Zagor Çizerleri

Başlatan caretta, 26 Nisan, 2016, 23:04:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Çizimler gayet güzel...beğendim..
Esse Gesse Hayranı...

Saki

Barison benim cok begendiğim bir çizer, karanlık atmosferini seviyorum..

hanac

Başlık içindeki çizerlere ait bilgiler güncellenmiştir;

Aşağıdaki örnek gibi:

Şu ana kadar çizdiği Zagor Maceraları;

Zagor Ana Seri 605 606 657 658 659
Maxi Zagor 31
Renkli Zagor 11

Toplam Albüm: 7

Ayrıca ufak tefek bilgiler de eklenmiştir.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 29 Aralık, 2021, 07:46:27
Toplam Albüm: 7

Bu kriter gözönüne alınırsa, en çok Zagor çizenler

243  Gallieno Ferri
159  Franco Donatelli   
46   Francesco Gamba
44   Alessandro Chiarolla   
43   Marco Verni   
40   Raffaele della Monica   
38   Marco Torricelli   
36   Gianni Sedioli   
32   Mauro Laurenti   

Saki

Hasan, baştan sona kadar Zagoru şimdiye kadar kaç kişi çizmiştir belli mi. 40 aşıyor mu?

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 30 Aralık, 2021, 14:46:03
Hasan, baştan sona kadar Zagoru şimdiye kadar kaç kişi çizmiştir belli mi. 40 aşıyor mu?

Toplam 65 kişi var.

Orontes81

Yaşlanıncaya kadar ferri bence.Zagor u zagor yapan o..

Saki

Peki eskiden sadece beş kişi işi götürğyordu. Ferri, Donatelli, Gamba, Bignotti ve Segna. Yeni zamanlarda ise bukadar çok çizer. Neden? Speciale, Maxi, Almanah, Gigante, Renkli Zagorlarin dahi çiktıkları için mi, pek sanmam..

orhan şafak

Ferriye en yakın ve en güzel çizimler bence Marco Verni'nin çizimleri.

Saki

Eski çizerlerden hemen sonra gelen Pepe çizimleri çok hoşuma gidiyor.

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 30 Aralık, 2021, 16:35:35
Peki eskiden sadece beş kişi işi götürğyordu. Ferri, Donatelli, Gamba, Bignotti ve Segna. Yeni zamanlarda ise bukadar çok çizer. Neden? Speciale, Maxi, Almanah, Gigante, Renkli Zagorlarin dahi çiktıkları için mi, pek sanmam..

Aynı soruyu 3 yıl öncede sormuşsun Saki  :)

O zaman aşağıdaki cevabı vermişim

http://altinmadalyon.com/altin/zagor-maceralari/zagor-cizerleri/msg194642/#msg194642

Vassago007

Nedense 28 sayı yayınlanan Yeşil tay serisini çok severim 10 larca kez okumuşumdur. Birbirinden güzel maceralar peşi sıra yayınladı Kehanetin sonu gelmedi diye karalarda bağladım o zaman. Donatellinin olgunluk çağları, Pepenin eşşiz çizgileri vardı.   

Saki

Aynı soruyu üç yıl evvel sormuşum  demek Hasan, hem de cevabını bilerek, öyle kötü Zagor çizerleri gördüm ki içimde dert olmuş bu mesele, çok şükür iyileri da var, neyse bir kaç yıl sonra belki yine sorarım  :)

Saki

Şunu da ilave edeyim, yaşadığım yerde Zagor-Te -Nay severler bir facebook grubuna üye oldum, 1000 kişilik bir grup bizlerin yaşında ve hemen hemen hepisi ex Yu da çıkan Zagorları paylaşıyorlar ve onları hala okuyorlar. Nostalji çok belirgin.

Kinowa59

Çizgi roman sevdalısı değerli dostlarımızın  yeni yılını kutluyorum. Umutsuz olsam da, ekonomik krizlerin olmadığı mutlu, müreffeh bir ülkede yaşama dileklerimle.