RAKOSİ'Lİ ZAGOR SERÜVENLERİ

Başlatan Kuzgun, 04 Ağustos, 2023, 13:15:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kuzgun

Zagor serüvenlerinde yer alan kötü karakterlerden en önemlileri Profesör Hellingen, Baron Bela Rakosi, Kandraks ve Mortimer'dir. Daha birçok karizmatik kötü karakter var. Ama Profesör Hellingen, Baron Bela Rakosi, Kandraks ve Mortimer, Zagor evrenin dokusuna işlemiş durumdadır. Bu yüzden karşımıza çıkıp dururlar, çıkmayı da sürdüreceklerdir.

Vampir Baron Bela Rakosi'nin yer aldığı serüvenleri (Tükiye'de yayımlananları) kendimce inceledim ve bilgisayarımda dosya olarak saklıyorum. Burada sizlerle resim dosyaları olarak paylaşmak istedim. Rakosi'den sonra yine bir vampir karakter olan Ylenia Varga'nın yer aldığı serüvenleri de inceleyip bilgisayarıma kaydettim. Zamanım olursa ve site yönetimi karşı çıkmazsa Varga'yı da (belki bitirirsem Hellingen, Kandraks, Mortimer'i de) ileriki bir zamanda eklerim.

UYARI: Serüvenleri daha okumadıysanız verdiğim özetleri okurken dikkatli olun. Çünkü tam özettirler.

Öncelikle Rakosi'nin yer aldığı serüvenlerin bir listesini verelim:

BARON BELA RAKOSI'Lİ SERÜVENLER
1. Tören! ▪ Zagor Vampire Karşı ▪ Hüzünlü Şafak
2. Gece İnsanları ▪ Vampirin Dönüşü ▪ Karanlıklar Ülkesi ▪ Ürkütücü Salgın
3. Vampir ▪ Frida Lang'ın Sırrı ▪ Gecenin Prensi
4. Vampir! ▪ Rakosi'yi Ararken ▪ Ölüm Süvarileri

Kuzgun

Kuzgun

Kuzgun

Kuzgun

Kuzgun

Zagor'un Rakosi'li serüvenlerine ilişkin incelemelerim bu kadar. Darısı öteki karakterlerin başına...

YzbVolkan

Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

4 Ağustos 2023 tarihi  saat 00:29 ' dan şu ana kadar saat, 15:34 itibariyle forumda 18 adet ileti paylaşılmış. Bu iletilerin 14 adeti Tex ve Zagor paylaşımları. Geri kalan 4 adeti ise farklı dallarda yapılan yorumlar. Keşke diyorum, her gün fumetti paylaşımları böylesine bol, verimli ve bereketli olsa.

Kinowa59

Merhaba değerli kuzgun. Rakosi' li Zagor serüvenleri adıyla harika bir sayfa hazırlayıp, biz Zagor tutkunlarına sunmuşsunuz. Ellerinize sağlık çok çok güzel olmuş. En kısa sürede ilçeye indiğimde, kapak görselleriyle de süslediğiniz değerli ve güzel paylaşımınızın çıktısını alıp kitaplığımin Zagor köşesinde saklayacağım. Ben çok beğendim ve yenilerini bekliyorum. Çok teşekkür ediyorum.

aa

Teşekkürler, çok güzel bir çalışma olmuş.
Esse Gesse Hayranı...

Kuzgun

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 04 Ağustos, 2023, 16:01:14Merhaba değerli kuzgun. Rakosi' li Zagor serüvenleri adıyla harika bir sayfa hazırlayıp, biz Zagor tutkunlarına sunmuşsunuz. Ellerinize sağlık çok çok güzel olmuş. En kısa sürede ilçeye indiğimde, kapak görselleriyle de süslediğiniz değerli ve güzel paylaşımınızın çıktısını alıp kitaplığımin Zagor köşesinde saklayacağım. Ben çok beğendim ve yenilerini bekliyorum. Çok teşekkür ediyorum.

İsterseniz hazırladığım dosyaları (web sayfaları olarak hazırladım) size e-posta ile gönderebilirim. Buradakiler resim dosyası olduğu için baskıda, olması gerekenden daha bulanık çıkacaktır.

newman

Emek verilerek çok güzel bir çalışma yapılmış, teşekkürler.

Yıllar önce Resimli Roman sitesinde Marvel Ansiklopedisi diye bir bölüm vardı. Başlık tam böyle miydi hatırlamıyorum ama içerik olarak karakterler tanıtılır, orijin maceralarından söz edilirdi. Fumetti ve DC Comics için de olsa ne güzel olurmuş diye okurken iç geçirdiğimi hatırlarım. Belli mi olur belki de Altın Madalyon'da böyle bir rehber hazırlanır, bizler de okuruz. Web sayfası formatında hazırladığınızı belirtmeniz beni bu ihtimal için ümitlendirdi doğrusu.

hanac

Çok güzel bir çalışma olmuş.

Emeğinize sağlık.

Kinowa59

Merhaba kuzgun dost. Nazik teklifinize çok teşekkür ediyorum. Ancak ben sosyal medya kullanmıyorum. Bir aralar kızım bana e-posta adresi almıştı, ama o Arjantin ' e yerleşince ben e-posta nedir ne değildir unuttum gitti. Şimdi yalnızca WhatsApp kullanıyorum. Sosyal medyanın diğer alanlarını istesem de kullanamam çünkü bilgimde yok.

KenParker

''Olayların ardından dostlarımız Bergville halkının kahramanı olur. Bundan yararlanmak isteyen Çiko, bir dükkanın yiyecek deposuna dadanır. Dükkan sahibi çareyi deposuna vampir biçiminde bir korkuluk asmakta bulur.''

Bu Çiko çok matrak adam. Yiyecek varsa affetmiyor. ;D