Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Merhaba sayın Caretta. Çizgi düşler, Tex klasik cilt No 57 ve 58 hangi maceralar var ve çizerleri kim acaba.

caretta

Alıntı yapılan: bayram - 02 Aralık, 2022, 21:35:44
Merhaba sayın Caretta. Çizgi düşler, Tex klasik cilt No 57 ve 58 hangi maceralar var ve çizerleri kim acaba.
Bayram Bey sorunuzun yanıtı"Teks Klasik Seri"başlığında.Paul Balder'li macera Fusco çizimi.
58.sayıda başlayan "Ateş Arabası"adlı macera ise Ticci çizimi.

Kinowa59

Teşekkür ediyorum sayın Caretta. Oh be. Işte bu. Gözümüz, gönlümüz biraz çizgi roman görsün. Sağ olasın İlyas Erkul bey, dün tex'leri hemen kargoya vermiş. İlyas Erkul benim nazarımda harika bir dost. 25 yıllık arkadaşım. Şimdi Tex'imize dönelim. Aylık Tex No 48 sıradan bir sayı değil. No: 700 renkli sayı olarak tam macera bu sayıyı süslüyor. Tex'in gençliğine doğru yaptığı yolculuğa biz Tex tutkunları da arkadaş olarak katılıyoruz. Haçan'ki Tex'i yeni bir yayınevi aldı. Ona'da birkaç sözüm olacak. Çizgi düşler, başarısız Tex yayını ile hastalıklarımı zıplattı. Tansiyonunu fırlattı. Şekerimi ve kalp rahatsızlığımi Nüksettirdi.O yayınevine hakkımı helal etmiyorum. Canını albızlar alsın. Yattığı yer tamu olsun. Cehennem de sonsuza kadar kömür küresin. Yeni yayınevi ( mylos kitap) sizlere şimdiden başarılar diliyorum. Sizlere Tex yayını konusunda güveniyorum. Biz Tex tutkunlarına düzenli olarak Tex'i okutmanızı umuyorum. Kalınız sağlıcakla.

Zeljko

İtalyan okuyucuların soruları üzerine Boselli'nin Tex Willer'deki ekim ayı başyazısı: "Ancak, karakterlerimizin çeşitli özel bölümleri olacağını bilmenizi isterim; Zagor ve Quanah Parker, Carson'ın Pinkerton ajanı Kate Warne ile işbirliği yaptığını göreceğiz, Tex'in ise "Uzun Tüfekli" deneyimli bir Tuzakçıyla yolları kesişecek..."

Yani insanın aklına ilk "O" geliyor ama olabilir mi?Zagor olduysa "O" neden olmasın?Hatta yazarda Berardi olsa enfes olmaz mıydı?Tabi ki o uzun tüfekli Zeke Colter ya da Avcı Kerry'de olabilir.Bekleyip görelim...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Vay be. Sayın Zeljko dostumuz bunlar ne muhteşem tex haberleri. Tex , zaman ilerledikçe daha bir gerçek karakterlerle donatılıyor. Tex willer'in bu serisi mücevherin işlenmiş hâli olarak değerlendirilmelidir. 1844 doğumlu olduğuna bakarsak, uzun tüfekli dostumuz Ken Parker olmalıdır. Arkadaşlar, kimsenin çizgi roman keyfine karışacak kadar ukelalik etmek istemem. Ama ellerinizi vicdanınıza koyarak düşününüz. Yok manga'ymis, yok marvel'mis, yok ws.ws imiş. Bir Tex, bütün çizgi roman dünyasına bedeldir. Nokta.

Mrtekin

Alıntı yapılan: bayram - 03 Aralık, 2022, 12:17:31Teşekkür ediyorum sayın Caretta. Oh be. Işte bu. Gözümüz, gönlümüz biraz çizgi roman görsün. Sağ olasın İlyas Erkul bey, dün tex'leri hemen kargoya vermiş. İlyas Erkul benim nazarımda harika bir dost. 25 yıllık arkadaşım. Şimdi Tex'imize dönelim. Aylık Tex No 48 sıradan bir sayı değil. No: 700 renkli sayı olarak tam macera bu sayıyı süslüyor. Tex'in gençliğine doğru yaptığı yolculuğa biz Tex tutkunları da arkadaş olarak katılıyoruz. Haçan'ki Tex'i yeni bir yayınevi aldı. Ona'da birkaç sözüm olacak. Çizgi düşler, başarısız Tex yayını ile hastalıklarımı zıplattı. Tansiyonunu fırlattı. Şekerimi ve kalp rahatsızlığımi Nüksettirdi.O yayınevine hakkımı helal etmiyorum. Canını albızlar alsın. Yattığı yer tamu olsun. Cehennem de sonsuza kadar kömür küresin. Yeni yayınevi ( mylos kitap) sizlere şimdiden başarılar diliyorum. Sizlere Tex yayını konusunda güveniyorum. Biz Tex tutkunlarına düzenli olarak Tex'i okutmanızı umuyorum. Kalınız sağlıcakla.

Ben Çizgi Düşler'in fumetti konusunda elinden geleni yaptığına inananlardanım. Bu kadar beddua ile uğurlamak bizi bozar bence. Kendi adıma teşekkür ediyorum Çizgi Düşler'i uğurlarken. Mylos'a ve Lal'e de başarılar şimdiden.
They drew first blood...

labirent

Bende sadık bir Tex okuru olarak başta İlker bey olmak üzere Çizgi Düşler 'e teşekkür ederim. Yolları açık olsun.

Kinowa59

Merhaba sayın Mrtekin. "Tanrı çok soru soran insanları sevmez" diye bir yazı okumuştum bir yerlerde. Onun için benim bedduaları mı pek ciddiye almayın lütfen, çünkü Tanrı beni, hiç mi hiç sevmez. Dolayısıyla beddualarımin tutma olasılığı Dünya'ya bir daha gelme olasılığınız kadar bile yoktur. Şimdi, bir düşünelim lütfen. Kitapların yayın haklarını satın alıyorsunuz, bir süre sonra hiçbir açıklama yapmadan, yayın süresine aylarca ara veriyorsunuz. Gerer forumda yazarak, gerekse tlf'da görüştüğünüz de size hiçbir açıklama da bulunmuyorlar. Okuyucuya saygı anlamında en ufak bir açıklama yapmıyorlar. Farklı kulvardaki pek çok çizgi romanı yayınlarken size alay eder gibi kağıt yokluğundan dem vurup, suçu matbaaya atıyorlar. Ve bende " hassas" bir okuyucu olarak tüm bunları görüyorum. Sayın Mrtekin dostumuz, birazda mizahi tarzla biraz sert eleştiri yaptıysam siz ve çizgi düşler, hoş görünüz. Hem yazının başında belirttim Tanrı beni sevmez. Bedduaları mı da yerine getirmez... Not: insanı beddua değil, 💰 para bozar. Kalınız sağlıcakla.

Kinowa59

Bu ne hız böyle anlamadım. İlyas Erkul, kitapları uçaklamı gönderiyor. Cuma günü, aylık ve klasik dört adet Tex siparişi verdim. Pazartesi sabahı kitaplar bana ulaştı. Tex aylık 700 sayı her Tex severin mutlaka kitaplığında bulunması gereken bir belgeseldir. Ama  bu muhteşem kapak maalesef cildin arka kapağında kaldı. Mylos kitap, oğlak kitap gibi tek sayı olarak yayınlayacağını açıklayarak bir teşekkür de benden hak etti. aylık Tex, benim sevdiğim gibi New York kentinde 1880 li yıllarda geçiyor. Henüz okumadım, ama Dotti' nin çizimleri hareket ve görsel güzellik olarak C. Willa çizgilerini yakalamış durumda. Klasikler ise şöyle bir göz attığımda Nikola ve Ticci 'yi gördüm. Tex ziyafetini, bu hafta Lal kitap' da aylık yayınlarını, birde sürprizle süsleyerek çıkardımıydi , gelsin Zagor'lar, gelsin Tex willer'ler, ve gelsin fumettinin güzel kitapları.

caretta

Bayram Bey dostum. İkimiz de Teks'e sevdalıyız. Ben emekli İngilizce öğretmeniyim. Kelimelerin yazılış ve telaffuzuna hassasım.
Affınıza sığınarak mesajınızdaki isimlerden bazı düzeltmeler yapıyorum.
Nikola: Nicolo, Willa: Villa.
Klasik Seri'nin 58.sayısındaki unutulmaz Apaçi Reisi Geronimo'nun yer aldığı maceranın yarım kalmasına hayıflanacaksınız.

Zeljko

Vampir hikayesinin enfes çizimleri Dampyr'den tanıdığımız Bocci'ye ait ilerde daha çok göreceğimizi düşünüyorum. Kötü haber ise; Manfredi'nin bu kitapla beraber Bonelli ile ilişkisinin sonlandığı söyleniyor umarim doğru değildir.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Merhaba değerli Caretta dost. İnsan, yaşadığı sürece öğrenen bir canlı türü olduğu için, yapıcı olduğu sürece yanlış telaffuz ettiğim sözcüklerin sizin yazdığınız gibi doğrusunu gösteren dostlara ancak teşekkür edebilirim. Bizler ( tabiki sizde) 78 kuşağı olarak, asıl olanın bilgi olduğunu yaşayarak öğrenmiş insanlarız. Zeynep akkuş, klasik ciltlerde etidoryal yazısında Gerenimo' dan bahsetmiş. Gerenimo'nun acı dolu yaşamını bir kez daha Zeynep Hanım'ın mükemmel çevirisiyle okumaktan hem üzüldüm, hemde bu maceranın son bölümünün nasıl biteceği konusunda fikir yürüttüm. Ilgiyle bekliyorum.

Nightrain

Tex Willer'in yeni sayısı ne zaman çıkacakmış belli mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

orhan şafak

Merhaba Atilla abi klasik seride ceylan yayınlarına göre ne durumdayız acaba 69 luk serideyiz diye biliyorum ama bu 69 luk serinin hangi cildine denk geliyoruz demek istedim yani.Saygılar selamlar.

Kinowa59

Tex tutkunu dostlarımızın bir bölümü, nedense klasik seriyi pek beğenmiyorlar. Bu nedenle aylık ve diğer serilere karşın daha az satılıyor. Ben, 50 yılı aşkın Tex takipçisi olarak biliyorum ki,  Tex serileri içinde, bizlere vahşi batı dünyasını gösteren ve anlatan klasik Tex serisidir. Bu tezimin doğruluğunu görmek için çizgi düşler'in en son yayınladığı klasik tex No 58 cildi, "Geronimo" macerasını okumak yeterlidir. Aylık serinin telif hakkını satın alan ve Tex yayın evreninde yeni bir yıldız olmasını dilediğim mylos kitap inşallah klasik seriye de el atar. Tex külliyatıni tamamlamak için şunun sırasında 115 klasik sayı kaldı. Oğlak Tex klasik altın seri gibi dört' lü cilt olarak yayınlasa kısa bir sürede bu seri tamamlanır diye düşünüyorum.