Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Nisan, 2021, 07:58:23
  İlk sayıdan başlamamalı bence. Böyle bir şey satışlara olumsuz etki yapar.

Katılıyorum belki o zaman tekrar juklia ya dönerim yoksa almam çünkü elimdeki seriyi uzun süre önce çıkarmıştım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Zeljko

Başka bir sitede teliflerin henüz alınmadığından bahsedildi. İnşallah hevesimiz kursağımızda kalmaz
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Nemo

Alıntı yapılan: Zeljko - 01 Mayıs, 2021, 14:54:37
Başka bir sitede teliflerin henüz alınmadığından bahsedildi.İnşallah hevesimiz kursağımızda kalmaz

Su an ceviride oldugunu biliyorum kardesim.

Not: yayinevinin sozcusu degilim.  Sadece bir Julia ve fumetti severim :) Amacim da bu mutlu haberi paylasmakti kendimce :)

Yine duyum alirsam buraya yazarim.
Özel Alfa Ajanı

Zeljko

Harika haberler bunlar...

Çevirmen vs. bunlar da belli mi acaba?Çok soruyorum biliyorum ama uzun zamandır aylık Julia hayali kuran bir delinin soruları olarak düşünürsen makul görebilirsin kardeşim  :)

darkwood

Anladığım kadarıyla henüz elle tutulur bir şey yok, yayınını bekleyip göreceğiz artık.
Darkwood Sakinleri..

çizgidüşler

Merhaba,

Sayın Dampyr den gelen soru üzerine açıklama yapmak istedim bu konuda.
Bu sene başında yaptığımız sözleşme teklifi sırasında bir adet Julia cildi için de teklif verdik. Gelen cevap bir başka yayınevinin bu seri için teklif verdiği şeklinde oldu.
Biz de teklifimizi geri çektik ve bu serinin bir başka yayınevi tarafından yayınlanmasına herhangi bir itirazımızın olmayacağını, hatta basılmasından mutlu olacağımızı belirttik.
Teklif veren taraf hakkında (ve diğer detaylar konusunda) herhangi bir bilgimiz yok, biz de forumdan öğrendik bunları.
Bir okuyucu olarak temennim; umarım yolları açık olur ve Julia okumaya devam edebiliriz.
Bu sene (döviz kurlarındaki sürekli değişiklik sebebiyle) yıllık tek sözleşme yerine birkaç sözleşme yapmayı tercih ediyoruz. İlk sözleşmede yaklaşık 10 Teks, 3 veya 4 Zagor, 1 adet Nathan Never ve 1 adet Lukas cildi alındı. Yıl içinde elimizdeki telifleri alınmış kitaplar yayınlandıkça yenileri alınacak ve her sözleşmeye Teks ve Zagor dışında birkaç tane diğer serilerden de cilt eklemeye çalışacağız. Lukas'ı tamamlayacağız, Adam Wild ve diğerleri konusunda emin değilim, gidişata göre karar vereceğiz.
Durum özetle bundan ibaret.

Kolay Gelsin

DAMPYR

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 03 Mayıs, 2021, 07:57:33
Merhaba,

Bu sene başında yaptığımız sözleşme teklifi sırasında bir adet Julia cildi için de teklif verdik. Gelen cevap bir başka yayınevinin bu seri için teklif verdiği şeklinde oldu.
Biz de teklifimizi geri çektik ve bu serinin bir başka yayınevi tarafından yayınlanmasına herhangi bir itirazımızın olmayacağını, hatta basılmasından mutlu olacağımızı belirttik.
Teklif veren taraf hakkında (ve diğer detaylar konusunda) herhangi bir bilgimiz yok, biz de forumdan öğrendik bunları.
Bir okuyucu olarak temennim; umarım yolları açık olur ve Julia okumaya devam edebiliriz.
Bu sene (döviz kurlarındaki sürekli değişiklik sebebiyle) yıllık tek sözleşme yerine birkaç sözleşme yapmayı tercih ediyoruz. İlk sözleşmede yaklaşık 10 Teks, 3 veya 4 Zagor, 1 adet Nathan Never ve 1 adet Lukas cildi alındı. Yıl içinde elimizdeki telifleri alınmış kitaplar yayınlandıkça yenileri alınacak ve her sözleşmeye Teks ve Zagor dışında birkaç tane diğer serilerden de cilt eklemeye çalışacağız. Lukas'ı tamamlayacağız, Adam Wild ve diğerleri konusunda emin değilim, gidişata göre karar vereceğiz.

Kolay Gelsin

Soruma Cevap veren İlker Beye Forum Adına çok Teşekkür ederim.Günümüz Koşullarında Elbetteki Satan, Kar getiren bir yayını yayınlamak bi yayınevinin amacı olması Gayet normaldir.Döviz kurlarının ülkemizde devamlı değişmesi sizin teliflerinizide etkiliyo bu yüzden  her yayını sonuna kadar düzgün yayınlıyamıyorsunuz bunda çok haklısınız.2013-2014 sizin yılınızdı bize birçok yayın kazandırdınız.Keşke hep bu böyle sürseydi.ama ne yazıkki olmadı Nasip Değilmiş .onun için sizi Dampry konusunda zorlamıyacağım.Juliaya gelirsek birçok yayınevi bu yayını sürdürebilği kadar sürdürmeye çalıştı,sizin katkılarınızla 75inci sayıya kadar geldik .Dilerim Bu yeni yayınevinin satışları iyi olurda sürekli her ay yayınlarlar.Hep söylediğim gibi Fumettiyi Unutturmayıp ,Fumetti sevenlere hala bir yayın kazandırmaya çalışan Yayınevleri iyiki varsınız...

kırkambar

Dampyr'e sessiz sedasız veda ettik gibi görünüyor?

seastar1000

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 03 Mayıs, 2021, 07:57:33
Merhaba,

Kolay Gelsin

Sayenızde bir sürü kitapla buluştuk Kulvar değiştirmenizdeki zaruretleri anlıyoruz umarım bol kazançlı günleriniz olur

Zeljko

Alıntı yapılan: kırkambar - 03 Mayıs, 2021, 13:24:57
Dampyr'e sessiz sedasız veda ettik gibi görünüyor?

Belki bu veda başka bir merhabaya yol açar belli mi olur

hellion

Alıntı yapılan: Zeljko - 03 Mayıs, 2021, 14:27:22
Belki bu veda başka bir merhabaya yol açar belli mi olur

Ne kadar doğru bilmiyorum ama birkaç sene önce Lal Kitap'ın Dampyr ile ilgilendiğini ve yayınlamak istediğini duymuştum. Açıkçası aylık düzende Lal yayınlasa harika olur. Her iki elimin işaret ve orta parmaklarımı çapraz yaptım, bekliyorum.  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hellion - 03 Mayıs, 2021, 16:42:47
   Ne kadar doğru bilmiyorum ama birkaç sene önce Lal Kitap'ın Dampyr ile ilgilendiğini ve yayınlamak istediğini duymuştum. Açıkçası aylık düzende Lal yayınlasa harika olur. Her iki elimin işaret ve orta parmaklarımı çapraz yaptım, bekliyorum.  :)
Dylan Dog'un Yanına Bi Dampyr Yakışır doğrusu Önce bi Julia Düzene girsinde

Zeljko

Geç yaşta Premier League yapan Tugay Kerimoğlu orada Türkiyedekinden daha iyi performans sergilediğinde kendisine şu sözler söylenmiş ""Değişik bir tarz ve marifetin varsa, bunu sergilemek için, bazen kariyerinin fazlaca ileriki bir kısmına ve olgunluğuna, ve o dönemde efsane olacağın takıma ve şartlara gelmen gerekir"

Belki de Julia ve Dampyr için de benzer bir durum olacak,hepimizin öncekinden daha memnun olacağı bir döneme gireceğiz.Bakalım...

Kndzali

Herkese merhaba, julia nın yayın tarzı bence örnekle şöyle olmalı , Nasıl Dylan Dog sırasıyla AD, Rodeo, Hozcomic, ve Çizgi Düşler de basıldıysa aynı şekilde kaldığı yerden Julia da. Çift sayı olarak. Ve numarası çD leri takip ederek yayınlanmalı. Öylesine böylece büyük sempati toplar. Brendon'u hatırlayın, ÇD Brendonu, Lilith' İ 1001 Roman'ın kaldığı yerden aynı formatta yayınlamıştı. Pek te yakışmıştı. Yeni başlayanlar eski sayıları piyasadan bulurlar. Şahsen 75 sayı beklemek istemem.

OZAN BALIM

Çizgi Düşler'in cevabından anlıyoruz ki, Mylos öyle veya böyle yayımı devam eden bir seride yayımcısının haberi olmadan sıradaki sayının teklifini almış. Bu pek hoşuma gitmedi açıkçası. Doğru bir yöntem değil. Belki Çizgi Düşler zaten kar beklentisi olmayan bu yayın için bu durumu önemsememiş olabilir ama bu yola başvuran bir yayınevi diğer kar getiren yayınlara da el atabilir ki hukuki olarak buna bir engel de yok. Hoş bir durum değil...