Zagor Piu - Daha fazla Zagor

Başlatan Nemo, 08 Mayıs, 2021, 21:18:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Zagor Maxi serisi 41. sayi ile isim degistirip Zagor Piu olmus.
Album icinde hem Zagor Piu sayi 1, hem Maxi 42. sayi ibaresi mevcut.

Özel Alfa Ajanı

Kinowa59

Zagor PIU Cilt 3 , Darkwood hikayeleri 5 tam maceranın ilk ikisini bugün, tamda Zagor evrenine yakışan yağmurlu, rüzgarlı ve kara bulutlarla donanmış bir ortamda okudum. İlk iki hikâyenin de çizeri,  ilk kez karşılaştığım çizerler. Çizimler farklı ve göz alıcı derecede etkileyici. Maceralarda klasik seri No 81 ve 16 ciltlere göndermeler var. Kurt adam, bu sefer daha ilginç bir şekilde karşımıza çıkıyor. ( Bu kadarını söyleyeyim ) Zagor tutkunu dostlar, bu seriyi takip ediniz. Maxi serinin devamı olduğu halde, Maxi seriden çok daha farklı, çok daha güzel.

YzbVolkan

Renkli Zagordan haber var mı Bayram bey?
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Merhaba sayın yzbvolkan. Renkli Zagor serisinin telif haklarının hangi yayıncılık ta olduğunu bilmiyorum. Bu arada, Zagor PIU Cilt 3 kapağında 5 tam hikâye yazdığı halde, okuduğumuzda 4 tam hikâye olduğunu görüyoruz.

Kuzgun

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 05 Nisan, 2023, 17:43:20Merhaba sayın yzbvolkan. Renkli Zagor serisinin telif haklarının hangi yayıncılık ta olduğunu bilmiyorum. Bu arada, Zagor PIU Cilt 3 kapağında 5 tam hikâye yazdığı halde, okuduğumuzda 4 tam hikâye olduğunu görüyoruz.

Öykü içinde öykü tekniği ile hazırlanmış bir macera. Ana macera "Avcılar Toplantısı". Öteki dört macera (Dolunay Canavarı, Bir Noel Şarkısı, Lanetli Bölük, Hayaletli maden), ana macera olan "Avcılar Toplantısı"nın içinde, yeni avcı Rupert'e anlatılıyor. Özgün İtalyan kapağında da 5 macera olarak belirtilmiştir.

Kinowa59

Sayın kuzgun dostumuza doğru ve aydınlatıcı iletisi için çok teşekkür ediyorum. İletisinin altındaki " beğen " butonuna tıklıyorum .

Kinowa59

Zagor PIU 3 cildinin üçüncü hikayesi "lanetli bölük," çok çok eskilerde kalan, klasik seri Zagor'un "kara kurtlar" macerasını anımsattı bana. O hikâyede Zagor bir askerle dövüşürken silaha sarılıp subayı öldürüyordu. Bu hikayede de delirmiş bir asker tarafından esaslı bir dayak atılıp  boğazlanırken alttan silahı ateşleyip kurtuluyor.

Kuzgun

Zagorsever olarak kendime özgü bir Zagor veritabanım var (tabi eksiklerle dolu). Bu sayının da kendimce küçük özetlerini not almıştım. Akşam eve gittiğimde ilgilenen arkadaşlar için buraya yazarım.

Kinowa59

Merhaba sayın kuzgun. Zagor ve Tex'in içinde olduğu her türlü bilgi, döküman , görsel ve gelişmelerin başımın, gözümün üstünde yeri vardır. Notlarınızı ilgi ve merakla bekliyorum.

Kuzgun

Türkiye'de Lâl Kitap tarafından Zagor+ adı ile yayınlanan Zagor Più dizisinin 3. sayısında yer alan maceralar:

Sayıda maceralar "öykü içinde öykü" tekniğiyle sunuluyor. Avcılar Toplantısı ana macera. Öteki maceralar, bu maceranın içinde avcılığa yeni başlayan Rupert'e -yıllık avcılar toplantısında- çeşitli kişiler tarafından anlatılıyor.

----------------------------------------------------

Avcılar Toplantısı
Il raduno dei trappers

Moreno Burattini ▪ Stefano Voltolini / 30 s.

Avcılığa yeni başlayan Rupert'in Darkwood avcılarının geleneksel yıllık toplantısına ilk katılışıdır. Zagor üzerine bilgi almak isteyince Jim Baker, Dolunay Canavarı adlı macerayı anlatır. Jim'den sonra Rochas bir noel öyküsü anlatacağını söyler ve Bir Noel Şarkısı adlı serüveni anlatır. Rochas'ın öyküsünün bitmesinin ardından Zagor ile Çiko da toplantıya katılırlar. Çıkan kısa süreli toplu kavganın ardından Zagor, Çiko'yla birlikte birkaç hafta önce yaşadıkları serüveni anlatır: Lanetli Bölük. Zagor'un ardından Doc, Zagor'un başından geçen bir başka macerayı anlatır: Hayaletli Maden. Doc'tan sonra Çiko, Darkwood'da daha nice garip olaylar yaşandığını söyleyip Kral Guthrum'la birlikte dev su yılanlarını andıran ejderhalarla savaşmalarından, depremin ardından yer altından çıkan üç başlı canavardan, Yeti'den, vampir, kurt adam, deli bilim adamları, dirilen mumyalar ve uzaylılardan söz edince Rupert artık dayanamaz ve avcılık yapmaktan vazgeçerek, terziliğe döneceğini söyleyip toplantıdan koşarak ayrılır.

Dolunay Canavarı
Il mostro del plenilunio

Luigi Mignacco ▪ Walter Trono / 40 s.

Yeni Elath kasabasına likantropi üzerine araştırma yapmak üzere gelen Profesör Von Hagen kurt adam tarafından öldürülür. Kasabalılar Onondagalar'dan kuşkulanmaktadır. Oysa Onondaga şefi ile büyücüsünün dediğine göre Yeni Elath kurulmadan önce topraklarında kurt adam görülmemiştir...

Bir Noel Şarkısı
Un canto di Natale

Luca Montagliani ▪ Arturo Lozzi / 40 s.

Zagor ile Çiko, Soygun (Natale calibro 45) adlı maceralarını yaşadıkları Lonely Town'a gelirler (Zagor 54 - 1969 Aralık / ZKM16). Yine aynı zamanda, noel arifesinde gelmişlerdir. O'hara Ana'nın lokantasında Specter Lake ve Bob Luster adında iki kişiyle tanışırlar. İki adam dünyanın değişik yerlerinden toplanmış değişik nesneleri sergilemektedir. O sırada gelen belediye başkanı Hopkins, Zagor'dan yardım ister. Şerif, boynuzlu garip bir yaratık tarafından yaralanmıştır. Specter ile Bob'un yanlarında ise buldukları geyik toynaklı ve boynuzlu bir yavru vardır. Zagor bunun Kızılderili kültüründeki Geyik Tanrıça'nın yavrusu olduğunu söyler...

Lanetli Bölük
Lo squadrone maledetto

Marcello Bondi ▪ Antonella Vicari / 40 s.

Zagor ile Çiko, Darkwood ormanının kıyısındaki çayırlıkta bir kervana rastlar. O sırada gelen askeri birlik, Kızılderili saldırısı olduğunu söyleyip onları Wakeman Kalesi'ne götürür. Kervan kaleye girince insanlık dışı çığlıklar atan askerler onları tutuklar. Zagor kaleden kaçar. Askerler tutsaklarını kaleden çıkartıp götürürken Zagor, peşine düşen üç askerle mücadele eder. Askerlerden biri ölmeden önce başlarına geleni anlatır: Bir süre önce kaleden birkaç kilometre ötedeki madenden patlama sesleri gelmiş, Binbaşı Lake bir düzine adamla oraya gitmiştir. Madene girdiklerinde dev örümcekler tarafından ısırılıp onların kölesi durumuna gelmişlerdir. Güneş ve Ay ışığına dayanamayan örümceklerden aldıkları telepatik komutlara uyarak onlara besin olarak insanlar getirmektedirler...

Hayaletli Maden
La miniera dei fantasmi

Diego Paolucci ▪ Luca Dell'Uomo / 40 s.

Zagor ile Çiko'yu, bir maden şirketinin sahibi olan Wesker davet eder. Madenciler artık tünellere girmek istememekte, orada hayaletler bulunduğunu söylemektedirler. Bir çökme sırasında aşağı inmiş altı madenciden yalnızca Albert Craig kurtulmuştur ama o da aklını kaçırmış durumdadır. Zagor ile Çiko, ölen madencilerden David Wintur'un karısı Anna ile konuşurlar. Anna, Zagor'dan kocasının cesedini getirmesini ister. Ardından Craig'in peşine düşen Zagor onun peşinden madene girer. Zagor, Craig'ten kendisini cesetlerin olduğu yere götürmesini ister...

Zeljko

Neredeyse bir yildan fazla zaman sonra  Zagor siparişi verdim umuyorum ki beklentimin altinda kalmaz.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan