FANTASTİK DÖRTLÜ -DÜNYA'NIN EN BÜYÜK ÇİZGİROMANI- Felix Koleksiyon Farkıyla...

Başlatan BAHADIR, 06 Ekim, 2022, 13:55:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Ekim, 2022, 13:10:39
Tabii herkes aynı keyfi alacak diye bir şey yok... Ama ilk yazımda dediğim gibi ben aynı keyfi aldım... Özgür'e de sonuna kadar katılıyorum. Yaş ilerledikçe algı, beğeni ve farkındalıklarımız gelişti, değişti...

Belki de dediğim gibi çizgiroman okumama ve bu hastalığı almama sebep olan çizgiroman olduğu için biraz daha farklı yaklaşıyorum ama "Fantastik Dörtlü John Byrne" kırmızı çizgim... Ve üstüne Fantastik Dörtlü çizeri ve hikayeleri tanımam... Bu şu an bile bütün dünya da böyle...  ;)

35 sene öncesinin keyfini alamayabiliriz derken kendimi kastetmiyorum bu arada. Üç ya da dört sene öncesi Alfa'nın Fantastik Dörtlü ciltlerini yeniden ve gayet de ayıla bayıla okudum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Ayni dönem değil galiba yazar çizer de farkli olabilir ama türkiyede bir dönem çıkan Thor'lardan da ayni zevki aliyordum.Silver Surfer,Loki,Odin,Thor'un arkadaşlari hepsi vardi o sayilarda.Şimdi düşündüm de baya baya Umar abinin varyantiymışım ozamanlar  :)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

rumar80

Alıntı yapılan: Zeljko - 09 Ekim, 2022, 18:10:10
Ayni dönem değil galiba yazar çizer de farkli olabilir ama türkiyede bir dönem çıkan Thor'lardan da ayni zevki aliyordum.Silver Surfer,Loki,Odin,Thor'un arkadaşlari hepsi vardi o sayilarda.Şimdi düşündüm de baya baya Umar abinin varyantiymışım ozamanlar  :)

Gerry Conway, John Buscema dönemi. Thor ile ilgili de genel bir yazar yorumu yapardım ama yeri burası değil.
Geriye dönüp bakınca Marvel ana serilerinin çoğunu amma okumuşum diyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Ekim, 2022, 21:02:02
Gerry Conway, John Buscema dönemi. Thor ile ilgili de genel bir yazar yorumu yapardım ama yeri burası değil.
Geriye dönüp bakınca Marvel ana serilerinin çoğunu amma okumuşum diyorum.

Bu ikilinin seriyi götürdüğü zamanlar 1980'lere mi denk geliyor? Şayet öyleyse geçen gün yüzyüze sohbetimizde bahsi geçen bir konuya; seksenlerin Marvel'ın hikaye anlamında en sevilen dönemi olmasına ve Marvel'ın topyekün başarı gösterdiği dönem olmasına örnek oluyor bu da Umar.

rumar80

Baktım 1971-1975 arası imiş.
   80'ler olmadığını biliyordum ama emin olmak istedim.
   Çünkü 80'lerde Thor demek Walter Simonson demek.

Kinowa59

Fantastik dörtlü yazıları bayağı bir ilgi uyandırdı. Bende bu ilgiyi forumdan takip ediyorum. Bu klasik eserin oldukça güçlü takipçisi olması benide sevindiriyor. Bende diyorum ki, Sayın Ömer Bahadır bey, birara da şöyle İtalya'da son çıkan Western'lere bir göz atsanız da biz Western tutkunlarına da bir müjde verseniz iyi olmaz mı yani. Unutmayalım, bütün Din' ler der ki " fakiri sevindirmek sevaptır."

rumar80

Daha yeni Deadwood Dick bastı Ömer. Bence almadıysanız önce onu okuyun.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Ekim, 2022, 17:40:17
35 sene öncesinin keyfini alamayabiliriz derken kendimi kastetmiyorum bu arada. Üç ya da dört sene öncesi Alfa'nın Fantastik Dörtlü ciltlerini yeniden ve gayet de ayıla bayıla okudum.

Beş seneden fazla olmuş. Ufak ufak görseller de paylaşmışım; bunların bir kısmı da Byrne dönemine denk geliyor...

http://altinmadalyon.com/altin/fantastik-dortlu/fantastik-dortlu-alfa-yayinlari/msg178150/#msg178150

Kinowa59

Merhaba Sayın rumar80. Deadwood Dick'i üçlü set olarak aldım ve okudum. Nefis bir Western şöleni olduğu için biran evvel yeni bir Western yayınlayabilir mi acep diye yokladım.

İdrava

Ben aynı şeyi spider man için bekliyorum. Çoğumuzun çizgi romanı sevdiren başlatan örümcek dostumuz artık bunu haketmiyormu? Çocukluğumdan beri sert kapak spidey hayal ederim...