Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gargaris

Alıntı yapılan: bayram - 07 Aralık, 2022, 11:37:15
Tex tutkunu dostlarımızın bir bölümü, nedense klasik seriyi pek beğenmiyorlar. Bu nedenle aylık ve diğer serilere karşın daha az satılıyor. Ben, 50 yılı aşkın Tex takipçisi olarak biliyorum ki,  Tex serileri içinde, bizlere vahşi batı dünyasını gösteren ve anlatan klasik Tex serisidir. Bu tezimin doğruluğunu görmek için çizgi düşler'in en son yayınladığı klasik tex No 58 cildi, "Geronimo" macerasını okumak yeterlidir. Aylık serinin telif hakkını satın alan ve Tex yayın evreninde yeni bir yıldız olmasını dilediğim mylos kitap inşallah klasik seriye de el atar. Tex külliyatıni tamamlamak için şunun sırasında 115 klasik sayı kaldı. Oğlak Tex klasik altın seri gibi dört' lü cilt olarak yayınlasa kısa bir sürede bu seri tamamlanır diye düşünüyorum.

Haklısınız Bayram Bey... Klasik seri, bildiğimiz gibi aylık serinin eski sayıları ve telifi de Mylos'da... 115 sayı aslında çok değil, yazdığınız gibi dörderli yayınlansa 28-29 sayıda tamamlanıyor... Bu talebimizi sevgili Rossi Mylos'a iletse güzel olmaz mı?

Kinowa59

Elbette güzel olur. Ben buradan açık çağrı yapıyorum. Çizgi roman konusunda yazılarını ilgiyle ve öğrenerek takip ettiğim sayın Batuhan cantürk ( Rossi) dostumuz. Lütfen mylos kitap idarecileri ile klasik tex yayın sürecini görüşünüz. Bu fani âlemde, yaşlılık denizinde yüzmeye çalışan biz 60 yaş üstü Tex tutkunlarına bir nebze yaşam tutkusu sununuz. Klasik Tex'leri ( ön ödeme koşulları da olabilir) tekli, ikili, veya dört'lü olarak yayımlanmasına aracılık ediniz. Kalınız sağlıcakla.

caretta

Alıntı yapılan: orhan şafak - 06 Aralık, 2022, 23:07:32
Merhaba Atilla abi klasik seride ceylan yayınlarına göre ne durumdayız acaba 69 luk serideyiz diye biliyorum ama bu 69 luk serinin hangi cildine denk geliyoruz demek istedim yani.Saygılar selamlar.
Orhan Bey Çizgi Düşler'in son yayınladığı Klasik Seri
57-58 sayılar orijinal 281-284 sayıları içeriyor.Bu sayılar Ceylan
69'luk Serinin 24-30 sayılarına denk geliyor."Geronimo" adlı
macera Ceylan 29.sayıda "Ateş Arabası"adıyla yayınlandı.31.
sayıda tamamlanmıştı.

Rossi

Alıntı yapılan: bayram - 07 Aralık, 2022, 16:03:33
Elbette güzel olur. Ben buradan açık çağrı yapıyorum. Çizgi roman konusunda yazılarını ilgiyle ve öğrenerek takip ettiğim sayın Batuhan cantürk ( Rossi) dostumuz. Lütfen mylos kitap idarecileri ile klasik tex yayın sürecini görüşünüz. Bu fani âlemde, yaşlılık denizinde yüzmeye çalışan biz 60 yaş üstü Tex tutkunlarına bir nebze yaşam tutkusu sununuz. Klasik Tex'leri ( ön ödeme koşulları da olabilir) tekli, ikili, veya dört'lü olarak yayımlanmasına aracılık ediniz. Kalınız sağlıcakla.
İletirim Bayram bey. Sevgiler

BAHADIR

Batuhan bey,

Talep ve ricalarımız iletilip değerlendirilecekse öncelikle bütünlük açısından yıllarını Tex'e vermiş Zeynep Hanımın çevirilerini görmek isteriz...

Numaralandırma sanırım Julia'da ki gibi olmayacaktır...Çünkü arkada duran 700 sayılık bir dev arşiv için 700. sayılardan başlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum...

Oğlak zamanından beri tekli gelen sayılardan sonra çiftliye dönülmesi, şimdi tekrar tekliye dönülmesi okuyucu ve koleksiyon açısından içler acısı bir durum... Koleksiyon tam anlamıyla... Neyse...

Numaralandırma konusunda takdir tabii ki yayınevinin... Tekli basılmasını da en çok isteyenlerdendim ama şu an durum "aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık" durumu... Zamanında İlker bey'e buradan o kadar rica da bulunduk... Kendince tabii ki haklı gerekçeleri vardır ama koskoca bir külliyat farklı edisyonlarla gene...

Hiç olmazsa ebat konusunda Julia'da yaşadığımız sıkıntıları yaşamamamız temennisinde bulunmak istiyorum... Ayrıca kimse için çok önem arz etmese de  font bütünlüğü açısından da aynı font kullanılırsa seviniriz...  ;)

Ne diyelim ki her şeyin iyi olmasını umut etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor... ???

Rossi

Sevgili Bahadır takdir edersin ki benim yayinevini etkileme gücüm sınırlı.  Sadece öneride bulunabilirim.

Tek sayı hem orjinal format olması hem etiket fiyatının okuru korkutmaması açısından daha uygun bir tercih.

Cevirmen deneyimli bir cevirmen olacak merak etmeyin.

Dergi boyutu orjinal sayı ile aynı olacak .
Benim umudum ve dilegim yayının düzenli çıkabilmesi.. Maceralar tek sayıda bitmediği için  bu çok önemli.

Insallah her şey iyi gider.

falconstar

Mylos kitap sadece aylık serileri mi yayınlayacak. Bir arkadaş bunu tam olarak açıklarsa sevinirim. Bir tex sever olarak yayınlanmayacak serilere İzmir grubu olarak el atmak isteriz.

gargaris

Alıntı yapılan: falconstar - 07 Aralık, 2022, 21:04:07
Mylos kitap sadece aylık serileri mi yayınlayacak. Bir arkadaş bunu tam olarak açıklarsa sevinirim. Bir tex sever olarak yayınlanmayacak serilere İzmir grubu olarak el atmak isteriz.

Tex Willer ve Maxi serisinin telifini de Lal'in aldığı söyleniyor, fakat yayınevinden yapılmış herhangi bir açıklama yok...

orhan şafak

Alıntı yapılan: caretta - 07 Aralık, 2022, 16:14:55
Orhan Bey Çizgi Düşler'in son yayınladığı Klasik Seri
57-58 sayılar orijinal 281-284 sayıları içeriyor.Bu sayılar Ceylan
69'luk Serinin 24-30 sayılarına denk geliyor."Geronimo" adlı
macera Ceylan 29.sayıda "Ateş Arabası"adıyla yayınlandı.31.
sayıda tamamlanmıştı.

orhan şafak

Teşekkür ederim Atilla abi.

YzbVolkan

Lal kitaba yazssak o yayinlasa klasik maceralari.
Mylos pek istekli degil gibi.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Zeljko

El maestro hikayesini bitirdim böylece Tex'in 600-700 arasindaki döneminin de sonuna gelmiş olduk.Geriye dönüp bakinca gençlik aşısının tuttuğu,Ruju'nun iyiden iyiye Nizzi'nin yerini aldığı Dotti başta olmak üzere çizerlerin harikalar yarattığı bir döneme şahit olduk.Öne çıkan 10 hikaye;

1.Corral'da Düello
2.Sabotajcılar
3.Tombstone Epitaph
4.El Supremo
5.Wolfman
6.Salt River
7.Kanli Ay
8.Yama'nin dönüsü
9.Genç Katiller
10.El Maestro
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

caretta

"El Maestro" deyince sanki bir Meksikalı haydut akla geliyor. Sadece "Maestro".

pizagor

Taşınmanın tüm o zahmetinin güzelliği tüm çizgiromanlarımın teker teker elimden geçmesi.

Bu Sırpça Tex de 2010 senesinde yapılan bir yurtdışı gezisinden hatıra.

Sırp baskısında, Maceraperest Çizgiler baskısından farklı olarak, kapakta dallar - yapraklar varmış, yeni fark ediyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

"Donegan Kardeşler"benim favori Teks maceralarımdandır.Siyahlar giyinmiş
şerif rozeti taşıyan,taşıdıkları İncil'den esinlenme isimlerine tezat,bu karanlık
ruhlu 4 kardeşin öyküsü beni çok etkilemişti.