Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

hızır bey ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Burada Ferzan Bey tarafından daha önce önerilen, tex süper cilt 12 deki, boselli tarafından yazılıp Marcello tarafından yazılan 809 numaralı trendeki facia ve kayalık dağlardaki fırtına adlı maceralarını biraz önce okudum.

Kolu kırık bir Tex, doğa şartları dahil tüm şartlar aleyhine olmasına rağmen, azmi, inancı ve kendine güveni sayesinde haydutları teker teker temize havale etti.

Dehşet bir macera idi, ben de tavsiye ederim.

They drew first blood...

darkwood

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 06 Aralık, 2014, 00:14:54
Burada Ferzan Bey tarafından daha önce önerilen, tex süper cilt 12 deki, boselli tarafından yazılıp Marcello tarafından yazılan 809 numaralı trendeki facia ve kayalık dağlardaki fırtına adlı maceralarını biraz önce okudum.

Kolu kırık bir Tex, doğa şartları dahil tüm şartlar aleyhine olmasına rağmen, azmi, inancı ve kendine güveni sayesinde haydutları teker teker temize havale etti.

809 nolu tren faciası, okuduğum en uçuk Tex maceralarındandır.
Tex kırık kolla, karda kışta, bir haydut sürüsünü temizliyor, uçurumlara tırmanıyor, daha ne diyelim.  8)

Darkwood Sakinleri..

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 06 Aralık, 2014, 00:14:54

Mehmet işin sırrını sen yazmışsın zaten Boselli + Marcello

NIC

BAHADIR

Tex de görmediğimiz bir şey değil... Ölmeden Zagorda görebilecek miyiz? Mister No'da göremedik mesela... Güzel bir Zagor dev albümde aslında canavar gibi giderdi Villa..

Ama Villa'lı Tex de bir başka olur tabi... Sonuçta ölümlü dünya ne kadar çok çizerse o kadar iyi olur... Marcello'nun yayınlanmamış bir Tex macerası olsaydı fena mı olurdu?

caretta

Köstebek Bey alooooo!2015'i hayırlısıyla idrak ettik.Teks ile ilgili birşeyler yazınız artık.Altın Madalyon'da fumetti anılmaz oldu!!!

caretta

Orhan Berent dostum 7.sayı Tekslerde "kadın imgesini" yazmış.İlgiyle okudum.Ben Teks maceralarında kadınları şöyle kategorize ediyorum:
1.Düzgün,sıradan kadınlar.Maceralarda görünürler ama fazla bir etkinlikleri yok.
2.Kızılderili Kadınlar.Lilyth,Tesah,Esmeralda,Taniah
3.Meksikalı Kadınlar:Lupe ve daha isimlerini hatırlamadıklarım.
4.Bar kadınları.Bar çalıştıran kadınlar veya barlarda dünyanın en eski mesleğini icra eden hatunlar:Madame Duchesne ilk aklıma gelen.
5.Büyücü Kadınlar:Zhenda,Mah Shai,dişi diablero
6.Çete reisi kadınlar:Jane Brent,Satania,Ah Toy
7.Yasak aşk yaşayan kadınlar.Bu konuda başka bir forumda yazı yazmıştım.
8.Mevki sahibi kadınlar.Bu kategori oldukça zayıf.Mesela kadın şerif olarak sadece Susan Mc İntire var.Yargıç,vali,belediye başkanı v.s.olan kadın yok.
9.Meşhur kadınlar:Calamity Jane,Lily Dickart
        Her kategori üzerine yazı yazılabilecek malzeme içeriyor.

Mrtekin

Bi de en son renkli kısa hikayelerde, erkekleri temize havale eden kadın vardı :)
They drew first blood...

caretta

Evet Mrtekin dostum Annabel Collins o meşum hatun.Teks'in eski maceralarından ikisinde bir kadın "karındeşen" ve bir de kadın seri katil vardı.

haziran00

Alıntı yapılan: caretta - 07 Ocak, 2015, 23:26:15
Evet Mrtekin dostum Annabel Collins o meşum hatun.Teks'in eski maceralarından ikisinde bir kadın "karındeşen" ve bir de kadın seri katil vardı.

Hatırınızdaysa vermiş olduğunuz örnekleri hangi sayılara denk geldiğini söyleyebilirmisiniz :)

haziran00

teşekkürler, bilgi için Tekse doymak çok zor :)

caretta

Orhan Bey'in tabiri lle "spoiler"e devam edelim.Hem haziran 00 dostumuzun sorusuna da cevap vermiş oluruz.Kadın karındeşenin olduğu macerayı
Orhan Bey açıkladı.Oğlak Aylık Teks 10-11 "Dehşet".Ben de kadın seri katili açıklayayım.Orijinal 300-301 sayılar olan "La Locanda dei Fantasmi"69'luk,
Teks serisinin 59-62 maceralarında yayınlandı.Tesadüfe bakın ki bu macera da Letteri çizimi."Hayaletler Hanı"adlı bu macerada Teks ve Karson yağmurlu ve fırtınalı bir gecede tekerleği kırılan bir posta arabasına rastlarlar.Kötü şöhretli bir handa arabanın yolcuları ile gecelerler.Gece sarhoş bir yolcu bıçaklanarak öldürülür.Hanı işleten aile korkunç bir gerçeği gizlemektedirler.Boston'da seri cinayetler işleyen bir genç kız ailesi ile Batı'ya göç etmiş ve cinayetlerine devam etmektedir.Ailenin genç oğlu cinayetleri üstlenirse de kız gerçeği itiraf eder.Finalde de babası tarafından vurularak
öldürülür.Teks maceralarında çok nadir görülen gerilim-korku içerikli nefis bir maceradır.

haziran00

Alıntı yapılan: caretta - 08 Ocak, 2015, 09:57:33
Orhan Bey'in tabiri lle "spoiler"e devam edelim.Hem haziran 00 dostumuzun sorusuna da cevap vermiş oluruz.Kadın karındeşenin olduğu macerayı
Orhan Bey açıkladı.Oğlak Aylık Teks 10-11 "Dehşet".Ben de kadın seri katili açıklayayım.Orijinal 300-301 sayılar olan "La Locanda dei Fantasmi"69'luk,
Teks serisinin 59-62 maceralarında yayınlandı.Tesadüfe bakın ki bu macera da Letteri çizimi."Hayaletler Hanı"adlı bu macerada Teks ve Karson yağmurlu ve fırtınalı bir gecede tekerleği kırılan bir posta arabasına rastlarlar.Kötü şöhretli bir handa arabanın yolcuları ile gecelerler.Gece sarhoş bir yolcu bıçaklanarak öldürülür.Hanı işleten aile korkunç bir gerçeği gizlemektedirler.Boston'da seri cinayetler işleyen bir genç kız ailesi ile Batı'ya göç etmiş ve cinayetlerine devam etmektedir.Ailenin genç oğlu cinayetleri üstlenirse de kız gerçeği itiraf eder.Finalde de babası tarafından vurularak
öldürülür.Teks maceralarında çok nadir görülen gerilim-korku içerikli nefis bir maceradır.

Teşekkürler, ben yazılanları asla spoiler görmüyorum tamamını yazsanız gene önemli değil çizimleri görmedikten sonra  ;D ;D oyüzden aldığım kitabın içine bakmam bile baş sayfasından başlarım :)

haziran00

Alıntı yapılan: berent - 08 Ocak, 2015, 00:50:10
Caretta abi, aslında senin de dediğin gibi Teks'teki kadınlar çeşit çeşit ve rahatlıkla kategorize edilebilir. Geçen aylarda ilk sayıları gözden geçirirken haddinden fazla kadınların ön planda olduğu maceralar gördüm. Bu ay çıkan yazılarda da kısaca bir değinip o konuya ara vereceğim. Malum bir bahsetmeye kalksak en azından 20 sayı sürecek. Nasip olursa eğer Proteus'un ikinci kez boy göstermesi gündeme geleceği için dokuzuncu sayıları düşmanları ve özellikle Proteus'u anlatan yazılara ayırmayı düşünüyorum. O maceradan sonra da benim çok ama çok sevdiğim Nicolo çizimi Little Rock macerası var. Kadınlar içinde bir de Letteri'nin çizdiği bir macerada boy gösteren seri katil kadın vardı. Belki okumayan vardır diye şimdi maceranın tadını kaçırmamak için hangi sayıda olduğunu söylemeyeyim. :)

Seneler öncesinde Zagor düzenli basılmazken sayfasınıza denk geldim internette vay be dedim Zagorla ilgili neler varmış araştırılmış yazılmış ama aklımdaki profil benden yaşça çok büyük birisi olduğunuzdu, sonra gene geçenlerde baktım sayfanıza bir araştırma yazınız için link vermiştiniz Death Metal vs. görünce hayret benden küçük olsa gerek dedim  ;D   sizin için (toz konduramadımda benden büyük birisinin Death Metal dinlemesine) şimdi ise o profil gene puf oldu yazılarınızı görünce  :P insan genç hissettiği sürece genç kalıyor bakınız Kit Carson gibi yazılarınız için çok teşekkürler :)

köstebek

Hazirançiftsıfır,
Belki de bunların hepsi Black Sabbath yüzündendir...