Forumun yeni logosu

Başlatan Kagan, 03 Haziran, 2010, 21:45:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Perpetual

Ben de oyumu kurt kafali madalyon olan versiyona veriyorum. Madalyon içinde kurt basi olmasina ragmen döenmsel olarak istedigimiz seyi koyabiliriz diye düsünüyorum. (Sevgili MrYer6'nin da ürettigi logo da çok hosuma gitti bu arada.)
7. Biriktirici

kalidor

Atil kurt :D Ben de kurt basli logoya oy verdim...
Crom! Ölüleri Say...

haysat

slm.... Arkadaslar bende kurt basli logoya oy verdim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

roknorinto

Kesinlikle Kurt Basli Madalyon diyorum. Bakin, kesinlikle dedim, asabimi bozmayin :))

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: mr.yer6 - 04 Haziran, 2010, 18:12:32
Arkadaslar,
Bu arada sitenizde yeni bir kullanici olarak hariçten gazel okuyormusum gibi gelebilir ama bir kaç sey söyleyeyim izninizle..

Logonun çizgiromani çagristirmasi için bir takim unsurlar olsun istiyorsunuz, anliyorum ama en basta bu çagrisimi forumun ismi yapmaliydi bence.. Altinmadalyon yalnizca Tarkan'a asina ve ilgili macerasindan haberdar kisiler için çizgiroman konusuyla baglanti kurulamasini sagliyor ve kisitlayici... Ayni sekilde bu kisitlama logo tasarimina da bir sekilde yansiyor.. Tarkan baglantisini kuran bir kullanici gelip de sitenin logosunda altin madalyonu içi bos gördügünde ne düsünür diye degerlendirmek gerek. Ya da madalyon içinde baska baska kahramanlarin resimleri oldugunda ne düsünür kullanici? Kaldi ki madalyondaki resmi hangi siklikla kim degistirecek? Bu is kullanilan forum yaziliminin üstesinden gelebilecegi bir sey midir arastirmak gerek..

Sevgili mr.yer6 logomuz konusunda bu güne kadar en çok kabul gören çalismayi yapan kardesimiz olarak emegine herkes adina tesekkür ederim. Ben açikçasi logo vs konusunda hem yetenekli olmadigimdan hem de-kimse alinmasin ama-çok ta önem vermedigim için yukaridaki tartismalardan kimsenin tadinin kaçmasinin gerekli oldugunu düsünmüyorum. Ümit konu hakkinda düsüncelerini açik yüreklilikle söylemis. Böylesi bir konuda elestiriler olabilir hos karsilayalim önemli olan muhabbet, taklimayin. Bence de mesela kurt figürü resim gibi degil de Tarkan'in kemerindeki gibi olsaydi daha çok severdim. Ama dedim ya önemli degil benim için. Sizler begeniyorsaniz OK. Siyasi çagrisimlar konusunda Kagan kardesimin yazisi yeterli bence. Yine de yönetim olarak bu konuda rahatsizlik olusturacak bir sey olursa hep birlikte çözecegimize inaniyorum.

Forumun adi hakkinda bir seyler söylemek lazim. Aranizda internette çizgi roman konusunda benden daha eski olan var midir, bilmiyorum. Söyle bir hatirlayacak olursak nette çizgi roman ilk kez 1997 yilinda çizgi roman dostu, fumetti dostu yönetmen kardesimiz Kudret Sabanci tarafindan Kanal D olanaklari kullanilarak yapilmisti ve adi da Altin Madalyon'du. Henüz yil 1997 oldugu için Tarkan kültürü fumetti kültürü muhtesem oldugu o yillarda bundan daha güzel bir isim olamazdi diye sik sik dile getirirdik. O yillardan bu yana "nette çizgi roman takilan" kime sorarsaniz sorun "Altin Madalyon bir efsaneydi" diyecektir. O yillarda yapilan çizgi roman muhabbetlerinin zenginligini hatiralarini anlatmaya kalksam kitap yazmam gerekir. Altin Madalyon platformu olarak her ayin son Pazar günü Kadiköy'de çizgi roman konulu paneller yapardik ve katilim 40-50 kisiden asagi olmazdi hiç. O zamanki Altin Madalyon forumunun Mister No temali bir logosu vardi ki "Hos Geldin Amigo!" diyen o logoyu görenin agzinin sulari akardi Ben baslarda o logunun da kullanilabilecegini düsünmüstüm ama kaçti gitti arada. Dedim ya benim için çok önemli degil. Yani demem o ki forumumuzun adi sadece Tarkan'in müstesna bir macerasina atif yapmiyor. 90'larin sonundan bu güne süregelen bir efsanenin de yeniden vücut bulmus seklidir Altin Madalyon. O dönemlerden bu güne nette çizgi roman forum anlayisini yerlestiren gelistiren Kudret Sabanci, Yunus Çengel, Hakan Alpin, Ersin Yigit, Murat Ersan, Ilhan Yilmaz, Zeynep Akkus, Orhan Berent, Batuhan Cantürk, Ali Recan(evet bu isim de bizimle beraberdi o dönemde), Sener Yelkenci, Oguz Eren, Can Amca, Askin Güngör, Ömer Bahadir ve daha nice nice isimleri kucak dolusu sükranla aniyorum burada. Bu gün hala nette forumda ÇR muhabbeti yapiliyorsa bir zamanlarin efsanesi Altin Madalyon sayesindedir... Bak nerelere gittim simdi...

Selamlar
Lami

mr.yer6

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 05 Haziran, 2010, 00:01:04

Bence de mesela kurt figürü resim gibi degil de Tarkan'in kemerindeki gibi olsaydi daha çok severdim. Ama dedim ya önemli degil benim için. Sizler begeniyorsaniz OK.

tarkan'in kemerindeki figür gibi olsun diye ben de düsünmedin degil.. lakin o figür siyah fon üstüne beyaz bir stilize kurtbasi.. bunu logodaki madalyona uyarlamaya kalkismak "altin" espirisini alip götürecekti.. o nedenle kurt basinin kemer tokasi üstündeki orani ve konumunu koruyarak gerçekçi görünüme yakin bir tasarimi tercih etmek durumunda kaldim..

Ramzy

Carnage

essegesse

Hasan kardes,Ben de kurt basli madalyona oy veriyorum.Zaten çogunluk bunu begenmis.

Bu arada uzun süredir ugramiyosun.Çaya beklerim.

Saglicakla kal.

johnyfreak

t harifini görünce günah çikarasim geliyor :D

pizagor

Sitemizn yeni logoso degil yeni logosu olsun :)

basliktaki imla hatasi ne zamandir gözüme takiliyordu...

Selamlar...

tertip - düzen adami pizagor
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...