Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 25 Nisan, 2017, 23:56:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Herkes Eastman kapağını sevmeli. Ben seçtim sonuçta. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Şubat, 2019, 09:21:26
Herkes Eastman kapağını sevmeli. Ben seçtim sonuçta. ;D

Kendimi zorluyorum ama inanın hiç bir cazibesi yok...

Yalnız konu variantlardan açılmışken... Batman ilk sayıda gerek Turner'lı Jadbang Kapağı ve gerekse Tom King'in Arkabahçe variant kapakları alınası kapaklardı... Ama 2. sayıda (Ben, İntihar) ana kapağı tercih edeceğim gibi... (Ne o öyle pembeli membeli kapak ;) )

İlk sayıda Turner farkı ve Arkabahçe variantın Kelly Jones'u andıran havası 2 kapağı da almamda etkili olmuştu... Keşke Kelly Jones kapağı olsa dedim ama...:)

Tüm bunları variant olmasada olur diyen ben diyorum... Demekki variant kapağın satışlara etkisi yadsınamazmış... (Pembesiz ama) Hele ki konu Batman olursa...

Nightrain

O pembeli kapak aslında ana kapak, Bane'li variant. Okurlar Bane'li kapağı daha çok sevdikleri için, pembeyi Variant yaptılar.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Jedmau - 04 Şubat, 2019, 03:23:22
:D Nasılda biliyorsun işi Paşam :D

TMNT'nin orijinal Mirage çizgi romanlarının yeri ayrıdır. TMNT severler için Kevin Eastman ise bambaşkadır :) Ara ara IDW serisi için de kapak çizer kendisi. Kendisinin tarzı pek çok kişiye hitap etmeyecektir ama ben affetmem. :D Nightrain de zevkli adam :))

Nightrain

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 04 Şubat, 2019, 09:38:26
TMNT'nin orijinal Mirage çizgi romanlarının yeri ayrıdır. TMNT severler için Kevin Eastman ise bambaşkadır :) Ara ara IDW serisi için de kapak çizer kendisi. Kendisinin tarzı pek çok kişiye hitap etmeyecektir ama ben affetmem. :D Nightrain de zevkli adam :))

Teşekkür ederim :) JBC beni kapaktan sorumlu müdür yapmalı. :D

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Şubat, 2019, 09:36:34
O pembeli kapak aslında ana kapak, Bane'li variant. Okurlar Bane'li kapağı daha çok sevdikleri için, pembeyi Variant yaptılar.

İyi de yapmışlar o zaman...

hennessy

Çerezlik bir kitap olmuş başlıyor ve bitiyor. Konu çok hızlı işlenmiş elinize aldığınız an bir bakmışsınız sonundasınız :). Hikaye kötü mü değil iyi mi değil orta karar. İki tarafı seviyorsanız bakın derim 6.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Oldu bittiyse gelmiş. Bi 20 sayfa daha uzatsalar iyi olurmuş. 2.kitap en kısa zamanda çıkar umarım. Mayıs ayında vol.3 başlayacak.

ZGeralt

TMNT çocukken en sevdiğim şeylerden biriydi. İlkokuldayım o sıralar yanılmıyorsam;  çizgi filmini kaçırmazdım, oyuncak Rafael'im vardı, yatağımda, dolaplarımda çıkartmaları vardı. Hatta April ilk aşkım olabilir :)

Bu ilk kitaptan çocukluğumdaki o tadı biraz da olsa aldım diyebilirim yoksa pek bir özelliği olan iş değil. Hatta son derece vasat bir hikaye var. Çizimleri beğendim, yakalanan ton da hoşuma gitti.

TMNT sevenler beklentiyi fazla yükseltmeden okurlarsa keyif alabilirler.

sulkesen

yayınlanacak o kadar iyi batman serisi varken çok kötü bir tercih yapıldığını düşünüyorum tabi bizim hoşlanmadığımız şeyler başkalarının hoşuna gidebilir temennim iyi satması ama çok zor

ghostrider

Doğru söylüyorsunuz hocam ;No mans Land,Batman Haunted Knight,Eternal gibi
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Jedmau

Alıntı yapılan: sulkesen - 21 Mart, 2019, 21:13:39
yayınlanacak o kadar iyi batman serisi varken çok kötü bir tercih yapıldığını düşünüyorum tabi bizim hoşlanmadığımız şeyler başkalarının hoşuna gidebilir temennim iyi satması ama çok zor

Ön Satışı 1500 civarıydı, toplamda 2000ni bulmuştur. 200-300 Fumetti okuru için hala yayın basanlar varken bu seçimi sorgulamak, sizin dediğini gibi kişisel zevkten öteye gidemiyor  maalesef.

Zamanında Kara Ayna , Yeni Dünya hatta Witcher bile tepki çekmişti. Şimdi günde 50-60 mesaj mail alıyoruz tekrar basın diye. İlginç bir ülkeyiz, hepberaber çok uçlardayız.

Sevgiler

Nightrain

Duyurulduğundan beri merakla beklediğim bir çizgi romandı. Hatta ne zaman çıkacak bir bir kaç kez Ertan abiyi darlamış olabilirim. ;D Neyse, 2.cilt için çok beklemeyiz inşallah. Önümüzdeki ay bu serinin 3.macerası başlayacak.

cemilngn

Batman/TMNT projesini ilk duyduğumda çok heyecanlanmışım. JBC'nin çevirmiş olmasından da çok mutlu oldum. Cildi henüz bitirmedim ama son 20 sayfanın alternatif kapaklara ayırılmış olmasına ayrıca sevindim. İkinci cildi merakla bekliyorum.

Mrtekin

Çizer, "Freddie E Williams  II"in çizimleri biraz yadırgatıcı da olabilir. Ben şahsen Injustice/He-Man'de kendisinin çizgilerini baya çocuksu görüp, seriyi almaktan vazgeçmiştim.

Keza, Kevin Eastman çizimlerini de pek sevmiyorum.

Satışa gelince, bence, peynir ekmek gibi satar (ki mesela İzmir Uçan Ada da en kısa süre içerisinde biten seri.). Batman/TMNT düşüncesi herzaman için çok iyi çalışır:-)

Zevkler ve renkler meselesi açısından, ben Ertan Bey'in tercihlerinin de (ve dolayısı ile zevklerinin) iyi olduğunu düşünüyorum.

Ha, bu arada, cidden, "Eternal" noldu?:-) Takipten niye çıkardık biz onu:-)
They drew first blood...