Bunları arıyorum (BattlehammeR)

Başlatan battlehammer, 16 Ağustos, 2023, 15:23:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

Dostlar, yoldaşlar, Romalılar!

(üst edit: ilan güncel, bunları halen arıyorum -5 nisan 2024)

Uzun zamandır aradığım çizgi romanlar var!
Özellikle Spider-Man'leri bulamıyorum, hele bir bakın arşivlerinize, yanlışlıkla fazladan aldığınız, elden çıkarmak istediğiniz, hani olur ya, bir buldurun lütfen.

Amazing Spider-Man Cilt 4 - Kraven'in İlk Avı - Marmara Çizgi
Amazing Spider-man Cilt 7 - Ölüm ve Randevu - Marmara Çİzgi
Amazing Spider-Man Cilt 13 - Black Cat'in Dönüşü - Marmara Çizgi

Yeni Martin Mystere Lal Kitap Bonelli Comics Sayı 001 Karındeşen Jack'ın Dönüşü
Yeni Martin Mystere Lal Kitap Bonelli Comics Sayı 146 Gelecekte Yaşayan Adam

Titana Saldırı 26. Cilt - Hajime İsayama
Titana Saldırı 27. Cilt - Hajime İsayama
Titana Saldırı 28. Cilt - Hajime İsayama

Manara - Venedikli Üstat - 1. kitap - HP & Giuseppe Bergman - Parantez Yayınları
Deadpool X Dracula - Gerry Duggan Brian Posehn

Bir de uzun süredir aradığım kitaplar listesinden bir iki önemli Entry:

Micromegas - François Marie Arouet Voltaire, Kırmızı Kedi Yayınları Babil Kitaplığı no: 16
Stalin Eserler Cilt 16 – J.V. Stalin (inter Yayınları)
Bursa'daki Kaynana Cinayetlerinin Sırları - Mehmet Oymak
Siber-Marx: Yüksek Teknoloji Çağında Sınıf Mücadelesi – Nick Dyer-Witheford
Kan Kitapları 1 - Clive Barker
Kan Kitapları 2 - Clive Barker
Kan Kitapları 3 - Clive Barker
22/11/63 - Stephen King

son olarak da aradığım dergiler:

Komün Dergi 1, 7, 8, 9...
Atılgan Bilimkurgu Dergisi 6, 10, 14
Hortlak Dergi 16. sayı
Çapa Çizgi Roman sayı 9
Kopuş sayı 7
64 ler dergisi  28, 37, 39, 40, 42, 43, 47, 51 harici sayılar
Commodore Amiga Dergisi eksik sayılar: 1, 2, 6, 8
Commodore Dergisi  49, 62, 66, 79 harici sayılar
Amiga Dergisi 4, 11 harici sayılar
Amiga Dünyası 5, (9), 10, 24, (27) harici sayılar
Gameshow (95-96) eksik sayılar: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 19
Gameshow (97-98) eksik ayılar: 26, 27, 30, 33, 34, 35, 37, 40
Gameshow (99-01) eksik sayılar: 65

Satılık, takaslık, bir şekil istiyorum bunları. Takas ile ilgilenenler için en altta da bir döküman bırakıyorum. İçinde hem şu an takasta/satışta olan kitaplarımın fotoğrafları ve listesi, hem de aradığım bütün kitapların listesi var. Soru sormaktan, mesaj atmaktan çekinmeyin lütfen. Öpüyorum(?)

https://docs.google.com/document/d/1AWhR_PhEqEOlNx0Iy35VHuMIhBwChEjEV0AeK0udTcw/edit?usp=sharing

TKnKT

Alıntı yapılan: battlehammer - 16 Ağustos, 2023, 15:23:08Bursa'daki Kaynana Cinayetlerinin Sırları - Mehmet Oymak

Zerre fikrim olmadan böyle bir kitap olduğunu öğrenince ben de istemeye başladım. Bir de Hortlak 16 elimde fazladan var diye hatırlıyorum. Çünkü ikişer ikişer alıp bi seti şahsi cilt yapmıştım. Lakin arşiv bulunduğum şehirde değil. Olur da arşivi kontrol edene kadar gönderen olmazsa benden bir forum hatırası ulaştırırım size

"The man who opens topics faster than his shadow"

battlehammer

Alıntı yapılan: TKnKT - 16 Ağustos, 2023, 18:52:18Zerre fikrim olmadan böyle bir kitap olduğunu öğrenince ben de istemeye başladım. Bir de Hortlak 16 elimde fazladan var diye hatırlıyorum. Çünkü ikişer ikişer alıp bi seti şahsi cilt yapmıştım. Lakin arşiv bulunduğum şehirde değil. Olur da arşivi kontrol edene kadar gönderen olmazsa benden bir forum hatırası ulaştırırım size

Ya bu çok enteresan bir kitap. Hayatımda ilk kez gittiğim bir şehirde, ayarsız biçimde sarhoşken tanıştığım ve evinde kaldığım birinden duydum ben bu kitabı bir iki yıl önce. Sabahın beşine kadar bana Mehmet Amca anlatıldı, aşırı sürreal bir geceydi :D Meğer şehir efsanesi gibi bir şeymiş, sonradan sözlükte başlığını vs de okudum. Yazarı Mehmet Amca, mankurtlaştırmak vs gibi laflar eden tuhaf biri. Adam büyük ihtimal şizofreni hastasıymış, kaynanasının mistik bir örgütte olduğuna, kendisine çeşitli komplolar kurduğuna inanıyor. 2013te ölü bulunmuş ayrıca Mehmet Amca. Aklımı yitireceğim, hikayeye bak. BENİM BU KİTABI BULMAM LAZIM :)

Hortlak 16'yı buldum var sayıyorum bu arada kendimi, hehehe, teşekkür ederim :)

noir

Spider-Man'ler için dolap veya nadirkitap.com'a baktınız mı? Bu iki yerde bulma ihtimaliniz var ancak çok yüksek fiyat isterler böyle bulunmayan çizgi romanlara.

kırkambar

Elbette ilk olarak oralara bakılıyor ancak o tip yerlerde abartılı fiyatlar var. Burada insanlar makul fiyatlara birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Mesela ben bir süredir Büyülü Rüzgar sayı elliyi arıyorum. Nadir'de 100 bilemediniz 150 liralık bu kitaba 1000 lira istiyor bir yer.

Rossi

Nadirdekiler kafayı yemiş. Oradan çizgi roman alınmaz.

battlehammer

Evet, düzenli tarıyorum Nadir'deki sahafları. Zaten spesifik bir kitap arayınca ister istemez düşülüyor oraya. ama Nadir'de satıcıların büyük çoğunluğu az olan kitapları toplayıp astronomik fiyatlara satmaya çalışıyor. Yukarıda listelenen kitaplardan bazılarına 1000 lira isteyen var mesela. 1000 lira Türkçe Spider-man çizgi romanına vereceğim günün gecesinde lütfen beni direğe bağlayıp yaksınlar.

Az sayıda makul fiyatla kitap satan sahaf var nadir'de, onları da düzenli olarak takip ediyoruz çoğumuz zaten.

Volrath

meraktan şöyle bir nadir'de dolandım ve kırmızı sırtlı tam setimi rutubet korumalı bir kasaya koymaya karar verdim.

battlehammer

Alıntı yapılan: Volrath - 17 Ağustos, 2023, 13:36:30meraktan şöyle bir nadir'de dolandım ve kırmızı sırtlı tam setimi rutubet korumalı bir kasaya koymaya karar verdim.

hahah, yarın öbür gün eve hırsız girse benden bilinecek demek :)

Volrath

Alıntı yapılan: battlehammer - 17 Ağustos, 2023, 16:20:50hahah, yarın öbür gün eve hırsız girse benden bilinecek demek :)

yok canım, sorumlu belli de olacak o kadar yayından kalktı işte maalesef  ;D

noir

Ben kırmızı sırtlı seriye sırf bu yüzden başlayamadım  :'( Ama ne yazık ki baskısı tükenen çoğu çizgi romanın tekrar baskı yapması içinde bulunduğumuz koşullarda pek mümkün değil. Böyle olunca eline nadir sayıları geçiren 1 birimlik şeye 10'da 100'de isteyebiliyor. Başka alınabilecek yer de olmuyor bunu da bilerek bu fiyatları koyuyorlar.