Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 11 Ağustos, 2014, 22:05:59
Ertan beyin cani sagolsun, ama, fumetticiler alingan olur :)

Ben hem comics hem frankofon hem de fumetticiyim. Tum ekolleri de seviyorum, ama fumetti daha ağır basıyor.

Netice itibari ile, bu iş sanat, gonul ve hissiyat isidir. Ama Ekoller arasına da oyle sert bariyerler cekilmemeli, birbirlerinden ilham alacakları bir sürü husus var.

Dilerim pazar genlesir, cizgi roman okuyucusu artar, fiyatlar düşer, herkes guzel bir pazar payı bulur, mutlu olur, gönül rahatlığı ile yoluna devam eder.

Tum yayincilarimiza basarilar...

Zaten ülkemizde Fumetti ve klasikleri hakkıyla basan yayınevlerimiz mevcut. Bize gerek yok , bir gereklilik olsa bile başkaları bizden çok daha iyi yapar bu işi.

Biz comics firmasıyız , manga bile çok uzak. İstediğim 3 manga vardı , 3ünde telifleri alındı zaten , alanlar 10 numara hallederler o işi.

Biz star wars , batmanverse , hellboy , ua ve deadpool ile fazlası ile memnunuz.

Dp marvel evreni 3 ayda 3000 sattı , ay sonu 2. Basıma giriyor , baykuşlar divanı ön sipariş adedi 1800 lerde şu an , onuda 4000 basacağız. Gayet iyi ve yeterli adetler bizim için. Fazla telif ve yayına girmek işimizi aksatır.

Sevgiler
Ertan

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Jedmau - 11 Ağustos, 2014, 22:31:36
Green lantern ve flash a cok yakınız , fakat imkan olsa aquaman veya wonderwoman basmak isterdim .

Fakat 2015 için dedektifimizin yanına alacağımız karakter çoktan belli oldu :)

Onuda sormayın ama artık :) yakında zaten açıklarım ;)

Wonder Woman'ın sadece Hiketeia hikayesini okudum, Aquaman'in de New 52 serisinin bir kısmını okumuştum. Aquaman New 52 iyidir, yayınlanması güzel olur.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Jedmau - 11 Ağustos, 2014, 22:36:25
Zaten ülkemizde Fumetti ve klasikleri hakkıyla basan yayınevlerimiz mevcut. Bize gerek yok , bir gereklilik olsa bile başkaları bizden çok daha iyi yapar bu işi.

Biz comics firmasıyız , manga bile çok uzak. İstediğim 3 manga vardı , 3ünde telifleri alındı zaten , alanlar 10 numara hallederler o işi.

Biz star wars , batmanverse , hellboy , ua ve deadpool ile fazlası ile memnunuz.

Dp marvel evreni 3 ayda 3000 sattı , ay sonu 2. Basıma giriyor , baykuşlar divanı ön sipariş adedi 1800 lerde şu an , onuda 4000 basacağız. Gayet iyi ve yeterli adetler bizim için. Fazla telif ve yayına girmek işimizi aksatır.

Sevgiler
Ertan

Bence de fumetti işine girmenize gerek yok, Çizgi Düşler yeteri kadar fumetti yayınlıyor bence. JBC, Marmara ve Gerekli de comicsleri türkçeye kazandırıyor. Frankofon pek basılmıyor.

tommikser

Arkadaşlar geçen ay Ertan abiyle Çay evinde buluştuk (Çay evi dediğime bakmayın Sir Winston tea yani öyle bir yer nereye oturacağını şaşırıyor insan).Bir arkadaş vardı o da çok bilgili ismini hatırlayamadım kusura bakmasın sonradan da Ertan abinin eşi ve genç padawan geldi.Muhabbet koyulaştı da koyulaştı.Ben bombayı patlattım Abi TMNT yayınla bak filmi de geliyor.Yok satmaz olum.Arkadaş demedi mi aha bak bende diyorum beni dinlemiyor.Eşi demez mi bak bizim gibi düşünen biri.Biz ortamıza aldık.O genç ve iri bedeniyle her şeyimize bir bahane buldu.Yok onu gösteriyoruz yok bunu gösteriyoruz.Yok arkadaş bir saat ikna edemedik.En son dedi ben .... yayınlarını yayımlayacam tatmin olacam.Yuuuuh dedim abi sen onları yayınla hepimiz tatmin olalım.Ama kaplumbağlar için baskımız işe yaramadı ben yengeyi görünce takrar baskı için konuşacam :D

Chuck

Alıntı yapılan: tommikser - 11 Ağustos, 2014, 22:47:36
En son dedi ben .... yayınlarını yayımlayacam tatmin olacam.Yuuuuh dedim abi sen onları yayınla hepimiz tatmin olalım.Ama kaplumbağlar için baskımız işe yaramadı ben yengeyi görünce takrar baskı için konuşacam :D
Abi söyleyin sizde rahatlayın bizde rahatlayalım bu kadar merak kalbe zarar :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

tommikser

Şu yayınları yayımlayacağım ve tatmin olacağım dediğinde Ertan Abi (Temsili)

abselemon

Ben Jemau kardeşin görüşlerine katılıyorum. Herkes sevdiği ve bildiği yoldan gitmeli. Fumetti işini layıkı ile yapan bir Yayınevi zaten şu an var. Çizgi Düşler şu ana kadar bu işi gayet iyi götürdü. Yarım kalınan yerden Teks'i devraldılar ve tam gaz devam ediyorlar. Zagor desen uzun zaman önce basılması gereken special serisini de basıyor. İlk cildi yayınladı. Jbc günümüz eserlerini güzel basıyor. O şekilde devam ederek elindeki serileri bitirmesi önemli. He ilerde elleri tamamıyla boş olur. Eksik kalan serilerden o zamana kadar basılmayan bir şeye yüklenebilirler. Ama şu anda durum buyken tercih ettikleri yol en doğrusu bence.

Mrtekin

Arkadaslar, selam,

Lutfen yanlis anlama/ anlasma olmasin. Ben jbc fumetti işine girsin diye birsey söylemedim.

Ertan beyin soyledigi, "ben yaşadıkca fumetti basmam." beyanina, ekol yadirganmasi anlaminda bir alinganlik gösterdik biraz, o da sagolsun gerekli açıklamayı yaptı, bitti, gitti.

Hep beraber, jbcnin yeni atağının keyfini çıkartmaya bakalim bence...

Cizgi düşlerden de bir benzer atağı bekliyoruz. Onlarda sonbahara sıkı girecekler, tahminim.

Sevgiler...
They drew first blood...

pizagor

Arkadaşlar forumun en önemli kuralı ekol tartışmasına zinhar girilmemesidir.

Neyse ki hepimiz bu olgunlukta insanlarız  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: Jedmau - 11 Ağustos, 2014, 19:56:59
Selam ,

Aslında yayınlamak istediğimiz o kadar çok yayın var ki ! Tek korkumuz piyasanın şişmesi . Bugun 2 kişiden daha yeter yavaş gidin para yetişmiyor diye Facebook'tan mesaj aldık. Basalım basmasınada alan insanlar nasıl alacak onuda düşünmek lazım.

Size kısaca şöyle söyleyeyim.

2015 sonuna kadar basmamız gereken

25 Batman
3 veya 6 American vampire
Batman universeden baska bir karakterin 4 cildi
4 hellboy
22 deadpool
Ve star warslar var

Arada boşluk yakalarsak olur. Fakat 4 çevirmen 3 editör , 2 grafiker ( 2. Bu ay başlayacak ) yetişemiyoruz .

Sevgiler
Ertan

Hepsine sevindim de American Vampire ayrı bir güzel geldi :)
Orijinal albüm siparişleri iptal!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

-brendon-

Ertan bey batman icin tesekkurler uzunnnnn zamandir bekliodum harika is cikariyorsunuz devamini bekleriz saolun.

Mrtekin

Ertan bey, selamlar,

2014 ve 2015 yayın periyodunuz belli oldu mu? En azından Batman'ın 2014 yayın periyodunu açıklasanız?

Star warsin da hangi serilerini basmayı düşünüyorsunuz?

Yeniden tebrikler, tesekkurler ve muvaffakiyetler.
They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 13 Ağustos, 2014, 20:05:36
Ertan bey, selamlar,

2014 ve 2015 yayın periyodunuz belli oldu mu? En azından Batman'ın 2014 yayın periyodunu açıklasanız?

Bi de Klon Savaşlarının satış rakamları nasıldır, iyi gidiyorlar mı?
They drew first blood...

Jedmau

klon savaşlarında en az satan sayı 2.200 civarında. Ama çok önce basılmış yayınlar oldukları için normal rakamlar.

Vader 5000 adedin üzerinde bugüne kadar.

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 13 Ağustos, 2014, 20:05:36
Ertan bey, selamlar,

2014 zaten pek çok kez söylemiştik , tekrarlayayım.

Batman :

Dedektif Hikayeleri 2
Baykuşlar Şehri
Ailenin Ölümü
Kara Şövalye Dönüyor
Supriz yayın

Hellboy :

Geceyarısı. Sirki
Yaşayan Ölülerin Evi
Supriz yayın

Deadpool

Suicide Kings