Kim Kazanır? (2015)

Başlatan xmenac, 10 Nisan, 2015, 20:08:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Superman 16'ya 5 kazandı.

Sıradaki ankette Batman ile Flash (Barry Allen) karşı karşıya geliyor.

Nightrain

Batman tabii ki. Diğer türlü imkanı yok. ;) Batman'da herkesi alt edecek bir şey mutlaka vardır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

@Serhan

Hayır !! Olamaz ya :( :(
Ben oy kullanamayacağım :(  :'( :'(

dean

Batman'in Flash'ı yenmesi ?

Çizgi romanlarda hikayeyi yazan kişi kimi kazandırmak isterse bir yol bulur onu kazandırır. Bu gözler Iron Man'in Magneto'yu yenmesi The Thing'in su altında Namor'u yenmesi gibi saçma şeyler de gördü. Dc Comics yaratıcı ekibinde de bu durum var işte. Batman yıllarca ellerindeki en önemli karakter oldu ve olmaya devam ediyor. (Popüler karakterler listesi yaptığımız Dc'nin karakter popüleritesi Marvel'ın altında kalıyor. Ellerinde küresel çapta herkesi bildiği iki karakter var Batman ve Superman. Belki önümüzdeki gelecek filmler bunu değiştirir. Dc'nin diğer karakterleride popüler olur o ayrı.)

Kendi Dünyası içinde yani kendi çizgi romanlarında düşmanları itibari ile düşünürsek Batman'in özel güçleri olmadan villainları ile mücadelesi mantıklı. Zaten düşmanlarının güç skalasıda kendisine uygun. Ama iş Dc'nin Batman'i Universe'ün de kullanmasına gelince bence işler ciddi anlamda bozuluyor. Batman'i Dc Comics yetkilileri olması gerektiğinden çok çok daha fazla güçlü göstermeye çalışıyor ve bunu da başarıyorlar. Çalıyorlar ama çalışıyorlar gibi bir mantık oluşturmuşlar. Batman hazırlıklıysa herkesi yener.

Benim Batman ile ilgili en sevmediğim şey bu işte. Batman hazırlıklıysa Superman'i yener. Batman hazırlıklıysa Flash'ı yener. Batman Hazırlıklıysa hızınıda alamamışsa Marvel'a sıçrar, orada Thanos'u yener. Hatta durmaz Galactus'u yener. Öyle gider. Acaba bu Batman'in kudreti mi ? Yoksa Dc Comics'in elindeki popüler karakter sayısının azlığından dolayı hiç durmadan Batman'e abanması mı ?

Bi'de şöyle düşünmek lazım. Hep deniyor ya Batman hazırlıklıysa diye. E peki Superman hazırlıklıysa ne olacak ? Flash hazırlıklıysa ne olacak ? Aquaman hazırlıklıysa ne olacak ? Sadece hazırlanma hakkı Batman'in sanki. Bu yüzden hiçbir zaman The Dark Knight Returns hikayesini de sevemedim. Batman'in Flash'ı yenmesi gibi bir durumuda kabul edemem. Kendi gücü aralığında olan karakterlerle dövüşünü hatta kazanmasını kabul ederim. Ama Superman'ler felan yazar kadrosunun kaleminin ayarını bilmemesidir.

Not; Yazım Batman'i seven arkadaşlara değildir.

V

Şebeklik  yapmaz ise Flash
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Tam teçhizatlı Batman işi götürür, Flash'ın ise bu kadar teçhizata karşı bir teknoloji üretebilmesi için bütçesi yetmez.   ;D
Darkwood Sakinleri..

xmenac

Batman 13'e 9 kazandı.

Sıradaki ankette Silver Surfer ile Doctor Strange karşı karşıya geliyor. Turnuvanın favorilerinden olan bu iki isimden biri çeyrek finalde veda edecek. :)

Chuck

Güç olarak kimin kazanacağını bilmiyorum ama Silver Surfer'i daha çok sevdiğim için ona oy verdim. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

köstebek

Flash farkı azaltmaya başlarken, yenik sayılmış... Şaibe var gibi...

xmenac

Anketi sonlandırırken çelişkide kaldım aslında oy farkı yakın mı değil mi emin olamadım ama toplamda 20 oyu geçince, bu saatten sonra Batman 4 sayılık farkı kapattırmaz diye düşündüm. ;D

Şaka bir yana, anket açılışından sonra yaklaşık 12 saat geçince genelde sonlandırıyorum anketi. 1 veya 2 sayılık farklar olduğunda biraz daha bekliyoruz. :D

lemazmatik

Alıntı yapılan: dean - 29 Mayıs, 2015, 13:26:37
Batman'i Dc Comics yetkilileri olması gerektiğinden çok çok daha fazla güçlü göstermeye çalışıyor ve bunu da başarıyorlar. Çalıyorlar ama çalışıyorlar gibi bir mantık oluşturmuşlar. Batman hazırlıklıysa herkesi yener.

Benim Batman ile ilgili en sevmediğim şey bu işte. Batman hazırlıklıysa Superman'i yener. Batman hazırlıklıysa Flash'ı yener. Batman Hazırlıklıysa hızınıda alamamışsa Marvel'a sıçrar, orada Thanos'u yener. Hatta durmaz Galactus'u yener. Öyle gider. Acaba bu Batman'in kudreti mi ? Yoksa Dc Comics'in elindeki popüler karakter sayısının azlığından dolayı hiç durmadan Batman'e abanması mı ?

Bi'de şöyle düşünmek lazım. Hep deniyor ya Batman hazırlıklıysa diye. E peki Superman hazırlıklıysa ne olacak ? Flash hazırlıklıysa ne olacak ? Aquaman hazırlıklıysa ne olacak ? Sadece hazırlanma hakkı Batman'in sanki. Bu yüzden hiçbir zaman The Dark Knight Returns hikayesini de sevemedim. Batman'in Flash'ı yenmesi gibi bir durumuda kabul edemem. Kendi gücü aralığında olan karakterlerle dövüşünü hatta kazanmasını kabul ederim. Ama Superman'ler felan yazar kadrosunun kaleminin ayarını bilmemesidir.

Birilerinin bunları demesi gerekiyordu ayakta alkışlıyorum  :D

Bu arada 12 saat fazla sık bir aralık sanki bi' ara günde 1 yapıyorduk bence daha iyiydi.

xmenac

Günde bire çevirelim o halde tekrar. Zaten bugünkü anket için de beklememizde yarar var gibi gözüküyor ;D

Anketlere katılım oranını da göz önünde bulunduruyorum anketi sonlandırırken, örneğin ilk üç turda katılım ortalamaları şöyleydi:
İlk turda 32 eşleşme vardı, her bir eşleşme için ortalama olarak kullanılan oy sayısı yaklaşık olarak 16'ydı.
İkinci turda 16 eşleşme vardı, her bir eşleşme için ortalama olarak kullanılan oy sayısı yaklaşık olarak 21'di.
Üçüncü turda 8 eşleşme vardı, her bir eşleşme için ortalama olarak kullanılan oy sayısı yaklaşık olarak 20'ydi.

İlk turu bir anlamda eleme turu olarak yaptığımız için kimi anketler büyük farklara ulaştığı için erken sonlandırıldı. O yüzden ortalama olarak diğer turlardan biraz daha düşük olduğunu düşünüyorum. İkinci turda da Superman - Hulk eşleşmesi gibi çok sayıda katılımın olduğu anketler vardı, durum böyle olunca üçüncü turdan daha yüksek bir katılım oranı olmuş.

Bir tur öncesindeki ortalamayı yakalayan anketlerde oy farkı da çok yakın değilse genelde sonlandırıyorum. Tabii anında farkedemediğim, bu nedenle oy farkının çok açıldığı veya toplam oy sayısının arttığı anketler de mevcut. ;D

Eşleşmelerle ilgili hususu da merak edenler vardır belki, izah edeyim o nedenle. İlk üç turdaki eşleşmelerde, gerek çizgi romanlarda gerekse çizgi roman sohbetlerinde karşılaştırılan isimlere yer verdim. Bazı eşleşmeler biraz alakasız oldu ama popüler isimlere yer vermek için mecburen bu şekilde yer verebildim. Çeyrek finalden itibaren de tesadüfi bir şekilde belirledim eşleşmeleri.

rumar80

The Doc is in the house

köstebek

Gezegen yiyici Galactus'un adamına, bırakın dövmeyi yamuk yapmaya kalkacak yiğit var mıdır acaba, tüm alternatif âlemlerde...