The New Avengers - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 28 Şubat, 2024, 13:51:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 01 Mart, 2024, 14:36:43House of M'e kadar olan ciltler okumuştum, bayağı iyiydi. Ama Avengers dağıldı hikayesi harbi çok çok iyi. Fiyatları bir açıklansın, ona göre karar vereceğim.

Fiyatı belirleyecek unsur kağıt tipi aslında; kuşe mi değil mi, kuşe ise sayfa sayısı çarpı 2TL gibi oldu artık :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Mart, 2024, 16:34:57Fiyatı belirleyecek unsur kağıt tipi aslında; kuşe mi değil mi, kuşe ise sayfa sayısı çarpı 2TL gibi oldu artık :)

Kuşe olur bence.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Forsythe

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Mart, 2024, 16:34:57Fiyatı belirleyecek unsur kağıt tipi aslında; kuşe mi değil mi, kuşe ise sayfa sayısı çarpı 2TL gibi oldu artık :)
Alıntı yapılan: Nightrain - 01 Mart, 2024, 16:48:37Kuşe olur bence.
İlk duyurdukları 4 ciltten en uzunu, (İngilizce ve Gerekli Şeyler baskısına göre) 168 sayfa olarak Avengers Dağıldı, en kısa olanı ise 104 sayfa olarak Sentry cildi, Marmara sitesinde şu an 104 sayfa etiketi 220 tl, 160 sayfa etiketi 280 tl, ya bu fiyatlarda çıkar yine ya da biraz daha artmış şekilde çıkar gibi, tabii ki de kuşe olarak :)

Animvader

Alıntı yapılan: Volrath - 01 Mart, 2024, 11:53:49Yaptıkları her şeye şükredin, ne verirlerse ona razı olun diyen olmadı? Ama her şeyin tekrar baskısı istenirken tekrar baskıya girebilecek bir hamle yapılmış, şimdi de bunun yerine kırmızı sırtlı bassaydı, yeni seri bassaydı denmiş. Kitleye hitap edilen bir işte bireylerin her istediği olamaz, mümkün değil.

Sonuçta ortada bir ürün var. Beğenirsen alırsın, beğenmezsen almazsın. Bazı şeyler bu kadar basit.

Tamam işte biz de onu diyoruz zaten. Bence ekonomik olarak da yanlış bir hamle. Mesela ben ve abim bu kitapları almayacağız çünkü çoktan okuduk kaldırdık rafa. Kafadan 20 yıldır DC ve Marvel adına Türkçe basılan her şeyi toplayan iki müşteriyi kaybettin yayıncı olarak.

Bu kitapları şimdi basmaya başlasalar zaten günümüzdeki yayın periyotlarıyla şu an ikinci elde satılandan daha pahalı olacakları %100. Benim tahminim gösterilen 4 kitap hızlıca basılır, satışlar az olacağı için de devamı uzun süre gelmez.

Agamotto

Yayınevi ve basımlardan bağımsız olarak Avengers Dağıldı ile başlayan ve Türkçe'de Kuşatmayla biten Bendis run'ı şahsen benim Marvel içerisindeki favori dönemlerimden biridir. Dönemi içerisinde bulunan eventler'de (İç Savaş, House of M, Gizli İstila gibi) hem çizgi romanlarda etkisini uzun süre sürdüren hem de filmler için de esinlenilen kaynaklar olmuştur. Avengers çok bilmeyen biri nereden başlayabilirim diye sorsa elimle göstereceğim seridir. Okumamış olan, okumayı düşünenlere de tavsiye ederim.

pizagor

Hayatı illa ya o ya diğeri keskinliğinde mi yaşayacağız arkadaşlar. Sadece yeni ciltler mi olmalı; eskilerin tekrardan basılması kayıp mı; İkisini birarada yürütemez miyiz peki? Yayınlanmışları artı hanemize koyup sadece yeni maceralara mı yelken açmalıyız? Bu mantıkla Felix'in Fantastik Dörtlü'nün Alfa'nın yayınladığı dönemi yeniden basması kötü mü oldu şimdi? Bu omnibus yerine Waid dönemi olabilirdi hiç okumadıklarımızdan mı demeliydik. Ya da hali hazırda dedik mi zaten. Bir Asterix'i, bir Red Kit'i tam set olarak bulamamak bana ne kadar saçma geliyorsa (ki bulunamıyor maalesef) bizde yayınlanmış bir Avengers ya da Örümcek Adam setini de bulamamak o kadar anlamsız geliyor. Bunlar taşıyıcı kolonlar yahu, eksikliği kabul görmez ki! Okur kitlesini de sadece kendimiz ve kendimiz gibilerden ibaret görme hatasına düşüyoruz sanki. Ben Bendis dönemini orijinalinden on sene sonra Türkçe olarak okudum sevdim ve benim onu okumaya başladığımda beş yaşında olan bir çocuk şimdi onbeşlerine yaklaşırken ve MCU'ya yeni girmişken çizgiroman referanslarından dolayı bu albümleri merak ediyorsa, okumak istiyorsa ona maalesef geç kaldın, keşke on yaş daha yaşlı olsaydın mı diyeceğiz; ya da git her daim türlü çeşit formatta bulabileceğin ingilizcesinden oku mu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Mart, 2024, 00:01:27Hayatı illa ya o ya diğeri keskinliğinde mi yaşayacağız arkadaşlar. Sadece yeni ciltler mi olmalı; eskilerin tekrardan basılması kayıp mı; İkisini birarada yürütemez miyiz peki? Yayınlanmışları artı hanemize koyup sadece yeni maceralara mı yelken açmalıyız? Bu mantıkla Felix'in Fantastik Dörtlü'nün Alfa'nın yayınladığı dönemi yeniden basması kötü mü oldu şimdi? Bu omnibus yerine Waid dönemi olabilirdi hiç okumadıklarımızdan mı demeliydik. Ya da hali hazırda dedik mi zaten. Bir Asterix'i, bir Red Kit'i tam set olarak bulamamak bana ne kadar saçma geliyorsa (ki bulunamıyor maalesef) bizde yayınlanmış bir Avengers ya da Örümcek Adam setini de bulamamak o kadar anlamsız geliyor. Bunlar taşıyıcı kolonlar yahu, eksikliği kabul görmez ki! Okur kitlesini de sadece kendimiz ve kendimiz gibilerden ibaret görme hatasına düşüyoruz sanki. Ben Bendis dönemini orijinalinden on sene sonra Türkçe olarak okudum sevdim ve benim onu okumaya başladığımda beş yaşında olan bir çocuk şimdi onbeşlerine yaklaşırken ve MCU'ya yeni girmişken çizgiroman referanslarından dolayı bu albümleri merak ediyorsa, okumak istiyorsa ona maalesef geç kaldın, keşke on yaş daha yaşlı olsaydın mı diyeceğiz; ya da git her daim türlü çeşit formatta bulabileceğin ingilizcesinden oku mu?
.
Alıntı yapılan: Vassago007 - 01 Mart, 2024, 12:11:51Bana göre sorun Marmara Çizgi genelinde başladıkları serileri devam ettirmeyip devamlı yeni serilere atlaması.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Animvader

Ben bu konudaki son mesajımı yazayım. Eğer seriyi okumayı düşünen, isteyen varsa şu an nadirkitap sitesinde 12 kitap tam takım 3250-3500 bandında var, kitap başına 270 tl falan yapıyor. Marmara basmaya başlayıp bitirene kadar ki o da eğer bitirirse toplam fiyat bunun en az iki katı olur gelecek zamlarla. O yüzden okumak isteyen hiç düşünmeden ikinci el setini edinsin, mükemmel bir seridir.

Forsythe

Nightrain

https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/new-avengers-cilt-1

AVENGERS DAĞILDI'NIN ARDINDAN NEW AVENGERS ORTAYA ÇIKIYOR!

Avengers, ekibin en eski üyelerinden birinin saldırısı sonucunda dağıldıktan sonra sinsi bir düşmanları, yokluklarından faydalanarak karanlık planlarını devreye sokuyor. Raft adındaki maksimum güvenlikli hapishanenin elektik sistemlerini bozması için Electro'yu tutuyor ve yüzlerce süper güçlü hain New York'un altını üstüne getirmeye başlıyor. Duruma müdahale edecek bir Avengers olmadığı için ortalığı kasıp kavuran hainleri ele geçirmek ve şehri kurtarmak için bir kısım kahramanın aniden ekip halinde hareket etmesi gerekiyor. Bu yeni ekip, savaşın en kritik anlarında Avengers'ın boşluğunu dolduruyor- onlar artık NEW AVENGERS!

Yazar Brian Michael Bendis ve çizer David Finch, seriyi paramparça eden Avengers Dağıldı hikâyesiyle Marvel hayranlarını şoke ettikten sonra New Avengers'la Marvel Comics tarihinde yepyeni bir sayfa açıyorlar. Wolverine, Captain America, Iron Man, Örümcek Adam ve Spider-Woman gibi çok sevilen karakterleri Luke Cage ve Sentry gibi huzur bozucu kahramanlarla ekip haline getiren New Avengers, klasik Avengers temasına 21. Yüzyıl'a uygun şekilde yeniden hayat veriyor.

Fiyat: 280 TL
Yazar: Brian Michael Bendis
Kağıt Bilgisi: Renkli, Kuşe
Basım Tarihi: Mart 2024
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 152 Sayfa
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/new-avengers-cilt-2-sentry

ENTRY'NİN GİZEMİ AÇIĞA ÇIKIYOR!

Avengers, dünyanın en güçlü kahramanının kimliğini bulmasına ve nereden geldiğini öğrenmesine yardım ediyor! Acaba bu bilgiler, yardım etmeye çalıştıkları adamın yok olmasına sebep olabilir mi?

Fiyat: 220 TL 
Yazar: Brian Michael Bendis
Kağıt Bilgisi: Renkli, Kuşe
Basım Tarihi: Mart 2024
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 104 Sayfa
Kitap Boyutları: 16 cm x 24 cm
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"