Mis

Başlatan TKnKT, 04 Nisan, 2022, 15:34:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Alıntı yapılan: gevheri - 16 Mayıs, 2022, 16:31:14
https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/misdergi
Dergi intenet üzerinden 48,75 lira fiyat ile satışa başlamış.

Derginin satıldığı sayfaya ulaşılamıyor,tükendi mi yoksa geçici mi bilemedim
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Lemarchand

2000 adet basılacaktı. Sahaflar ve ikinci el satıcılar vs. derken tükenmiş olabilir. Stokçu çok ülkede  :)

gevheri

Alıntı yapılan: Zeljko - 19 Mayıs, 2022, 12:58:04

Derginin satıldığı sayfaya ulaşılamıyor,tükendi mi yoksa geçici mi bilemedim
Marmara dükkanda tükenmiş anlaşılan. Fakat ilknoktada halen satılıyor.
https://www.ilknokta.com/kolektif/mis-dergi.htm

TKnKT

İlk etapta online satışa ayrılan miktar için stok tükendiği belirtildi. Temin süresi veren satış kanallarının da Marmara Çizgi'den temin ettiği varsayımıyla sipariş iptali ile karşılaşmanız mümkün. Şuan için ÇR mağazaları ve İstanbul Müze Gazhane'de gerçekleşen Cartoonistanbul etkinliğinden temin edilebiliyormuş. Bu etkinlik sonlandığında satılmayan/kalan kitaplar tekrardan internet satışı için stoğa eklenecekmiş.
"The man who opens topics faster than his shadow"

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: TKnKT - 17 Mayıs, 2022, 18:34:32
Cinsiyetçi

Size iki teşekkürüm var değerli kardeşim TKnKT. Başlığın ilk sayfasını okumadım ancak hızlıca sayfayı geçerken mesajınızda sadece bu kısma denk geldiğim bu kavrama yönelik forumda farkındalık oluşturduğunuzu düşündüğümden teşekkür etmek istiyorum.

Alıntı yapılan: TKnKT - 19 Mayıs, 2022, 15:19:26
İlk etapta online satışa ayrılan miktar için stok tükendiği belirtildi. Temin süresi veren satış kanallarının da Marmara Çizgi'den temin ettiği varsayımıyla sipariş iptali ile karşılaşmanız mümkün.

İkinci teşekkürüm ise bu konuda bilgilendirme gerçekleştirdiğiniz için. Tabii bu gelişme benim açımdan biraz üzücü çünkü çizgi roman okurları sadece İstanbul'da yaşamıyor ki... Dükkana özel varyant, dükkana özel edisyon derken geriye zaten standart kapaklı normal edisyonlar kalıyordu. Şimdi onlara da ulaşmak mesele haline geldi.

-

Bu arada mesajımı sonlandırırken bir de anı paylaşmak istiyorum. Bu konuyla ilgili değil ancak söylemlerde öznelerin yanlış kullanılmasıyla alakalı olduğu için şu an aklıma geldi. Bir defasında forumdaki bir yazıma verilen yanıtta günde börek yiyen kadınlar gibi yazdığım ima edilmişti. Tabii ki böyle bir imaya hiç aldırış etmedim etmedi zira börek yemeyi çok severim. Kadınların arkadaş çevresiyle gayet güzel iletişim kurduğu gün ortamlarını da sosyalleşme açısından gayet kıymetli görürüm. Benim dikkat çekmek istediğim husus, iş adamı yerine iş insanı tabirinin kullanılması örneğin yavaş yavaş alışılan bir süreç fakat günlük lisan kullanımında daha fazla yaygınlaşması gerektiği düşüncesindeyim.

TKnKT

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 19 Mayıs, 2022, 20:13:25
Size iki teşekkürüm var değerli kardeşim TKnKT

İlginiz ve takdiriniz için ben teşekkür ederim. Geçmiş çağın basmakalıp söz öbeklerine ister istemez bir çoğumuz takılabiliyoruz, niyet iyi olduktan sonra elbet bir şekilde iletişim toparlanabiliyor. :)

Gerekli Şeyler'in ve Arkabahçe'nin internet sitelerinde göremedim. Ancak Paralel Evren'in internet satış kanalında Mis yer alıyor. Kendilerinin ellerindeki stoğu paylaştıkları bir görsel de gördüğüm için muhtemelen buradan temin edebileceğinizi düşünüyorum. Bununla birlikte iki gün daha bekleyip Marmara Çizgi'nin online satış kanalına geri dönecek kitap ihtimalini bekleyenlere şöyle bir haberim var dergi kadrosundan Yusuf Örs'ün söylemine göre tekrar basılacakmış. Ancak benzer maddi planlamalar ile mi satışa sunulur yoksa bu sefer işin rengi değişir mi bilmiyorum.

KenParker

Sayfa başına emeğin bu kadar ucuz olduğu bir dergi daha hatırlamıyorum. Tam 600 sayfa.  Ooh miss.
İkinci baskıyı yapmış, alamayan kapsın.

Yalnız bi kötü yanı var. Küçük boy baskıya ikinci kalite kağıt. Geceleyin ışıkta okunamıyo. İlla gün ışığı lazım.

KenParker

Emrah Ablak'ın video paylaşımında gördüm. MİS 2 yazmış. Yapılıyor mu, basılıyor mu, geliyor mu? Var bir şey.

gevheri

2.sayı 352 sayfa olacakmış. İlk sayının aksine tamamen yeni işler olacakmış dergide.

TKnKT

İlk sayının ilk baskısı hızlı tükenip karaborsası çok hızlı başlayınca ikinci baskısı için bir süre bekletmiştiler. Benzer bir durum olur mu bilmiyorum lakin ikinci sayı satışa çıktı bugün için, ilgilisine duyurmuş olayım. Bir de görmeme ihtimalinizi düşük görüyorum ama gözünden kaçan varsa diye aşağıdaki etkinliği de duyurmak isterim.

gevheri

2.sayı çıktı. 352 sayfa indirimli fiyatla 104 lira. İlk sayının aksine bu sayı tamamen yeni işlerden oluşuyor.

https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/mis2