The Flash Tv Series

Başlatan dean, 02 Ocak, 2014, 19:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Arrow ve Flash'da bu sezonun ilk bölümlerini izledikten sonra kopmuştum bu dizilerden. Bugün Flash'ı bu haftaki bölümüne kadar izledim. Bugün izlediğim 6 bölüm içerisinde en zayıfı açık farkla Grodd'lu bölümdü. Dizi güzel gidiyor, umarım bozmadan bu şekilde devam ederler.

doktor1881

ARROW:4/8 (Güncel) Flash 8. bölümün kaldığı yerden devam ediyor (Arrow'u izleyenler önce Flash 8'i izleyip buna geçsinler)
Ancak Flash 8 den aldığım tadı bundan alamadım. Oliver ne kadar sorunlu bir tip olmuş.İnsanın içini baydı.
Bölüm de Kendra'nın geçmişi hakkında bilgi sahibi olduk ve 2 bölümlük Flash+Arrow bölüm kombinasyonu sonlandı

Bölüm Notu:7/10

Nightrain

Oliver'den ziyade Felicity var ne yazık ki. Vandal Savage gibi ciddi bir villian diziye geliyor, Felicity Oliver'a kezbanlık yapıyor. Iris ne güzel 2 bölümdür yok, yokluğuda hissedilmiyor, ne vardı Felicity'da olmasaydı... Ama yok, Oliver'in biricik aşkıya, illa her kareye sokup izleyiciyi çileden çıkartacaklar. Bu karakter yüzünden Arrow'u 3.sezonun yarısında bıraktım.

Bu bölümde Black Canary, Speedy ve Diggle acayip gereksizdi. Ki bir haltada yaramadılar. Laurel attığı çığlıkta bi halta yaramadı zira sesi bile duyulmadı..
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

doktor1881

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Aralık, 2015, 11:19:31
Laurel attığı çığlıkta bi halta yaramadı zira sesi bile duyulmadı..
Aynen katılıyorum

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Aralık, 2015, 11:19:31
Oliver'den ziyade Felicity var ne yazık ki. Vandal Savage gibi ciddi bir villian diziye geliyor, Felicity Oliver'a kezbanlık yapıyor. Iris ne güzel 2 bölümdür yok, yokluğuda hissedilmiyor, ne vardı Felicity'da olmasaydı... Ama yok, Oliver'in biricik aşkıya, illa her kareye sokup izleyiciyi çileden çıkartacaklar. Bu karakter yüzünden Arrow'u 3.sezonun yarısında bıraktım.

Oliver bölüm sonunda yine sırrını söylemedi Felicity'ye+zamanda yolculuk yaptılar+mezarlık sahnesi gösterilmişti daha önce yani birinin öleceğini biliyoruz= dileğin yerine gelecek ve Felicity olmayacak gibi duruyor  :D

Nightrain

Felicity ölürse diziye geri dönerim. ;D

Caped Crusader

Flash'da ortak bölümün ilk partı ne kadar basit ve eğlenceliyse, Arrow'un bölümü o kadar kötüydü.İlk bölümde neredeyse bütün karakterlere kısa süre vererek akıcı bölüm izlememizi sağlarken, ortak bölümün ikincisinde büyük bir kısmını Felicity-Oliver draması işleyerek diğer karakterleri figüran bıraktılar. O kadar karakter varken Felicity-Oliver dramasını ortak bölümde bu kadar işlemek, yani nasıl bir düşüncenin ürünüdür anlayamadım. Zaten sezon boyunca Arrow'da işliyorsun.

Spoiler

İkinci bölümde zaman yolcuğunu çok belli etmeselerdi belki daha vurucu ve etkileyici bir bölüm olabilirdi.

noir

Sınavlarım yüzünden ara vermiştim, 4 er böşüm arrow ve flash izledim. Arrow sıkıcı, ileri sararak izliyorum ki bitsin çabucak. Flash'a dönecek olursam izlerken keyif alıyorum bence iyi gidiyor umarım bu şekilde devam eder. Zoom'u da iyi işleyecekler gibi görünüyor. Vandal savage ise tam bir hayal kırıklığıydı benim için  >:(  50 bin yaşındaki bana göre oldukca farklı bir derinliğe sahip kötü adamı kız meselesi yüzünden intikam alan mısır rahibine çevirmişler  :(

doktor1881

Bölüm:2/9 (Güncel)Noel vurgusu tüm bölümde gözümüze sokuldu.Bölüm Joe West ve Patty'in iç sorgulaması ile geçti denebilir.Sakaçı ve Mardon ile Flash'ın kavgası ise tam bir rezalet idi.Bu kadar basit hareket ile sonuç mu alınır.Daha fazlası spoiler içerdiği için yazamıyorum
Bu arada kötü adamları içeri tıkmakla çok uğraşıyorlar.Sıksınlar bir kurşun işi kökünden kurutsunlar.Biraz faşizan oldu ama kusura bakmayın görüşüm budur.(Gerçek dünya içinde geçerli)Kötü adamlara her şey serbest.İyilere gelince adalet,düzen ,insanlık gibi laflarla oyalamaca

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

İnternette dolaşırken bulduğum bir yazıyı forumdaki arkadaşlarımla paylaşmak isterim

DC çizgi roman tarihini bilmeyen birçok kişi için "Zoom is Coming" kafa karıştırıcı olmuş olabilir.  Eobard Thawne ya da Profesör Zoom (Tom Cavanagh) Zoom adını kullansa da birçok Zoom süregelmiştir. Barry'nin ölümünden sonra onun yerini alan Wally'e de büyük bir kötü gerekiyordu. Ancak bu kötünün hikayesi biraz daha trajik.
Barry Allen bildiğiniz üzere kahraman ayrıca olay yeri incelemede çalışıyor . Ama Wally'nin bu konuda bir işi veya yeteneği yok. Burada hunter Zolomon devreye giriyor. Kendisi hayatını suçla mücadele, seri katiller ve de süper kötüleri yakalamaya adamış birisi. Bu sayede birlikte çalışıyorlar. Zolomon, Wally ile çok iyi anlaşıyor. Kötüleri beraber yakalıyorlar. Ancak Zolomon'a hep masa işleri kalıyor.
Bu yüzden bir gün kahraman olmaya çalışıyor ancak yüzüne gözüne bulaştırıyor. Karşısında olan Grodd, Zolomon'un belini kırıyor. Zolomon artık yürüyemiyor. Sonra Wally'den kozmik koşu bandını* kullanarak zamanda yolculuk yapıp kendisini eski haline döndürmek istiyor rica ediyor. Ancak Wally bunu reddediyor. Çünkü zaman çizgisini değiştirmek istemiyor. Zolomon sinirleniyor ve kendisi kullanmaya çalışıyor. Ancak kullanamıyor ve patlıyor. Patlama sayesinde bacakları geri geliyor ve çok hızlanıyor.
Son olarak Zoom'u anlamak için şunu paylaşmak istiyorum. Kendisini bir çizgi romanda şöyle anlatıyor:
"Benim adım Hunter Zolomon. İnsanların bildiklerinin aksine BEN yaşayan en hızlı insanım. Ben Zoom'um. Ama Haydutlardan değilim. Rengimi ve adımı Eobard Thawne'dan arkadaşımı korkutmak için aldım. Wally West. The Flash. Ben çok acılar çektim. Ailemi kaybettim. Ne kadar düşebileceğimi gördüm. Ve ancak ayağa kalkarak güçlenebileceğimi de gördüm. Ben kendimi arkadaşıma ve dolayısıyla Dünya'ya yardım etmek için yarattım. Flash'ın daha iyi bir kahraman olabilmesi için elimden gelen her şeyi yaparım."
*Kozmik koşu bandı: DC evreninin zaman makinesidir. Speedsterlar kullandığında istenen zamana yolculuğu sağlar.

Zoom'un Gerçek Kimliği?

Şu anda sadece Tony Todd'un Zoom için korkunç bir ses hazırlayacağını biliyoruz. Daha öncesinde sesler ile oynanarak elde edilen sesler, şimdi saf korkunç ses olarak kullanılıyor. Ancak Zoom'un içindeki adamı veya kadının kim olduğunu bilmiyoruz.
Çizgi roman hayranları gelecek olan Zoom'un Hunter Zolomon olduğunu düşünüyorlar. Kabaca, direk veya dolayısıyla Flash yüzünden acılar çeken, Flash tarafından ihanete uğrayan veya desteklenmeyen, Speed Force'a maruz kalmış, öldü sanılan ancak güçleriyle dönen ve aklındaki tek şeyin intikam olan birisinden bahsediyorlar.
Bilin bakalım bu kim? Evet Eddie. Eddie bu fikre kesinlikle cuk oturuyor. Barry'nin hayatını kurtarmak için kendisini feda etmesi, Iris'e olan aşkı... Ancak diğerleri Eddie'nin tekilliğin içine girerek kesin ölümünün gerçekleştiğini düşünüyorlar.

Özet
Bu yazılanların hepsi sadece tahmin olabilir olmayabilir. Bunu bilemeyiz. Ancak yeni sezon başlayasıya ve hatta sezon sonuna kadar birçok tahminler yapılacak, teoriler üretilecek. Peki sizin düşünceleriniz neler?

doktor1881

Arkadaşlar iyice kafam karıştı yardım edecek kimse var mı

Bildiğiniz üzere daha önce Future Flash hakkında bir haber ve bir de teori yayınlamıştık. Ancak Future Flash pek bilinmedik bir karakter. Araştırırsanız kendisi hakkında pek yazı yok(Olanlarda İngilizce.) Bu yüzden biz de   Future Flash'ın hikayesini size sunuyoruz.

Bartholomew Henry Allen yada kısaca Barry Allen, Flash'dır. Kendisi yirmi yıl gelecekten gelen Flash. Barry, Wally West'in ölümünden kendisini sorumlu tutar ve doğrusu yapmaya kararlıdır. Böylece düşmanlarını öldürmeye başlar. Bunu yapmak Barry'e gerekli hız enerjisini kazandırır ve zamanda geri giderek yaptığı hatayı düzeltmek ve Wally'i kurtarmak ister.

Haydutları Öldürmek

Geçmişte yaptığı hataları düzeltmek için ne yapması gerektiğini fark eden Barry, eski düşmanlarını öldürmeye başlar. Artık gaddar birisi olmuştur. Wally'i kurtarmakta başarısız olmanın vermiş olduğu suçluluk duygusu arttıkça artar. Sakat kalmış Iris'e, her şeyi bir şekilde düzelteceğini söyler. Future Flash, Goril Şehrine doğru yol alır ve Grodd'a ölümüne meydan okur. Onu kolaylıkla yenebilecekken bilerek kaybeder ve Grodd'un ensesine bir mikro bomba bırakır ve Grodd'un başını patlatır. Bunun yapmasının sebebi geçmişe dönüp Wally'i kurtardığında şimdi oluşturduğu zamanı önlemiş olacak. Bundan sonra zamanda geri döner. 16 yıl öncesine, Mirror Master(Ayna Ustası) ile karşılaştığı Doğal Tarih Müzesine gider. Ziyaretçileri Ayna Dünyasına gönderir ve Mirror Master'ı bir deprem oluşturarak onu öldürür. Daha sonra şimdiden(İyi Barry'nin Olduğu Zaman) 12 yıl öncesine gider. Captain Cold'un silahıyla oynar ve öncü haydut çetesini 4. seviye kanser eder. Bu olaylar olurken Barry(normal olan) Speed Force'da bir sorun olduğunu fark eder. Future Flash ise planına kaldığı yerden devam eder.

Herkes Ölmüyor

Şimdiden 7 yıl önce Trickster sokakta gezinirken, birden kendini bir binanın kenarından Future Flash tarafından sarkıtılırken bulur. Gelecekten gelen Barry, Trickster'ı öldürmeye gerek olmadığını düşünür ve onun gelecekte yapacağı kötü olayları anlatır. Trickster bunu duyunca göz yaşlarına boğulurken, Barry sıradaki adresine çoktan gitmeye başlamıştır.

Future Flash vs Reverse Flash

Wally'nin yaşadığı kaza yaklaşırken Future Flash'ın son durağı olan şimdiden 5 yıl öncesinde; Flash Pakistan'da heyelanla mücadele ederken, Future Flash Daniel West(O da gelecekte Reverse Flash olacak)in karşısına çıkar. Sinirle Wally'i öldürecek kazayı önlemek için tam zamanında onun kafasını koparır. Cinayet anını gören Flash, Future Flash tarafından olaya karışmaması için sadece sakat bırakıyor. Gelecekten gelen Barry uzaklaşırken Wally, Barry'nin kostümünü giyip mavi speedsterın peşinden gidiyor.

Future Flash vs Flash

Günümüze geldiğimizde Future Flash geçmişteki Barry'i ağlayarak Speed Force'a doğru çeker. (Geçmişteki)Barry kendi enerjisiyle kurban edileceğini anlayınca tekrar savaşmaya başlar. Future Flash üstünlüğü ele geçirmişken savaş, Wally tarafından bölünür. Future Flash yine de onları yenebilecekken Wally'nin ölümü aklına gelince oradan hızla uzaklaşır. Şu anda Future Flash 20 yaş daha genç görünüyor ama günümüzde kapalı kalmıştır

V

İlk sezonu ardarda izleyip bitirdim.

Son bölümlere doğru artan ivme ve harika bir sezon finali vardı..
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

Bölüm:2/10(Güncel) Bu kadar uzun aradan böyle basit bir bölümle dönülür mü arkadaş
Kaplumbağa-Flash kapışması ile bölümün son 2 dk sı hariç bir hiç
Tüm bölüm boyunca duygusal patlamalar,(sen-ben-biz vs.) 

Bölüm Notu:5.5/10

Nightrain

2X11

Off! Patty gitti ya resmen! Lanet olsun yapımcılara. Sırf Barry-Iis ilişkisini ön plana çıkartacağız diye yaptılar.  Bir yandan Eobard Thawne diğer yandan Hunter Zolomon!... Evet, Hunter Zolomon'da nihayet gözüktü. İlerleyen bölümlerde çok iyi şeyler olacak.

doktor1881

Bölüm:2/11 (Güncel) Temposu düşük olarak başlamasına rağmen sonradan ivmeyi biraz yükselttiler
Her şeye rağmen Flash kendi kulvarında ki dizilerden bir iki tık yukarıda
Bölümün adından da anlaşıldığı üzere Reverse-Flash ile tekrar görüşüyoruz ;D

Bölüm Notu:8/10