Dylan Dog Maxi - LAL

Başlatan hanac, 09 Kasım, 2011, 20:28:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 16 Haziran, 2013, 23:00:21
Arkadaşlardan birisi Başak Hanım'ın yazısını yükleyebilir mi?Ne yazmış merak ettim!

Başka biri imdada yetişmez ise ancak yarın yapabilirim.

ercoktay

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Haziran, 2013, 11:22:49
Yani başörtüsü gibi bir sorunum olmadığı :) için ben en çok üniversite olayından etkilendim. Tüm meslek liselilerde olduğu gibi katsayılar düşürüldü ve İlahiyat fakülteleri dışında diğer üniversitelere girebilmek mucizelere kaldı. Zaten kontenjanlar da az olduğu için durum iyice kısıtlandı.  Şimdi meslek liselerin amacı bu değil midir derseniz, o zaman tüm elektronik-elektrik meslek lisesi mezunları da mühendis olmalı, sağlık meslek lisesi mezunları da doktor, hemşire olmalı vs derim ama bizdeki eğitim sistemi ne yazık ki böyle değil. Meslek lisesinde elektrik okuyup da ampül değiştiremeyen insanlar tanırım  :D İmkanı olanlar yurtdışına gittiler, imkanı olmayanlar da okuyamadı. Sonuçta herkes üniversite mezunu olacak değil ya ;) Yani çok sıkıntılı bir süreç yaşandı ve bunu çevresinde meslek lisesinde okuyan tanıdığınız varsa illaki görmüşünüzdür.

Gerçek demokrasi yakıp yıkmaktan geçmiyor düşüncesindeyim. Karşı taraf laftan anlamasa bile yine de bu yoldan geçmez. Biz çok duygusalız ve polisin yaptığı zulüme şaşırıyoruz, sanki polis halkın yanında olacak ve sivil bir darbe olacak gibi düşünüyoruz. Tüm ülkelerde polis hükümetin yanındadır, tarihte bunun aksi olmamıştır herhalde. 28 şubatta başörtünden tutulup Beyazıt Meydanı'nda sürüklenen genç kızla, geçen hafta İzmir'de saçından çekilen kız arasında eylemi yapan kişi açısından da bir fark yok.  Genel olarak nüfusumuzun en az üçte biri psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyor ve bunların arasında eylemci de, kemalistte, şeriatçı da, poliste belki başbakan bile var. Bizim eylemlerimiz de o yüzden böyle şiddetli geçiyor.

Benim düşüncem hükümet değiştiği zaman halen kamuda tam olarak tanımlanamayan başörtüsü, imam hatipler, seçmeli kuran dersleri vs gibi haklar, talepler,  temenniler yitirilecektir. Bunlar anayasayla kazanılmış olsa da olmasa da. Anlayış ve karşılıklı saygı duygularımız  gelişemediği için durum budur. Çünkü millet olarak okumuşu  da okumamışı da, beyazı da zencisi de fikirlerimizi medeni sınırlar içerisinde savunamıyoruz. O yüzden devamlı horlanan, bidon kafalı, çoban, cahil (gerçekten de büyük çoğunluğu öyle) %50 o günlere tekrar dönmek istemiyor. Başbakanın bir tarafının kılıyız diyebilen kadınla bile aynı safta olsalar durum bu.

Sonuçta fikirleri değiştirmek zor, ben eskisi kadar inançlı bir adam olmasam ve günde 3-5 vakti zorlayarak yerine getirsem de bazı şeyleri unutmak kolay değil. Ama eminim Dylan dün ve önceki günler Gezi Parkı'nda olurdu  ;)

Hayırlısı olsun.

Türkiye olarak bir empati kurabilsek çok şey değişecek de bırakmıyorlar sürekli ortamı geriyorlar. Olan da halka oluyor. Bu gösterilerin umudum en azından ben böyle düşünüyorum benim dediğim olacak gibi bir yaklaşımı sonlandırabileceği. Her yasanın kalıbına uydurulup sonra yönetmelikle ile hakların kısıtlanmasını sindiremiyorum. Herkesin dini kendine. Karıştırmasınlar artık dinleri siyasete.

DAMPYR

Alıntı yapılan: ercoktay - 17 Haziran, 2013, 12:56:44
Türkiye olarak bir empati kurabilsek çok şey değişecek de bırakmıyorlar sürekli ortamı geriyorlar. Olan da halka oluyor. Bu gösterilerin umudum en azından ben böyle düşünüyorum benim dediğim olacak gibi bir yaklaşımı sonlandırabileceği. Her yasanın kalıbına uydurulup sonra yönetmelikle ile hakların kısıtlanmasını sindiremiyorum. Herkesin dini kendine. Karıştırmasınlar artık dinleri siyasete.
Konuyu çok güzel özetlemişin sana sonuna kadar katılıyorum.Bizi birbirimize düşürmeye çalışanları Başta politikacıları Kızılmaske olarak hepsinin çenesine kurukafa dövmesi yapasım var.... >:( :( :o

rumar80

Kitaba dönersek....

Üç macerayı da okudum. En çok ta son macerayı sevdim. Klasik korku öğeleri yerine biraz daha bilim kurgusal olduğu için belki de. Geleceği önceden görebilmeyi sağlayan bir program ve programcıları teker teker öldüren "tamirciler" İlginç bir macera idi. Hele sonunda Dylan'ın baş başa kaldığı korkunç karar.....
   Dylan konusunda merak ettiğim bir şey var  ki. Dylan'ın Londra'sında hala yaşayan insanın nasıl kaldığı. Her macerada sular seller gibi insanlar ölüyor. Yine de Dylan ayakta.  ;)

alan ford

Çünkü Dylan boş durmuyor , her macerada Kraliçenin en az 5 çocuk düsturuna uymak için elinden geleni yapıyor. Gerçi birlikte olduğu kadınlar genelde macera bitmeden mefta oluyor ama olsun  ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Son sayıyı büyük bir keyifle okuyorum.Yalnız okuyanların sanırım dikkatini çekmemiş ama Dylan meslek hayatında bir değişiklik yapmış.Şimdiye kadar elli sterlin ve masraflar olan ücreti yüzde yüz bir zam yaparakyüz sterlin ve masraflar yapmış :o.Sanırım parasızlık onunda canına yetmiş ;D

kalidor

%100'de zam yapılmaz ki :D Adamına göre fiyat söylüyor. Bu arada sanırım ana serideydi Dylan'ın mutfağı Amerikan mutfak tarzındaydı. Fakat maxide Groucho'yu gördüğümüz mutfak normaldi. Herhalde Dylan yemek kokusundan felan rahatsız olup bir usta çağırıp mutfağa bir duvar ördürdü  ;) Dikkatli ve rikkatli Türk okuyucundan birşey kaçmaz...  ;D
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Hacı hiç olur mu hem kapitalizmi yerden yere vur hemde banka reklamlarında oyna.Oppps hatlar karıştı ;D

DAMPYR

Adam ne yapsın zor geçiniyor.sayı sonunda biraz parası oluyor ama öbür sayı gene züğürt güne başlıyor.baksanıza bi palto alacak bile parası yok bütün kış o soğuğun altında paltosuz dolaştı durdu.Zam yapması normaldir... ::) :D :)

s.b

Her macerada bir iki hatunu kucaklıyor. Hiç değilse o iş için para ödemiyor. Onun içinde para ödese kıcında donu kalmazdı şerefsizin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 23 Haziran, 2013, 21:41:06
Her macerada bir iki hatunu kucaklıyor. Hiç değilse o iş için para ödemiyor. Onun içinde para ödese kıcında donu kalmazdı şerefsizin.

Sami babadan harika bir Dylan yorumu :) sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün Sami baba
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 23 Haziran, 2013, 21:41:06
Çok Haklı ,o müşterilere sulanmasa yardımcısı sulanıyo... ;D :D :)

hanac

7. sayı ekimde çıkıyor

nejat hüseyin özal

DAYLAN DOG olmadan olmuyor...  :D Ekim ayında yeni bir sayının çıkacak olması harika bir haber...  ;D

yunusmeyra

Hoz'a teşekkürler..dörtgözle bekliyoruz..
not:Hoz'un çizgi roman yayınlarıyla ilgili değerlendirme ve tüyoları için e-dergimizin 4.sayısındaki röportajını okuyunuz   (röportaj Hasan Anaç tarafından yapılmıştır  ;) )
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR