2019 Ocak - Çizgi Roman Listesi

Başlatan afu, 22 Ocak, 2019, 18:18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

NIC

Ocak ayinin bitmesine 9 gün var ve böyle giderse uzun zaman sonra ilk defa bu kadar verimsiz bir ay geçirmiş olacağız.

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

Kafama takıldı, tüm senelere
bir göz gezdirdim. Çıkan yayın açısından, 2010 senesinden beri sari yılların Ocak aylarını baz aldığımızda, en kötü Ocak ayı içerisindeyiz. Bilhassa, geçen sene; Ocak ayında, 49 yayınla rekor kırmışız. Gelinen nokta; yorumsuz.

Bu arada, listeye Lal'den çıkan 2 adet Zagor Km'nin de eklenmesi lazım.
They drew first blood...

afu

Mrtekin

Tamam, Zagor KM Cilt 106, Aralık 2018'e eklenmiş, pardon, kaçırdım.
They drew first blood...

ZGeralt

Kur artışı ve ekonomik koşullar en baştaki etkenler, yayınevlerinin önünü görmekte zorlanması da doğal. Ben bir kaç sene daha bir düzelme beklemiyorum açıkçası, umarım yanılırım ama uzun bir resesyon sürecinde olduğumuzu düşünüyorum. Korkum iyice bir "ucuz emek" ülkesine dönmemiz ama gidişat o yönde, asgarî ücret Çin seviyesine geldi. Bir nesile yazık olacak...

Saint2

Alıntı yapılan: ZGeralt - 23 Ocak, 2019, 00:23:09
Kur artışı ve ekonomik koşullar en baştaki etkenler, yayınevlerinin önünü görmekte zorlanması da doğal. Ben bir kaç sene daha bir düzelme beklemiyorum açıkçası, umarım yanılırım ama uzun bir resesyon sürecinde olduğumuzu düşünüyorum. Korkum iyice bir "ucuz emek" ülkesine dönmemiz ama gidişat o yönde, asgarî ücret Çin seviyesine geldi. Bir nesile yazık olacak...

Bu gidişle elimizdekileri tekrar tekrar okuyacağız. Ya da beğenmesek de bazı yayınları, satın alacak başka yayın olmadığı için satın alacağız.

orhan şafak

Yayınevlerinin facebook çr sitelerindeki gerçek çizgi roman okuyucularından ve aralarındaki muhabbetlerden haberleri olup ta hangi çizgi romanlar özleniyor çıksa hangileri çok satılır okunur bilmek isteseler ve bilselerdi gereksiz şeyleri basmasalardı bu piyasa coşardı yazıyoruz söylüyoruz ama boş bir de tepki alıyoruz sanki paralar benim cebime girecek toplumdaki dik kafalar malesef hiç bir zaman yok olmayacak her yol göstereni elinin tersi ile itecekler ama yine de yazdım işte.

ferzan

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

haziran00

Alıntı yapılan: orhan şafak - 23 Ocak, 2019, 13:48:11
Yayınevlerinin facebook çr sitelerindeki gerçek çizgi roman okuyucularından ve aralarındaki muhabbetlerden haberleri olup ta hangi çizgi romanlar özleniyor çıksa hangileri çok satılır okunur bilmek isteseler ve bilselerdi gereksiz şeyleri basmasalardı bu piyasa coşardı yazıyoruz söylüyoruz ama boş bir de tepki alıyoruz sanki paralar benim cebime girecek toplumdaki dik kafalar malesef hiç bir zaman yok olmayacak her yol göstereni elinin tersi ile itecekler ama yine de yazdım işte.

Orhan Bey merakımdan soruyorum, sizce şu anda hangi çizgi romanlar basılmalı :)

NIC

99 yılıydı sanırım; Ege Görgün,Nathan Never ve Dylan Dog yayınlarının sonlandırılmasını kendi kalemiyle eleştirmek adına aşağıda paylaştığım yazıyı kaleme aldığı,çizgiroman adına kısırlık yaşadığımız günler geldi aklıma ister istemez.Elbette durum o kadar dramatik değil şu anda ama malesef -ZGeralt dostumuzun da belirttiği gibi- Ülkemin geleceği hiçte aydınlık durmuyor...

memospinoz

Hep aynı terane. Bir de Dylon Dog.  ;D

pizagor

Alıntı yapılan: orhan şafak - 23 Ocak, 2019, 13:48:11
Yayınevlerinin facebook çr sitelerindeki gerçek çizgi roman okuyucularından ve aralarındaki muhabbetlerden haberleri olup ta ...

Tartışmalarda tanımlamaların doğru yapılmasının taraflar için çok önemli olduğunu düşündüğümden musaadenizle bir soru soracagim: Gerçek cizgiroman okuyucularından kastettiğiniz nedir?

Tanımlamanıza göre taraf ya da karşı taraf olarak konuyu genişletebiliriz  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haziran00

Ege Görgünün yazısına istinaden AD yayınlarında Teks ve Zagor bile o dönemde çok uzun soluklu olamadı Kısa süren Aksoy macerasından sonra Taa ki Lal Yayınları el atana kadar. Burada da şöyle ilginç bir nokta var Fumetti okuru bu konuda çok bağnaz (hakaret etmek maksadıyla yazmadım) bilinen kahramanların dışına asla çıkmıyor Ege Görgün'de bunu belirtmiş, birde çok daha bağnaz bir Fumetti okuyucusu var ki onlarda Tay yayınlarında ve Ceylan yayınlarında kalmış asla ve asla Lal yayınlarının Oğlak ve devamında Çizgi Düşlerin çıkardığı kitapları almıyor. Gruplarda ve forumlarda gördüğüm kadarıyla.

İkinci nokta Amerikan çizgi romanlarında ise belli bir destek okuyucu varken kahraman çokluğu yayın çeşitliliği ile bu pasta pay edilip oran azarlırken, birde sadık olmayan büyük çoğunlukda maddi durumu olduğunda, fuarda rastladığında yada arkadaşı almış diye alan  bir kitle o yüzden de bir kaç title ın dışında istenilen satış rakamlarına ne fumettiler ne de comicsler ulaşamıyor.