çözünürlük

Başlatan altay1944, 12 Ocak, 2021, 15:44:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Özellikle yeni basım çizgiromanlarda sık sık görmeye başlayınca aklıma düştü.Ya benim yaşlılığımdan kaynaklı artık gözler görmüyor ya da bazı çizgiromanların baskılarında hata var.Bildiğim kadar ile bir baskı için iki yöntem var .
1.Baskı için kaynağından orginal cd üzerinden baskı yapmak.
2.si basılı bir kaynak bularak taratarak baskı yapmak.
Birinci yöntem için yanılmıyorsam bir bedel ödemek gerekiyor .İkincisi için bilgim yok.Ve gene yanılmıyorsam en çok ikinci yöntem artık orginaller bile bulunmayan çizgiromanlar için bile uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.Dün maceraperest texlerden bir sayıyı oluyordum bu olay başıma geldi.Gözlerim yoruldu.vaz geçtim okumaktan.Ve yine adını telaffuz etmeyeceğim bir kaç yayımevimiz eski çok beğenilen kahramanları tamamladılar ama onları da okuyamıyorum.sanırım benim için çözünürlük önemli.Sahi siz ne düşünüyorsunuz.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nomad

Tay Yayınları nın 30 yıllık kitaplarının baskıları bugünkülere kök söktürüyorsa vardır bir problem diyorum.
Teknik konulardan anlayan arkadaşlar aydınlatırsa bizi güzel olur.

Vassago007

Çok hakim olmasam da sanırım baskı yapan merdaneden kaynaklı bu durum sona doğru bazı baskılar soluk silik olabiliyor. Yani aynı sayının bazı sayfaları çok dolgunken bazı sayfaları silik olabiliyor veya aynı sayı dolgunken diğer aynı sayı soluk olabiliyor. Tabi yanlış da hatırlıyor olabilirim.