Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Şubat, 2015, 01:02:38
Macera, "Corral'da Düello" ile sona erdi.

Finalde, resmen, muhteşem bir kapışma izledim, bu kadar başarılı mı olur, her detayı ile mükemmeldi.

Adamlar, öyle bir düelloya girdiler ki, Tex bacağından, Karson kolundan vuruldu.

İlk defa, Tex'in vurulduğunu gördüm....

Belki benim gibi yeni Tex'ciler vardır, bu iki macerayı kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben, "Best of "lara yazdım.

Kapaklarıda şahanedir özellikle 2. kapak

Mrtekin

Ben, ekonomik olsun diye, Süper cilt olarak topladım ama yanlış yaptım.

Fasikül toplayıp, kapaklara doya doya bakmak varmış.

Tex fizibilitesi yapanlar, benim gibi yapmasın, fasikül toplasınlar, derim, farkı daha sonra  (tex de biraz derinleştikten sonra) anlaşılıyo.
They drew first blood...

NIC

Bahsi geçen kapak şöyle birşey Mehmet

Mrtekin

Ooo, çok güzelmiş, Behzat...
They drew first blood...

NIC

Bu ay İtalyadaki aylık Teksin çizeride Mastantuano,çizimlerini tekse çok yakıştırıyorum

Bu ay çıkacak teksten kareler;

tommikser

Zaman içerisinde yavaş yavaş topladım ama iyi ki de topladım.O kapakların güzelliğine vurulduğum için tek tek aldım.Yaptığım en iyi çr seçimi oldu

doktor1881

Alıntı yapılan: NIC - 08 Şubat, 2015, 17:47:45
Bu ay İtalyadaki aylık Teksin çizeride Mastantuano,çizimlerini tekse çok yakıştırıyorum

Bu ay çıkacak teksten kareler;

Behzat Teks sevgin dur durak bilmiyor

NIC

Alıntı yapılan: doktor1881 - 08 Şubat, 2015, 20:54:28
Behzat Teks sevgin dur durak bilmiyor

Abi Çukurova çocuğu olarak  tantuni,şalgam,künefe vede teks vazgeçilmezimdir 

Hani birgün şöyle bir olay olsa ne güzel olurdu; Tex ve Carson içeri girer çifte lavaşa dağ gibi tantuni yanınada buz gibi şalgam isterler,sigaralarını tüttürdükten sonra dondurmalı künefelerini yerken birden bir çığlık duyulur...  :P

Mrtekin

Lavaş, tantuni, şalgam, cigara hepsi tamam da,

Dondurmalı künefe, biraz bozar sanki :)
They drew first blood...

Mrtekin

Texin Büyük Ciltleri'nin temininde sorun var.

Bi önceki cilt olan Patagonya'yı İdefix den sipariş ettim, gelen cevap aşağıda.

Tekslerin satın alımını çok bekletmemek lazım...

Sayın xxx,

Idefix'ten 31.01.2015 16:40:00 tarihinde verdiğiniz xxx referans nolu siparişinize ait aşağıdaki ürün(ler) belirtilen açıklama(lar) nedeni ile iptal edildiğini üzülerek bildiririz. İptal bedeli toplamı olan 11.2 TL hesabınıza 3 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları :
  Tex Albüm 23 Patag / Ciltsiz       1 Adet       11.2     TL       Temin Sorunlu

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
They drew first blood...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Köstebek Bey biz daha Teks yayınında Karakoç Süper Tekslere bile yetişemedik.Bunu biliyorum da Bonelli çok güzel literatürlük Teks kitapları da
çıkarıyor.Teks magazin mesela.Veya Teks'in dostları,düşmanları gibi konuları içeren renkli sayılar.Komple Mefisto,Kara Kaplan veya El Morisco maceralarını içeren sayılar.Haddimi biliyorum yayınlanan iki seri,maksi,özel,renkli seriler yetiyor da bu saydıklarım hakkında ne düşünüyorsunuz?
Telifi,baskısı,tercümesi, astarı yüzünden pahalı geleceğini de anlıyorum da bu kitapları da görünce "ah bunları Türkçe olarak da okusak ne güzel olur"
demeden de duramıyorum.

Mrtekin

Kutsal Sözler. :)

Belki vardır da Kit Carson onu tenha bir yere çekmiş olabilir. :)

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 15 Şubat, 2015, 22:01:45
Köstebek Bey biz daha Teks yayınında Karakoç Süper Tekslere bile yetişemedik.Bunu biliyorum da Bonelli çok güzel literatürlük Teks kitapları da
çıkarıyor.Teks magazin mesela.Veya Teks'in dostları,düşmanları gibi konuları içeren renkli sayılar.Komple Mefisto,Kara Kaplan veya El Morisco maceralarını içeren sayılar.Haddimi biliyorum yayınlanan iki seri,maksi,özel,renkli seriler yetiyor da bu saydıklarım hakkında ne düşünüyorsunuz?
Telifi,baskısı,tercümesi, astarı yüzünden pahalı geleceğini de anlıyorum da bu kitapları da görünce "ah bunları Türkçe olarak da okusak ne güzel olur"
demeden de duramıyorum.

Abi biz de istiyoruz, üstünde Teks yazan her şeyi dilimize çevirebilmeyi. Nasıl yaparız bilemiyorum. Ama biz bu Teks temposuyla devam edersek, birkaç sene içinde mutlaka o tarz şeylere de girmek zorunda kalacağız.

köstebek

Konuyu biraz değiştirelim...

Teks Maxi 3, yani ALASKA adlı macerada Kit Carson, bir ara ormanda tek başına yürürken "Ardımda bıraktığım kız" adlı, İrlanda kökenli bir türküyü söylüyor. Olur a, okuduğunuzda aklınıza gelirse buraya dönüp o türküyü belki bir daha dinlemek isterseniz diye düşündüm...

Buyrun bahsi geçen türkü hakkında her türlü bilgi: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Girl_I_Left_Behind

Biraz da kulaklarınızın pası silinsin: https://www.youtube.com/watch?v=eIw8m9ogJKE

Kırmızı urbalıların yorumuysa şöyle: https://www.youtube.com/watch?v=oblF9EqE9RA