2021 Mayıs - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 05 Mayıs, 2021, 14:42:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

24 Mayıs Pt, Tex'lerin gelmesi bekleniyor :)

Ayrıca bu ay içinde Star Wars bolluğu bekleniyor.
Ay içinde her gün sürüyle çizgi roman okuyabiliriz. Yeterki çizgi roman gelsin  ;D

caretta

Lal Aylık Zagor da ortalarda yok.Onu da haziran ayına havale edelim...

DAMPYR

Lal Martin Mystere'de yeniden aylığa geçecek mi acaba ? İtalya da aylık çıkıyor, ara gene açılacak.

Tuco Ramirez

Bu ayın beklenen sorusunu ben sorayım:  Lal kitaplar nerede? 🤔

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 28 Mayıs, 2021, 20:19:04
Bu ayın beklenen sorusunu ben sorayım:  Lal kitaplar nerede? 🤔
Dediklerine göre Pazartesi piyasaya çıkacakmış

caretta

Bugün 31 Mayıs. Akşama kadar birşeyler çıkmazsa bu ayı Teks, Zagor, Ken Parker olmadan kapatmış olacağız. "Türkiye'de fumetti satmıyor", "fumetti son demlerini yaşıyor" gibi ifadeler çokta paylaşılmakta.
Rahmetli Süleyman Demirel'in şu repliğini hatırladım:
"Petrol vardı da biz mi içtik?" Ben de diyorum: "Teks,Zagor yayınladınız da biz mi almadık?"

Not: "Fumetti" deyince ben isimlerini zikrettiğim çizgi romanları kastediyorum. Bu ay çıkanlar arasında fumetti varsa onları tenzih ediyorum.

DAMPYR

Şimdi Lal Kitapla görüştüm yayınlarının önümüzdeki hafta çıkacağını söyledi bi gecikme olacakmış yayınlar gene 15'şine doğru kaymaya başladı :-\

karlıova

Yayınevleri Manga ve Comics'ten para kazanıyor, Fumettilerin en iyimser albüm başı 2000 adet satışı geçmeyen rakamları, fiyatlar el yakmasına rağmen yayınevlerini tatmin etmiyor veya karlılık piyasa diliyle "kurtarmıyor" sanırım.

Merak ettiğim şey, Fumettilerin kaale alınması için kaç adet satması gerekiyor? Fumettilerin telifi diğer bahsettiklerimden daha ucuzdur sanıyorum. Diğer türler kaç basıyor da yayınevleri onları tercih ediyor?

Umarım Mylos yeni bir edisyon, pazarlama ve dağıtım anlayışıyla aylık Julia'yı çekirdek Fumetti alıcısı dışına da hitap ederek en az 5000 satar ve bu da diğer yayınların önünü açar...

Vassago007

Alıntı yapılan: karlıova - 31 Mayıs, 2021, 20:11:44
Yayınevleri Manga ve Comics'ten para kazanıyor, Fumettilerin en iyimser albüm başı 2000 adet satışı geçmeyen rakamları, fiyatlar el yakmasına rağmen yayınevlerini tatmin etmiyor veya karlılık piyasa diliyle "kurtarmıyor" sanırım.

Merak ettiğim şey, Fumettilerin kaale alınması için kaç adet satması gerekiyor? Fumettilerin telifi diğer bahsettiklerimden daha ucuzdur sanıyorum. Diğer türler kaç basıyor da yayınevleri onları tercih ediyor?

Umarım Mylos yeni bir edisyon, pazarlama ve dağıtım anlayışıyla aylık Julia'yı çekirdek Fumetti alıcısı dışına da hitap ederek en az 5000 satar ve bu da diğer yayınların önünü açar...

Yanılmıyorsam en iyi satan Fumetti 1000 adedi geçmiyor. Şu anda comicsden ziyade Mangalara ilgi daha fazla, Manga okuyucusu ve anime severlerin etkinlikleri ve kendi aralarında sosyalleşmeleri çok fazla ve bu durum ilgiyi daha da arttırıyor, öte yandan Gerekli Şeylerin başını çektiği mangaların düzenli yayınlanması animelerinin devam etmesi bu ilgiyi canlı tutuyor. Ayrıca diğer çizgi romanlara göre daha ekonomik oluşu bunda büyük etken. Manga takip eden arkadaşlar çıkan diğer yeni mangalara fumetti okuyucularında olduğu gibi burun kıvırmıyor, yeniliklere de açıklar, çıkan yeni bir mangayı da sahipleniyorlar. İletişimleri kuvvetli soru sormaktan dükkanlarda veya sosyal mecrada çekinmiyorlar. Fumetti okuyucularında bu durum değişiyor büyük kısmı (diğer serileri takip edenleri tenzih ederim) 100' lerce kez aynı sayıları basılmış Tommiks ve Teksas ile Zagor ve Teksin dışına çıkamıyor. Her sayısı büyük bir incelikle yazılan çizilen bir Julia Dampyr gibi veya Adam Wild gibi yeni lezzetler sunan Fumettileri görmezden geliyorlar. Bunun üstüne her geçen gün Zagorun veya Teksin azalan okuyucu sayısı ya da Mister No bittiği zaman karalar bağlayan okuyucunun önce 10 sayı planlanan sonrasında 14 sayıya uzatılıp basılan Mister No'ya burun kıvırması yayımcıların (bence) daha az enerji sarfetmesini sağlayan ana nedenler. Unutulmaması gereken şu ki tanıdığım tüm yayımcılar (belki hepsi olmasa da) zamanında Fumetti okuyarak keyif almış insanlar.  Yorumlara bakıyorum Fumetti okuyucusunun sadece canı sıkılıyor ve en küçük bir olumsuzlukta karalamaktan veya sert eleştiri getirmekten çekinmiyor. Selam ve sevgilerimle

pizagor

Dün portföyünde mangalar da bulunan bir yayıncı şunu söyledi: 'Tekrar baskı yapmaktan yeni sayı basamıyorum, ilgi o kadar fazla.' Bu durumu görünce keşke sadık bir manga okuru olsaydım diyorum, sürekli beslenir, sürekli güncellenirdim. Ancak manga kafasına girmekte zorlanan ihtiyarlardanım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

İlk kez Lal yayınları olmadan bir ayı kapadık Tex ve Zagorda çıkmadı tam kapanma yayınevlerine yaramadı

doktor1881

İnşallah aynı şey Haziranda da yaşanmaz

Dylandog

Lal kitap tarih yazmaya devam ediyor nisan ayında  Dylan Dog çıkmadı Mayıs ayın da ise hiç bir fumetti çıkmadı sosyal medyada kendilerine ulaşmaya çalıştım dönmediler mail attım yine ses Seda yok  artık uzaylılar mı kaçırdı nedir  bilemiyorum Altan

DAMPYR

Alıntı yapılan: Dylandog - 01 Haziran, 2021, 14:18:13Lal kitap tarih yazmaya devam ediyor nisan ayında  Dylan Dog çıkmadı Mayıs ayın da ise hiç bir fumetti çıkmadı sosyal medyada kendilerine ulaşmaya çalıştım dönmediler mail attım yine ses Seda yok  artık uzaylılar mı kaçırdı nedir  bilemiyorum Altan

Dylan Dog 72.ci sayının (çıkacak olan sayı) Martin Mystere 202 son sayının iç kapağında resmi var. (Küçük ölüm adlı macera) Dylan Doga devam edecekler. Mesaja cevap vermiyorlar anca telefonla bilgi alabiliyorsun.

OZAN BALIM

Eganba, Monster ve Lone Wolf and Cub 28 siparişimi epeyce beklettikten sonra temin edilemedi gerekçesi ile iptal etti. Yeni siparişe halen açık ama. Acayip bir durum...Bu