BSD (Batman Sevenler Derneği)

Başlatan Ras Al Ghul, 25 Temmuz, 2014, 11:18:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Yarışmayı siz düzenleyin , kazanana 1 adet Geoff Johns a comic comda imzalattığım yeni dünya cildini hediye edeceğim.

Yetkililer bir ayarlama yapsın

Sevgiler

Utku Gürsoy

Alıntı yapılan: Jedmau - 02 Eylül, 2014, 21:24:00
Yarışmayı siz düzenleyin , kazanana 1 adet Geoff Johns a comic comda imzalattığım yeni dünya cildini hediye edeceğim.

Yetkililer bir ayarlama yapsın

Sevgiler
Keşke kurada ben çıksaydım. :'(

Chuck

Keşke kalemim iyi olsa :( Elimizden geldiğince artık ödül büyüdü :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ahmet Oktay

Ertan abi gördüm ve arttırıyorum dedi resmen :)

pizagor

Batman - Baykuşlar Divanı

Aklımı kemiren bir Hush referansı ile okuyorum Baykuşlar Divanı'nı!

Türev bir Hush hikayesi ile mi karşı karşıyayım acaba?

Bruce Wayne'nin hayatına giren yeni bir karakterle (Lincoln March), Batman'ın hayatına giren yeni bir kötünün hikayenin bir noktasında örtüşmesi klişesini mi yaşatacak bu hikaye de? Yoksa Scott Snyder o çok bahsi geçen dehasını konuşturacak ve hikayeyi alıp bambaşka noktalara mı götürecek?

Henüz bilmiyorum...

Yıllar öncesi... Suadiye'de bir sinemada, gecenin bir vakti Vanilla Sky'ı seyrediyorum arkadaşlarla birlikte. Bize üstünkörü bakan birisi film hakkındaki o anki hissiyatımızı rahatlıkla anlayacak düzeyde. Ağzımız açık izliyoruz, tabiri caizse salyalarımız akıyor. Bu nasıl bir hikaye arkadaş, nasıl bir kurgu! Soluksuz geçen onlarca dakikanın ardından sonlara doğru olayın çözümlemesi grubu yıkıyor. Ben mutsuz, ahali mutsuz...

Daha az yıllar öncesi... Greystorm isimli bir fumetti kısa seri çizgiroman güneş gibi doğuyor o günümüze. Jules Verne esintili bu hikaye bomba gibi başlıyor, bomba gibi ilerliyor,sonrasında sert bir düşüş yaşatıyor, havada bir sonla noktalanıyor. Ben tatminsiz, ahali tatminsiz... Oysa biz, bir grup çizgiroman sevdalısı, o an için okuyabildiğimiz ilk 6-7 sayısına bakarak Greystorm'u sene bilmemkaçın en iyi kısa serisi olarak seçmişiz. Acaba diyorum kendi kendime, tamamını okuduktan sonra hala o şekilde mi oylardık? Hiç sanmıyorum...

Bir hikayenin iyi olup olmadığına karar vermek için bütününü görmem gerektiğine inanıyorum. Scott Snyder gibi bir isme rağmen bu hikaye de buna dahil. Ama bir yandan da içimde birşeyler Snyder'ın, Hush'ta Loeb'in düştüğü tuzağa düşmeyeceğini söylüyor. İçimde başka birşeyler de muazzam ilerleyen Baykuşlar Divanı'nın böylesine basit çözümlemeler barındırmamasını diliyor!

İtiraz edenler illaki olacaktır ama kimse kusuruma bakmasın, an itibariyle bu albümün yıldızı benim için Snyder değil, Greg Capullo'dur. Bruce Wayne'i yirmilerinde gibi çizse de hayranlıkla izliyorum panellerini.

Capullo şöyle aktarmış bu konudaki meramını...

Soru: New 52 kahramanların daha genç bir versiyonunu okurla tanıştırmakta. Sizin çizgilerinizin de bu durumu gayet iyi yansıttığını düşünüyorum. Bu durum kendi açınızdan bilinçli bir tercih mi?

Capullo: Kesinlikle. Bana karakterlerin yaşları önceden bildirildi. Bazı okurlar Bruce'u ve Batman ailesinin geri kalanını bu kadar genç çizmemden dolayı beni eleştirdi. Aslında ben bunları tam olarak görünmesi istenilen şekilde çiziyorum. Bir profesyonel olarak, müşterinin, ki bu durumda DC'nin, beklentisini karşılamam gerekir. Ancak okurları da çok yakından takip ediyorum. Sonuçta, onlar olmadan bizim varlığımızın da anlamı yok. Bu eleştirilerden hareketle bir takım ince değişiklikler yapmaya çalıştım. Sonuçta umudum, her ne kadar imkansız olsa da, herkesin memnun kalmasıdır. Yine de ben denemeye devam edeceğim.

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com.tr/2014/09/batman-baykuslar-divan.html
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pikofarad

Yarışma Batman Severler Derneğine üye herkese açılsa, kuradan ziyade,  daha çok katılım olmaz mı? :)

ercoktay

Hım sadece 20 üye olması enteresan. Beni de üye yapabilirsiniz.

Orijinal olarak da zamanında bolca çizgiroman almıştım. Vertigo ağırlıklı topladığım çizgi romanlar içinde Batman neredeyse yoktu. Bir Joker ve Killing Joke hardcover orijinal olarak var. Bir de Gotham Central serisi. Zamanında Gon'da Emre çok satmaya çalışmıştı Batmanleri ama almamıştım :)

Bu nedenle Batmanlerin Türkçe yayınlanmasına çok sevinenlerdenim. En azından arşivim Batman'de çift dikiş gitmiyor :)

Heyecanla yeni yayınları bekliyorum.

Ha bu arada ben Gotham Central'ın da yayınlanmasını isterim.

Chuck

22 olduk yok mu artıran ? :D :D

0.Jedmau (Onursal Başgan)
1. Hennesy
2. Utku Gürsoy
3. Honore
4. Mrtekin76
5. Hanac
6. Tommikser
7. NIC
8. Rumar80
9. V
10. Caped Crusader
11. Mic-Har
12. Abselemon
13. hüzünlü flüt
14. Mcflarenf1
15. Neco
16. pikofarad
17. Lampard
18. Darkwood
19. Ras Al Ghul
20. Nightrain
21. Ercoktay

pizagor

99'a beni de yazın öyleyse. Yeni Batman atağıyla daha bir sevmeye başladım.

Chuck

Hoşgeldiniz güzide derneğimize :D

0. Jedmau (Onursal Başgan)
1. Hennesy
2. Utku Gürsoy
3. Honore
4. Mrtekin76
5. Hanac
6. Tommikser
7. NIC
8. Rumar80
9. V
10. Caped Crusader
11. Mic-Har
12. Abselemon
13. hüzünlü flüt
14. Mcflarenf1
15. Neco
16. pikofarad
17. Lampard
18. Darkwood
19. Ras Al Ghul
20. Nightrain
21. Ercoktay
. . . .
99. Pizagor

pizagor

Alıntı yapılan: pikofarad - 03 Eylül, 2014, 11:02:44
Yarışma Batman Severler Derneğine üye herkese açılsa, kuradan ziyade,  daha çok katılım olmaz mı? :)

Kuralı yarışma konsept olarak garip olmuş... Yazımı çekiyorum öyleyse  :P :P :P

denisad

Barry

Chuck

Hepiniz hoşgeldiniz :D BSD olarak ufaktan yükselişe geçtik hadi bakalım  8)

0. Jedmau (Onursal Başgan)
1. Hennesy
2. Utku Gürsoy
3. Honore
4. Mrtekin76
5. Hanac
6. Tommikser
7. NIC
8. Rumar80
9. V
10. Caped Crusader
11. Mic-Har
12. Abselemon
13. hüzünlü flüt
14. Mcflarenf1
15. Neco
16. pikofarad
17. Lampard
18. Darkwood
19. Ras Al Ghul
20. Nightrain
21. Ercoktay
22. Denisad
23. Barry
. . . .
99. Pizagor

Harun Ça

Kurada çıkmışım haberim yok. Uygun bir zamanda ben de Gülen Adam'ı yazayım.

Ertan abi twitter'da da hediye etmiştin bu imzalı ciltlerden daha ne kadar var ::)