Bir ömür boyu unutulmayan kareler...

Başlatan Saki, 27 Nisan, 2023, 19:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Tekrar tetiğe basmaktan çekinmeyen muhafızın şaşkın bakışları karşısında, ölümcül ışın kalkanın yüzeyinde durduruldu...

İşlevsel, kalkan işlevsel..

Zagor, kararlı adımlarla Akronlulara yaklaşıyordu...

...Ve uzaylılar ateş açınca, kalkanının olağanüstü gücünü gösterdi.

Ama, bunlara neler oluyor? Yine ıskaladılar!

Bu imkansız..Dediğin gibi değil.

Burada gerip bir şeyler oluyor...Ve bu bende korkunç bir şüphe uyandırıyor. Çok esiden meydana gelen bir olayı hatılatıyor..

Saki

Vincenzo Monti çok sevdiğim bir Mister No çizeri. Teks de çizdiği var.

Şu kareye bir bakın. Mister no Eldorado macerasından...

Bu çizgiromanı 1985 yılında ilk çıktığında  satın aldım. Aradan 38 yıl mı geçmiş?

Saki

Kangadalar macerasından...

?

Uh! Anam!

Karate! Demek ki rakibimin bu defa seçtiği silah budur.

Ancak, eğer hemen davranmasam bu silah bıçaktan da daha tehlikeli olabilir...

Saki

Sisin arkasındaki dünya.
M. Fleisher, John Buscema ve Rudi Nebres.
Kara şahinlerden kaçan Conan bir sisin içine dalıyor ve başka bir evrene geçiyor..

Saki

Artık bir ömür boyu unutulmayan kareler bulamıyor muyum?  ;) 

Saki

Arizona'da Tren yolunun yapılmasını önlemek için Teks Willer ve Kit Karson Washington'a geliyorlar. Ancak, onları birileri öldürmek istiyor. Üstelik, katil şahinler insanlara saldırıyor...

Konfüçyüs adına...Rangerler Li-Wang'ın şahinlerne ateş açıyor!

Saki

Benim için, bu karelerin unutulmama süresi en uzun.

52 yaş-14 yaş = 38 yıl. Artı, önümüzde hala ömür var!

Eğer onu derhal durdurmazsam, beni parçalara ayıracak...

Baltalı İlah, şimşek gibi bir hızla, bü dükkanın gururu olan fildişilerne doğru harakete geçiyor.

Saki

Ben Zagor'un maceralarnı okuyarak büyüdüm... bu sözleri çok yerde duydum. İster dışarda, ister forumlarda. Çizgiroman dükkanlarında, okullarda..

Makedonyada en çok sevilen ve okunan Zagor, Sırbistan aynı. Hırvatistan aynı. Forumlarda en çok konuşulan Zagor. Facebook gruplarında- Zagor, nereye baksan, Zagor heryerde..

Zagor hepimizi ezip geçmiş!

Saki

Son Kangaseyro ve Sertao'da ölüm. Orijinal sayı L'ultimo Kangaceiro/1975, ben ise 14 yaşında çocukken, 1984 yılında bu sayıları satın aldım ve bu sayılarda ilk defa Mister No'yu gördüm. Bundan dolayı bu macerayı her zaman yeniden okuyorum ve bu macerada da bir boyu unutulmayan kereler var...aslında, doğrusunu söylemek gerekirse hiçbir sayfası unutulmaz. Guiddo Nolitta her şeyi çok güzel bir şekilde anlatmış. Bignotti ise çok güzel bir şekilde çizmiş...

Burada, bir ömür boyu unutulmayan bir sayfa seçiyorum ve bu Kangaseyrolarla ilgilidir...

Sayfanın ortasındaki kare gerçekten bir ömür boyu unutulmayacak bir karedir. Bu kareyi çizmek için, Bignotti Hugo Prattan esinlenmiştir.

Hugo Pratt çizimi/ L'uomo del Sertao/

Hugo Pratt ne demek hepimiz biliyoruz ama benim için Bignotti üstündür.

Ortadaki karede şu yazıyor...

Ayrıca, onlara parlak renkli giysiler de dikiyorlardı, bu da Kangeseyroların çekici görünümüne büyük katkı sağlıyordu. Bazıları eski efsanelerin kahramanları olarak ünlü oldular.

Saki

Böyle bir kare hiç unutulur mu. Amma da çizmiş Ferri.

Zagor ve Kandraks ilk karşılaşma. Vermont, Stone Hill, Jim ve Margi Kolemanın çiftliği.

Saki

Boşta kalınca, Zagor kendi sınırlarnı test ediyor..

Saki

Bu Rubby Scott.

Böyle bir kare hiç unutulur mu! Daha ses eksik!

Western dedğimiz şey budur. Western filmleri bakarken böyle sahneler en çok hoşuma gidiyor..

Ancak hayal kurabiliriz. Şu film sahnesi gibi