Bir Bakışta 2019

Başlatan afu, 02 Ocak, 2020, 22:18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

2019, son 5 yılın en az çizgi roman çıkan yılı oldu. Ekonomideki başarısızlık, bizim kahramanları da etkiledi.  :'(

Mangalar geçen seneki yayın adetlerinde kalabildiler. Diğerleri düşüşte.
Daha ucuz oldukları için okuyucu ve/veya yayınevleri bu türe daha çok ilgi gösteriyor sanırım.  :(

Bu sefer son 5 yıldaki yayınları dikkate alarak ilk 5 yayınevini sıraladım. İlkler değişmiyor.  ;)

Geçen senenin en hızlı ilk 10 yayınevinde, fasikül olarak çıkan çizgi romanları ayrı tutarak bir sıralama yaptım.
Devamında yine klasik tüm yayınlar dikkate alındı. (Son iki senedir toplamda 50-60 arası fasikül kitap çıkıyor.)

V

Teşekkürler Ali Fuat Abi..İstatistikler çok net açıklıyor piyasanın son durumunu..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Abi eline sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

-brendon-

Elinize sağlık çok güzel olmuş

darkwood

istatistiklere göre 2019 yılı son 5 yılın en kötü performansı olmuş 2020 umarım daha başarılı bir yıl olur.
Güzel çalışma için teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

memospinoz

Ayrıntılı ıstatistik için teşekkürler. 2019'da düşüş olsa da yine de o kadar kötü değil bence. 2015'e yakın bir performans gösterilmiş. 2020 umarım daha başarılı geçer.

hanac

Afu abi teşekkürler.

Sayfa sayısına göre de bir çalışma yapıyordun, o çalışma bu yıl da olacak mı ?

AU4

Her zamanki gibi elinize sağlık.

pizagor

Fasiküller dahil edilmiş tabloları da almamız mümkün mü Afu Ağabey?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Afu Abi; teşekkürler.

Geçen sene ne kadar fasikül kitap çıktığını bilmiyorum ama bu sene çıkan fasikül kitaplar ile aynı alıp; duruma baktığımızda salt yüzde 17-18 bandında bir hız kesme var. Yani ekonomik krizin herkesi vurduğu dönemde; yayımcılardan geçen seneye göre sadece yaklaşık beşte bir performans gitmiş. Yine de kötü sayılmaz.

Ve fakat; çeşit fazlalığı özelinde yaşadığımız güzel senelerin ("Altın Çağ") sonunun geldiğini de görmüş durumdayız maalesef; bir senede 4 sene öncesine gitmişiz. Umarım 2020'de daha önceki senelere doğru bir gidişat olmaz...Bari stabil kalalım...

Okurun alım gücü ne alemde tabi? O bambaşka bir konu....
They drew first blood...

afu

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Ocak, 2020, 08:53:24
Fasiküller dahil edilmiş tabloları da almamız mümkün mü Afu Ağabey?

grafik verilerinde fasiküller dahil.
sadece son tabloda 2019 adetlerinde dahil/hariç olarak verdim.

2018 de 50 civarı fasikül yayın çıkmış. 2019 da da aynı değerlerde.

aa

Çok teşekkürler mükemmel bir analiz olmuş..
Esse Gesse Hayranı...

kharon

tesekkurler, detayli-guzel bir analiz icin.
ekonomik sikintida ilk kurban daha deneysel isler oluyor haliyle yerli isler ya da bilinmyen BD'ler gibi

Umarim burdan yukselise gecer yine...

nocardia

Ali Fuat Bey değerli çalışmanız için ben de çok teşekkür ediyorum.

Umarım 2020 yılında grafikleri yükselirken görebiliriz.

Nemo

Eline saglik Ali Fuat abi.
Özel Alfa Ajanı