Dragon Ball - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 26 Ekim, 2020, 19:10:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Harun Ça

1&2 olarak çıktığına göre 8 ciltte bitecek. Umarım hızlıca tamamlanır Z serisine geçeriz.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Harun Ça - 28 Ekim, 2020, 21:03:55
1&2 olarak çıktığına göre 8 ciltte bitecek. Umarım hızlıca tamamlanır Z serisine geçeriz.

Hepsi 21 cilt olacakmış.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Harun Ça

Z de çift ciltli çıkacak o zaman güzel haber.

Single Action Army

süper haber sabırsızlıkla bekliyorum.

İdrava

Tamam gerekli şeyler tamamen manga yayınevi oldu anladımda. Artık marvel kozmik evreni tamamlamayacakmı?

Nightrain

Matbaadaymış. 2 haftaya çıkar sanırım.

İdrava

Annihilation conquest mi 2 haftaya çıkacak?

Nightrain

dean

Dragon Ball sahneleri Çin esintileri taşısa da hikâye tam olarak Çin'i tasvir etmiyor. Aynı zamanda hikâyenin hangi yıllarda geçtiği de belli değil. Hikâyeyi kolayca tamamlayabilsem de detaylar ve bitiş konusunda gelişigüzel davrandığımı düşünüyorum. Bu sayede kendimi özgür bırakabilmem ve sonrasında çizeceklerim için heyecanımı yüksek tutabilmem de mümkün oluyor.

Bir çok mangakaya ilham kaynağı olan efsane manga Dragon Ball artık Türkçe !

Sayfa Sayısı: 388
  Etiket Fiyatı: 44 TL

Sakızlı Ohannes Paşa

Yeni gördüm çok sevindim. Birçok manga'ya ilham olmaktan da öte bir şey Dragonball. Dünyada daha popüler bir anime yapılmadı henüz. Avrupa'da hiçbir zaman çok popüler olmadı ama gerek ABD gerekse Latin Amerika'da tam bir fenomen. Yeni serileri bile oldukça popüler. En son 2018'de çıkan Dragon Ball Broly filmi 115 milyon dolar hasılat elde etti. Aşırı derin bir yapım değil ama karakterler çok bağlıyor kendine.

Amerikan basımlarında 3 in 1 görmüştüm ama 2 cilt bir arada olayını ilk defa bizde gördüm. Orijinal tüm seri elimde var yine de çok sevdiğimden bunları da toplayabilirim.

ZGeralt

Ortaokulun ilk yılları falandı sanırım, belki daha eski tam hatırlayamadım, kardeşimle birlikte Dragon Ball'ın animesini izlerdik, Star TV veriyordu diye aklımda kalmış.
Çok uzun yıllar sonra orijinal mangalarına da sahip oldum, Z serisi eksik kalmıştı.
Gerekli'nin baskıları Z'ye gelince oradan tamamlarım artık.

Gerçekten çok eğlenceli ve keyifli bir seri ama şunu da söylemem lazım, bende nostaljik bir yanı olduğu için objektif bakamıyor olabilirim, belki kötü yaşlanmıştır bilemiyorum. Yanılmıyorsam 80'lerde basılan bir manga bu.

Böyle "klasikleşmiş" bir mangayı daha bastıkları için Gerekli Şeyler'i tebrik ediyorum. Son yılların en başarılı yayınevi oldular benim gözümde, umarım böyle de devam ederler.

dayıcomics

dragon ball ortaokul yıllarım animesiydi ve sanırım en çok güldüğüm animeydi. gerekliden çıkan ciltlerinin hepsini alacağım ama o Z işlerine pek girmek istemiyorum.