Rick and Morty - Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 20 Temmuz, 2018, 21:59:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Bu ay içinde Marmara Çizgi'den çıkacakmış.

kedidiro

Güzel haber. Cok iyi bir yetişkin animasyonu olduğunu biliyorum. Büyük kızım fanıdır. Ancak aklıma takılan bir şey var. Çizgi filmi izleyen kitle çizgi romanın da alıcısı oluyor mu? Orneğin bir dönem simpsonlar yayınlanmıştı. Acaba satıs rakamları yayıncısını mutlu etti mi? Dilerim yolu açık olur. Kazansınlar ki arada bağımsız yayinlar basacak bütçe olussun

Harun Ça

Rick and Morty genç nesil arasında oldukça popüler. Simpsons'a nazaran daha çok satacağını düşünüyorum. Bir de animasyonu izleyenlerde yeni bölümler, hikayeler için büyük bir açlık var ve yeni sezonu beklerken çizgi romanı bu açlığı dindirecek alternatif olarak görülebilir diye düşünüyorum. Marmara iyi bir tercih yapmış.

gamlıbaykuş

İlk sezonun daha 4 bölümünü izleyebildim. Fikirlerim tam olarak oturdu diyemem. İlerleyen bölümlerle belki daha da güzelleşiyordur. Rick tam bir çılgın bilim adamı, severim böyle tipleri. Hayal dünyası çok geniş bir çizgi film. Kitaplar nasıl acaba? Orijinalden takip etmiş kimse var mı forumda?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

noir

İzlemeyen varsa öneririm oldukca farklı bir çizgi dizi, özellikle yetişkinlere yönelik( hatta bence 18 yaş sınırı olmalı). Çizgi romanı acaba benzer mi dizisiyle bilen okuyan var mı? Eğer öyleyse düşünmeden alırım  ;D

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: noir - 04 Ağustos, 2018, 14:44:30
İzlemeyen varsa öneririm oldukca farklı bir çizgi dizi, özellikle yetişkinlere yönelik( hatta bence 18 yaş sınırı olmalı).

Dizisi için bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10635.0.html

ferzan

Korkum şudur ki, bu tarz diziden çizgi romana eserlerin kapakları öyle bir tek tiplikte oluyor ki dizinin hayranı bile gördüğünde ''Amaaan, dizisini izliyorum ya, çizgi romanına ne hacet..'' diyebiliyor sanıyorum...Dizisi çok daha kolay ulaşılabilir durumdayken, çizgi romanına öyle aman aman rağbet edileceğini düşünmüyorum...Sözleşmiş gibi de hep benzer mantıkta kapaklarla çıkıyor Simpsons olsun, başka bir örnek olsun...

Ben Rick and Morty 'i hiç izlemedim ama çizgi romanını alırım...Belki çizgi romanı sayesinde dizisine de başlarım ama Allahaşkına bu tarz eserlerin çizgi roman kapakları tam anlamıyla çizgi roman kapağı gibi olsun, dizinin ardılı görünümünde alelade ve emsallerinin izinden giden kapaklarla olmasın...Bu konuda Marmara Çizgi 'nin yapabileceği bir şey elbette yok, sözüm onlara değil kesinlikle...

Umarım ortalama bir çizgi roman satışının üzerinde rağbet görür...Ve yine umarım yukarıdaki gibi ya da Simpsons 'da olduğu gibi bir kapakla basılmaz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

alan ford

Benim tek endişem sansür. Şahsen Marmara'ya bu konuda güvenmiyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Varyant kapakları illa ki vardır. Kapak değişimine girmezler mi acaba?

darbove

Tek korkum periyot. 3 cilt 3 cilt gittiğinden hangi seriler için cilt geleceğini kestirmek zor. Gazı bitmeden basılması ve aranın açılmaması lazım. Okuyucu okuduğunu unuttuktan sonra cildi almaya çekiniyor doğrusu.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

Alıntı yapılan: ferzan - 04 Ağustos, 2018, 21:50:26
    Korkum şudur ki, bu tarz diziden çizgi romana eserlerin kapakları öyle bir tek tiplikte oluyor ki dizinin hayranı bile gördüğünde ''Amaaan, dizisini izliyorum ya, çizgi romanına ne hacet..'' diyebiliyor sanıyorum...Dizisi çok daha kolay ulaşılabilir durumdayken, çizgi romanına öyle aman aman rağbet edileceğini düşünmüyorum...Sözleşmiş gibi de hep benzer mantıkta kapaklarla çıkıyor Simpsons olsun, başka bir örnek olsun...

Ben Rick and Morty 'i hiç izlemedim ama çizgi romanını alırım...Belki çizgi romanı sayesinde dizisine de başlarım ama Allahaşkına bu tarz eserlerin çizgi roman kapakları tam anlamıyla çizgi roman kapağı gibi olsun, dizinin ardılı görünümünde alelade ve emsallerinin izinden giden kapaklarla olmasın...Bu konuda Marmara Çizgi 'nin yapabileceği bir şey elbette yok, sözüm onlara değil kesinlikle...

Umarım ortalama bir çizgi roman satışının üzerinde rağbet görür...Ve yine umarım yukarıdaki gibi ya da Simpsons 'da olduğu gibi bir kapakla basılmaz...

Ben de tam tersini düşünüyorum. Bu çizgiromanın hedef kitlesi esasen çizgi dizisini izleyen kişiler olacağı için kapağından iç sayfa çizimlerine - panel tasarımlarına kadar çizgi filminden ayrı düşünülmemesi gerekir. O yüzden dizinin takipçilerine sormak lazım, bu kapak Rick and Morty'nin ruhunu yansıtmakta mıdır diye. Yansıtıyor ise doğru bir iş yapılmıştır, artık üç - beş çizgiroman okurunun durumu idare etmesi gerekir. Çizgiroman tayfası için Scott Campbell'a bir kapak çizdirmek Achie'nin elli yıllık çizgisini değiştirmesi benzeri bir etki yaratır burada, hedef kitle 'bu ne ya, ne oldu bizim Rick and Morty'mize!' deyip ortamdan usul usul uzaklaşabilir...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Keşke Futurama'nın çizgiromanları da basılsa ülkemizde.

gamlıbaykuş

Jim Lee' ye, Alex Ross' a, Fabok' a vs. Rick and Morty kapağı çiz demeye gerek yok zaten. Yani şaheser nitelikte kapakları kaldıracak bir yayın değil -kötüleme amaçlı söylemiyorum bana absürt geldiği için söylüyorum- ama daha albenili çizilse güzel olur. Her çizgi roman bunu hak eder.