Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teks55

Zagor, İrlanda kökenli. Zagor'un ailesi İskoç-İrlanda kökenlidir.
Tex de Avrupa kökenli fakat tam olarak neresi olduğu kesin değil.
Fandom sitesinde etnik kökeninin Caucasica/Kafkas olduğu geçiyor fakat herhangi bir kaynakta bulamadım.

Saki

Süper o zaman.

Zagorun da babası ve annesi İrlandadan gelmişler.

Kit Taylorun annesi de İrlanda asıllı, lord Danhevnov'un torunu mu kızı mı unuttum,

Çelik Blek Fransadan,

Kaptan Swing emin değilim ama galiba Fransa...

Zeljko

Yazilanlari okuyunca aklima birkaç sene evvel e-devletten soyagacimizin ulaşıma açilmasi geldi dedelerimiz onlarin dedeleri hepsini ögrendik ama heyhat dedelerimizin çizgiromanlarini okuyamayan bir gençlik var çok üzücü manga yüzünden bir gecede cahil kaldilar
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

YzbVolkan

Son macera guzeldi. Umarim devami cabuk cikar. Eski dusmanlarin  ortaya cikmasi guzel oluyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Bu ay çizgi düşler den Tex ve Zagor varmı acaba.

haysal

Zagor kesin yok, Teks Willer 6 olacak büyük ihtimalle.

caretta

Hakan Bey Aylık Teks Eylül ayında mı çıkacak?

haysal

Alıntı yapılan: caretta - 17 Ağustos, 2022, 09:30:17
Hakan Bey Aylık Teks Eylül ayında mı çıkacak?

Yetişmesi zor görünüyor ama yetişirse Willer ile beraber matbaya girecek.

Kinowa59

Hem aylık Tex, hemde Tex willer harika serüvenlerle yeni sayıya sarkmışti. Merak ve heyecanla bekliyorum.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: haysal - 18 Ağustos, 2022, 08:54:45
Yetişmesi zor görünüyor ama yetişirse Willer ile beraber matbaya girecek.

Guzel haber Tex hizlaniyor :)

Bu ay Klasik seri ve Tex Willer,  Eylulde Yeni seri ve Tex Willer cikacak o zaman. Yanlis anlamadim degil mi?

Kinowa59

Ağustos' da bitti. Nerede kaldı Tex' ler.

Zeljko

YAYINLANMAMIŞ TEX SAYFALARI, CARLO RAFFAELE MARCELLO (1929-2007)

Carlo Raffaele Marcello'nun Tex'teki ilk çalışması 1991'de Claudio Nizzi'nin yazdığı I Diavoli Neri (İtalyan Tex 371 - 373) macerasıyla ortaya çıktı. Bundan sonra, Mauro Boselli ile ortaklaşa unutulmaz sekiz macera daha izledi. Kasım 2001'de gelindiğinde Marcello, Boselli'nin yazdığı Siste ölüm hikayesini  çizmeye başladı.

Marcellonun çizdiği 220 sayfa, Sergio Bonelli'nin editörleri tarafından kabul edilmez (sanatçı bir süredir ciddi bir hastalıktan mustariptir). Bu nedenle Marcello tarafından çizilen hikaye çekmeceye atılır ve iki yıl sonra tamamı Alfonso Font tarafından yeniden çizilir ardından 2007'de "Morte nella nebbia" başlığı altında yayınlanır (oğlak teks 156-157) Aşağıda sanatçının kabul görmeyen çizimlerinin iki sayfasını paylaşıyorum (Diğer iki çizim Fontun kabul gören çizimleri)

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Marcello'nun çizimleri gayet güzelmiş. Acaba niçin kabul etmediler.

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 05 Eylül, 2022, 19:59:12
Marcellonun çizdiği 220 sayfa, Sergio Bonelli'nin editörleri tarafından kabul edilmez (sanatçı bir süredir ciddi bir hastalıktan mustariptir).

Başka bir seri olsa yayınlarlardı.

Sanırım Teks olunca kriter çok yüksek oluyor.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: bayram - 01 Eylül, 2022, 14:05:26
Ağustos' da bitti. Nerede kaldı Tex' ler.
Bayram beyle benden baska merak eden yok galiba.
Dedikodulara gore Texin telifi baska bir yayinevi tarafindan alinmis. Cizgi duslerde bir kac sayi daha telif varmis. Ama hala basmadilar.