Fantastik Dörtlü - John Byrne Omnibus - Felix Koleksiyon

Başlatan kırkambar, 09 Temmuz, 2023, 12:38:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noir

Alma planım yoktu ancak yorumları gördükce bende alsam mı acaba diye düşünmeye başladım? Hikayesi nasıl bilenler, okumuş olanlar yorumlarsa sevinirim.

rumar80

Özel tek bir hikaye arıyorsanız bu omnibus öyle değil. 80'li yıllarda basılan, John Byrne'ün yazıp çizdiği maceralarını toplu bir basımı. Tabi çok özel maceralar var içinde. Galactus'un ölümü, Dr. Doom'un ölümü ve yeni Dr. Doom, Baxter binasının yok olması gibi.
Keyifle okunacak maceralar

tommikser

Bence almayan hem edisyon anlamında hem macera anlamında çok şey kaçıracak. Sonra zalım sahafların elinde heder olmayın.😀

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Mart, 2024, 12:10:43Hangi kargo ile gönderildi? Bana mesaj gelmedi.

Aras Kargo ile geldi, bana da mesaj gelmedi sürpriz oldu.

gamlıbaykuş

Az önce geçti elime. Tek kelime ile mükemmel. Emeği geçen herkesin eline, emeğine sağlık.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Alıntı yapılan: Animvader - 04 Mart, 2024, 22:27:59Benim de bugün elime geçti kitap daha okumadım ama şöyle güzelce inceledim.

Öncelikle baskı kalitesi ve işçilik olarak orjinali aratmıyor hatta son zamanlarda bazı Marvel/DC omnibus ciltlerde düşen kaliteyi göz önüne alınca onların üstünde kalıyor. Kitabın sırtından, şömizine, kuşe kağıdına kadar kullanılan malzeme çok iyi.

Her koleksiyoncunun korkulu rüyası olan gutter lose dediğimiz sayfaların bağlantı yerlerinden açılmamadan dolayı olan kayıp yok, sayfalar çok güzel açılıp hiçbir kayıp olmadan okunuyor.

Çeviri ve grafik işçiliği olarak da harika iş çıkartılmış, eskisi gibi İntikamcılar başlığını görmek sevindirdi.

Benim tek eleştirim sanki orjinale göre renkler özellikle kırmızı, mor gibi daha koyu, parlak renkler sanki biraz soluk çıkmış gibi. Tabi orjinalle birebir karşılaştırma şansım olmadı, internetten baktıklarıma göre yorum yapıyorum.

Macera kısmına okuduktan sonra gireriz. Umarım ikinci cildi ve sonraki sürprizleri bu kadar uzun beklememiz gerekmez Felix bizi artık kaliteye alıştırdı, ellerinize sağlık 🫡

Güzel sözleriniz için teşekkürler... Biz en iyisi için elimizden geleni yapıyoruz... Ama kusursuzluk diye bir şey yoktur tabii ki... Arayan gözler muhakkak bir şey bulur...

Yalnız ekranda gördüğünüz renk ile baskıdaki renkler tamamen teknik bir konu... Ekranda renkleri rgb görürken baskıda renkler cmyk'dır... Ekranda gördüğünüz renk ile baskı arasında biraz ton farkı ister istemez olur... Mesela baskıda zengin siyah tabir ettiğimiz siyah yerine tek renk siyah kullanırız... Bu da soluk izlenimi verir... Aynı şey diğer renkler içinde geçerlidir... Teknik bilgi ve renk konusuna çok fazla vakıf olmamakla birlikte kabaca bu şekilde cevaplayabilirim...

darbove

Sadece bir varsayım olarak tahminim Presstij'in kargo kotası şimdilik Felix'in varyant ve ana kapaklarına gidiyor. Ben Presstij varyant almıştım herhangi bir ses seda yok. Sitede kargo takip numarası veya kargo şirketinden gelen herhangi bir sms bilgisi de bulunmamakta. Neyse umarım yakın zamanda gelir.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

Benim kopya da geldi arada. 'Fena değil' dermişim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Özgür'den "fena değil" yorumu almak bizim nezdimizde başarıdır... ;)

Kinowa59

Fantastik dörtlü galactuc'u arayış okuyucularını ve bu serinin tutkunlarını can ı gönlümle kutluyorum. Yani değerli dostlar, kıskanmaış gibi olmayayım ama gene de çizgi romanların bu türüne ilgi duymadığım için kendi kendime
hayıflanıyorum. Yazılan yorumlardan anlıyorum ki, Felix koleksiyon Bahadır bey öncülüğünde gene bir başyapıt yarattı. Tarzının Eyfel kulesi olmaya aday, Fantastik dörtlü galactuc'u arayış şaheseri gözü nur-u hürmetine, sayın Bahadır bey'in biz fumetti ve frankofon tutkunlarını da hatırlamasını ve omnibus tarzında bir şaheser de bizler için yayınlamasını en kalbî duygularımla rica ediyorum efendim.

pizagor

Deadwood Dick ile onu da yaptı ama okurdan pek kabul görmedi Bayram Bey. Tövbeli olabilir :)

Kinowa59

Ömer Hayyam, " yüzbin kere tövbe eder, gene 🍷 içeriz." demiş. Yani anlatmak istediğim ; tövbe edip tutmamak yiğitliğin şanındandır .

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Ocak, 2024, 12:51:37Birinci omnibus çıksın da artık sonrasında ikinci cildin takvimini sormaya başlarız. Hakkım bakidir :)

Zamanıdır artık: İkinci (ve de son) OMNIBUS ne zaman raflara çıkacak acaba?

rumar80

Benim kargo da geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çıtayı yukarı çeken Felix'in yeni yayınlarını merakla bekliyorum ki bugün bur duyuru gelmiş bile...