

Ben destek olsun diye her sayıdan iki tane satın alıyorum.

ferzan

Sevgili TARKAN Dostları,

Maalesef MİLANO'ya gitmek yine bir başka bahara kaldı.

Tam da 23.Sayımız hazırlamıştık...
    Umarız yeterli imkanı bulursak kaldığımız yerden devam ederiz ilerleyen günlerde.

Şimdilik hoşçakalın...

Sevgi ve Saygılarımla,

Tan Burak

Not: Abonelerimize bakiyeleri hesaplanıp en kısa sürede (bu hafta içerisinde) aynı hesaplarına iade edilecektir. Farklı bir hesaba iade isteniyorsa lütfen abone@tarkan.com.tr adresimize bilgi veriniz.

...demiş Tan Burak Facebook 'ta...Anladığım kadarıyla 23. sayı çıkamayacak, elde 22 sayı kalacak...Şaşırmadığım bir sonuç oldu...

Her şeyi geçtim, nostaljik haftalık fasikül formatına da razı olmuştum ama neden 12 sayfası çizgi roman olan 16 sayfalık bir dergide 3 ayrı macera (2 Tarkan 1 Çoban Çantası) verme konusunda ısrar ettiler, neden Milano macerasını adam akıllı bitirmeyi hedeflemediler hala anlayabilmiş değilim...Sadece bu serüvene odaklanılsaydı, geçmişte sırf malzeme idare etsin diye yapılan ikinci tur yayındaki iki macera saçmalığına 2018 itibariyle girmeselerdi Milano macerası çoktan bitmiş olurdu...Neyse, bize artık bir şey demek düşmez, dediğimizde de takan, önemseyen olmamıştı eleştirilerimizi...Bir türlü hak ettiği edisyonla yayınlanamayan Tarkan için artık bundan sonra hiçbir haber duymak istemediğime eminim kendi adıma...Daha yukarı çıkarılamıyorsa düştüğü yerde kalması, gereksiz edisyonlarla ve vizyonsuzluk örnekleriyle daha da süründürülmemesi en büyük dileğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

27. sayıya kadar aboneliğim vardı. Bari "Milano'ya Giden Yol" macerası bitirilseydi.  :( En başta da demiştim dergi olmasın, kitap olsun diye ama... Neyse...  ::)
Umarım bir gün güzel bir baskıyla tüm Tarkan külliyatı tekrar yayımlanır.

haziran00

22 sayısını bende almıştım okumayacak olduğum halde, bundan sonra destek mi kimseye tövbe, aptal yerine konmaktan başka bir şey değil bu. Zam yapın, bir çözüm düşünün ama en kolayını  seçerek kitapları yarıda bırakmak en kolayı.

labirent

Üzüldüm, ne güzel nostalji niyetine alıyorduk. Özellikle de Milano 'ya Giden Yol macerası bitirilmeden yayın hayatı sonlanmamalıydı.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: ferzan - 10 Temmuz, 2018, 10:00:02

Sevgili TARKAN Dostları,

Maalesef MİLANO'ya gitmek yine bir başka bahara kaldı.

Tam da 23.Sayımız hazırlamıştık...
    Umarız yeterli imkanı bulursak kaldığımız yerden devam ederiz ilerleyen günlerde.

Şimdilik hoşçakalın...

Sevgi ve Saygılarımla,

Tan Burak

Not: Abonelerimize bakiyeleri hesaplanıp en kısa sürede (bu hafta içerisinde) aynı hesaplarına iade edilecektir. Farklı bir hesaba iade isteniyorsa lütfen abone@tarkan.com.tr adresimize bilgi veriniz.

...demiş Tan Burak Facebook 'ta...Anladığım kadarıyla 23. sayı çıkamayacak, elde 22 sayı kalacak...Şaşırmadığım bir sonuç oldu...

Her şeyi geçtim, nostaljik haftalık fasikül formatına da razı olmuştum ama neden 12 sayfası çizgi roman olan 16 sayfalık bir dergide 3 ayrı macera (2 Tarkan 1 Çoban Çantası) verme konusunda ısrar ettiler, neden Milano macerasını adam akıllı bitirmeyi hedeflemediler hala anlayabilmiş değilim...Sadece bu serüvene odaklanılsaydı, geçmişte sırf malzeme idare etsin diye yapılan ikinci tur yayındaki iki macera saçmalığına 2018 itibariyle girmeselerdi Milano macerası çoktan bitmiş olurdu...Neyse, bize artık bir şey demek düşmez, dediğimizde de takan, önemseyen olmamıştı eleştirilerimizi...Bir türlü hak ettiği edisyonla yayınlanamayan Tarkan için artık bundan sonra hiçbir haber duymak istemediğime eminim kendi adıma...Daha yukarı çıkarılamıyorsa düştüğü yerde kalması, gereksiz edisyonlarla ve vizyonsuzluk örnekleriyle daha da süründürülmemesi en büyük dileğim...

artık bir çok yayın macerası karşısında susuyor ve baştan farklı(negatif!) algılanır diye görüş bile yazmıyoruz: bunu yaparken amacımız, tirajlarının düşüklüğünü tahmin edebildiğimiz yayıncının "hayallerini" tamamen paylaşmasak da  "umut"larını kırmamak  ::) eh, onlar da doğal olarak bize sormuyorlar ve en iyisini yapıyorlar  ;) ancak sonrasında gelen, "destek olunmadı", "filanca yayın yaşatılmalıydı" veya" benim hayallerimin karşılığı bu mu olacaktı?" frekanslı sızlanma ve şikayetleri de biz okuyunca üzülüyoruz. arkadaş biri de demiyor ki, "girdim bir maceraya, hayallerimin peşine takıldım, olmadı ama ben denedim ya, bu önemliydi..."  veya, "battık ama fırsatını bulunca yine batarız! ben bu yola paramdan önce hayallerimle çıktım..." vs vs
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR